1. 1.
  Hiçbir enerji tüketmeden, tüm dünyanın bütün alanlarda ihtiyacı olan enerjiyi üreten bir alet geliştirdiklerinin müjdesini veren şirkettir.
  kaynak: http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=205236
  şirketin sitesine ise şu adresten ulaşılabilir:
  http://www.erketurk.com
  ... berserk
 2. 2.
  bilimsel düşüncenin gücü sloganıyla yola çıkan, günlerce gazetelere tam sayfa ilanlar veren, bedava enerji üreteceğini söyleyen şirket.
  1 ... kursc
 3. 3.
  simdi bu noktada durup düsünmek gerekir. eger sahiden böyle bir bulus varsa konu oyle basit bi basın toplantısına konu olmaktan ötedir. dünyanın tüm savas ve kahpelik trartejilerini enerji kaynaklarına çevirdiği düşünülürse, böyle bir bulusun temkinle yürütülmesi gereken bir süreci olmalıdır. biz bunu yaptık, güzel biseydir, göreceksiniz demek ya amatör bir doğruluğu ya da şark kurnazlığını gösterir. umarım böyle bir motor kuvveti bulunmuştur ve yakın zamanda birileri çıkar ve bilimsel açıklamalarla ortaya çıkarır. işte o zaman ne olur bilinmez.
  1 ... nepal
 4. 4.
  iddiaları yalan, fake, abes çıkacak olursa web sitesinin çökertilmesi mübah hatta efdal olan 'şirket'. burdan azmettiriyorum yani. *
  2 -1 ... cryptic
 5. 5.
  eğer iddialarını mantıklı temeller üzerinde ispat edebilirlerse dünyada hiçbir buluşun yaratmadığı kadar büyük bir bomba etkisi yaratabilecek türk sermayeli şirket.benim şöyle bir teorim var: dünyadaki mekanizmaların yüzde doksanı, ilk hareketini kendi ekseni etrafında dönen bir mil ya da şafta sahip bir cihazdan (örneğin: elektrik motoru) alacak şekilde tasarlanmıştır.burdan yola çıkarsak erke nin geliştirdiği enerji kaynağının, en basit anlatımıyla, bir mili döndürmesi gerekir.bunu yakıt ya da elektrik gibi bir enerji kaynağı kullanmadan yapabilmenin tek yolu bana göre manyetizma etkisidir.konumları salınım şeklinde değişen birbirine zıt manyetik kutuplar böyle bir etki yaratabilir.gelgelelim bu konumları değiştirmek için de bir enerjiye ihtiyaç vardır.öyleyse yeni geliştirilen enerji kaynağı hem kendi çalışması için gerekli olan enerjiyi karşılamalı hem de dışarıya mantıklı bir düzeyde enerji vermelidir.eğer bunu başarabilmiş bir sistem kurulduysa (tabi benim teorim üzerinden konuşuyorum) gerçekten vaadettikleri olayı başarmış olabilirler.*
  2 -1 ... dukur
 6. 6.
  (bkz: kolpa)
  1 -1 ... baybars
 7. 7.
  (bkz: yimpaş)
  (bkz: jet pa)
  2 -2 ... karga
 8. 8.
  (#894628)
  ... kabaktadi
 9. 9.
  büyük ihtimal projenin ardından yeni bir siyasi parti çıkacaktır.

  +gücümüzü halktan alıyoruz. işte gücü bitmeyen bu kutunun içinde bilmem ne partisi var.
  5 ... maksat muhabbet
 10. 10.
  (bkz: yok öyle bir şey)
  -1 ... p.stranger