bugün

entry'ler (489)

anadolu hukukta neler oluyor

Bugün itibarıyla aldığımız ve bütün hukuk fakültesi öğrencileri olarak bizi derin bir üzüntüye boğan gelişmeyi aktaracağım sözlük.Bu gelişme gün itibarıyla bütün fakültemizde yanlı-yansız,eski-yeni,şucu-bucu bütün öğrencileri derin üzüntüye ve sorgulamaya sevk etmiş bir gelişmedir.

Hukuk öğrenimi gördüğümüz ve Anadolu Üniversitesi çatısı altında olmaktan her daim gurur duyduğumuz Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanlığı'nın bugün almış olduğu karar ile değerli hocamız Sn.Bülent Yücel'in Anayasa Hukuku Anabilim Dalı Başkanlığı görevine son verilmiş bulunmaktadır.Kendisinden habersiz ve görüşü alınmadan uygulanan bu 'politikadan' rahatsız olduğumuzu tüm Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri olarak kamuoyuna sunarız...

Fakültemizde 12 yıldır kesintisiz eğitim vermekte olan hocamızdan ders almaktan ve onun öğrencisi olmaktan daima gurur duymuş bizler,acilen bu yanlışlıktan dönülmesini fakültemize önce Ahmet Haluk ATALAY hocamızın meslekten el çektirilmesiyle başlayan bu sürecin çok değerli Bülent YÜCEL hocamız ile devam etmesini tüm kamuoyunun vicdanına sunarız.

Eğitim sistemine ve eğitim-öğretim faaliyetine bu denli sert müdahalelerin eğitim sisteminden şüphe edilmesine sebep olacağı kuşkusuzdur.Gerek biz öğrencilerin menfaati ve fikri gözetilmeksizin gerekse de Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesinin kamuoyundaki imajı dikkate alınmaksızın verilen bu denli kararlar, başta bu fakülteyi kazanmak suretiyle her daim daha ileriye götürmek için emek harcayan biz öğrenciler olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti Devletinde yaşayan her bireyi derin meşakkatli bir üzüntü ve sessizliğe sevk etmektedir etmelidir.
Eğitim yuvaları siyasi ve ideolojik fikirlerle yönetilmemelidir.Yönetilemez.Hukuk fakültesinde ve özellikle-üzücüdür ki- fakülte yönetiminde bu denli antidemokratik hareketler son derece kuşku verici ve üzücüdür.Ve gelecek nesiller,kaliteli hukuk eğitimi almak isteyen kardeşlerimiz ülkemizin yetiştirdiği
çok kıymetli hocalarımızdan mahrum kalmaktadırlar.

Fakülte yönetimimizi acilen bu yanlış kararından dönmeye ve Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesinin 27 yıllık tarihi boyunca kazandığı itibarını-son bir yıldan beri kamuoyunda sürekli yer alan olumsuz gelişmeleri de dikkate alarak-iade etmeye davet ediyorum.Bilgisinden faydalanacağımız hocaları seçme lüksümüzün olmadığı üniversitelerimizde hocalarımızın demokratik yöntemlerle kariyerlerine devam etmesini sağlamak Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanlığının,öğrenmeyi ve ilerlemeyi ilke edinmiş ülkemizi geliştirmek gayesiyle çabalayan tüm Türk gençliğine borcudur!

Fakültemiz dekanlığının iyiniyetli olup olmadığını takdir herkesin vicdanına kalmış bir husustur.Lakin belirtmekte fayda vardır ki sayın Bülent hocamız,fakültemizde derslere girmeyeceğini dönemlik ders seçim işlemi sonlandıktan herkes derslerini seçtikten sonra ani bir kararla almış bulunmaktadır.Bu da kuşkusuz ki neden karar veren merciler bu kararı almak için kayıt yenileme döneminin sona ermesini bekledi sorularını akla getirmektedir.

Kemal Gözler hocamızın yakın tarihte çok değerli Ahmet Haluk Atalay hocamız ile alakalı yazdığı yazı;
http://www.anayasa.gen.tr/anadolu-hukuk.htm

Değerli kardeşlerim;
Türkiye Cumhuryeti Devleti sınırları içerisinde yer alan bu eğitim yuvası hepimizindir. Bizimdir,çoluğumuzun çocuğumuzundur.Ve bu eğitim yuvasında meydana gelen haksız ve antidemokratik uygulamalara tepki göstermek ve okulumuza sahip çıkmak hepimizin görevidir.
Fakülte yönetimimizi bu yanlış kararlarından dönmeye ve fakültemize hak ettiği değeri vermeye davet ediyorum.

hoşlanmakla aşık olmak arasındaki fark

gözüne bakınca derin nefes alırsan anlarsın.gitmesinden korkmaktır aşk.

kılıçdaroğlu gitsin ümit kocasakal gelsin

bu kadar cahil bi toplumda kaybetmeye mahkumuz hocam kimse kurtaramaz..

sen çok iyi bir insansınnn

ama vermeyecem.

sevgili olmayalım ama hep konuşalım kızı

arkadaş mışız,ne gerek var,düttür ordan aq.

vajina mikrop yuvasıdır

Bakmak lazım azizim bu kadar peşin hükümlü olmayınız istirham ederim.

sevgili olmayalım ama hep konuşalım kızı

An itibariyle başımdaki kızdır.
Resmi yavşama girişimlerime 4 ay öncesinde başlamıştım,her gün konuşuyorduk bir umut da var hani.Nizami şekilde flört etmeye başladık.Fotograflar atılıyor,görüşmeler,buluşmalar,iyi ki varsınlar derken aha dedim ben bu işi tatlıyla çikolataya bağlarım.
Yok ağa kız ben sevgili istemem,bana ters sevgililik falan triplerne girmesin mi.Ne zaman bi manitacılık konularına atıfta bulunsam yık bını gırı dığıl,yık dığrı ınsın mı kıldı.Lan çıldırcam sözlük o zaman ne diye benle konuşuyor hala.
Hem ayranım dökülmesin hem kukum incinmesin.Tamam diyorum baksın yoluna bir daha yazmayacam,en fazla 2 gün sonra yazıyor.Lan manita da ilik gibi yoksa engelleyecem.Bi kaç kere de denedim ama hormonlar arası uyuşmazlık çıktı geri adım atmak zorunda kaldım.
Ah o maviş gözlerine kıtladığım..
Her neyse olum resmen kullanılıyorum ama karşı koyamıyorum söyleyin bana sıçtık mı?

velet çatla

https://www.youtube.com/watch?v=K421jVzUfik

Sabah sabah da bu iyiliğimi unutmayın hadi eyv.
Klip de ayrı bi hojdur.

güllaç

Çiskek yiyodunuz hani lan.

hayat

iki nefes arası,bazen ölüm yası,bazen çiçek nazı.

matematik

Simgeleştirilmiş yokluk.

erkekler

Manuel vites araba gibi düşün.

popüler olmayan yazarın yazma amacı

Her şeyin bi amacı var da.Babanınkini çözemedim.zevk de vermezsin sen.

çocuk 6 yaşına gelince içki içirmek

Sonra yaşlı ana babayı döverlerse ağlamayın.

carlsberg

Kız birası.
Kap bi kırmızı tuborg da görelim ak götü kara götü.

muharrem ince abartılmış balon bir siyasetçidir

En azından hırsız değil,çalmıyor.
En azından dini kullanıp fakir fukarayı kandırmıyor,kul hakkı yemiyor.
En azından cahil değil,bugün diplomasının fotokopisini balıkesirde dağıttı.
En azından yandaşçı değil,liyakete saygı duyuyor.
En azından Atatürkçü,andımızı kaldıracak kadar vasıfsız değil.
En azından dürüst,ekonomik krizi açıklamaktan korkmuyor.

Ama tabi yaramaz bizim milletimize bunlar.Sağda solda iki ona buna ahkam kesse bunların hepsine bedel öyle değil mi?
Ey ülkesindeki tek termik santralin açılışını ruslara yaptıran ecdad!Fatihin torunu,Atatürkün umutları!Hiç mi payımızı almadık yalandan dolandan israftan.

inceye gelince.Bir şansı hakediyor bence.
Hele de umut vaad etmeyen bu paslı tenekelerin yanında.

kışı güzel kılan detaylar

Sokakta götün donarak yürürken aniden salmak.Hayat 10 saniye durur.Ah o iç huzur yok mu!

selia

nakit 200 çalışır.

sözlük beni haketmiyor

bence de hepiniz mükemmelsiniz.siktirin gidin.

4 5 aylık yavru köpeğe tecavüz eden iğrenç mahluk

Çıtayı çok yükseltti itolu itler.