bugün

yunan mitolojisinde safak tanricasi
volkswagenin yeni modeli. ilk cabrio volkswagendir ayrıca.
eskiden kart katalog şeklinde kullanılan bir kütüphane kataloglama sistemi.

daha ziyade kapalı depo, ve geliş sırasına göre düzenlenen kütüphanelerde kullanılır.

örn: istanbul üniversitesi merkez kütüphanesi'nde bir kuruluşundan itibaren bilgisayarların gelişine kadar kullanılmıştır. halen kütüphanede bulunan kart katalog sistemi eos'a göredir.
eos yunan mitolojisinde, şafak tanrıçasıdır. heliosun kız kardeşidir. hergün okyanustan kanatlı dört adet atın çektiği arabasıyla çıkarak heliosun önünden göğe yükselir ve onun yolunu açar. yıldızları ve rüzgarı onun yarattığı kabul edilir.
eos, şafak tanrıçası.
eos, papağangiller familyasının bir cinsi.
eos, japon canon şirketinin değişebilen lensli kamera serisi ve electro optical system demektir.

http://tr.wikipedia.org/wiki/eos
Bir nakış programı. Devri geçse de halen kullananlar var.
(bkz: embroidery operating system)
mitolojiden vs girecektim lakin girenler olmuş önceden. girme fiili de cümlede eğreti durmadı değil ama herneyse.

Ben bari dudak bakımı ürününden bahsedeyim. eos markasının meşhur yuvarlak lipbalmları var. içerikleri organik, görünüşleri çok sempatik, kokuları genelde güzel falan filan fistan.

Lakin nemlendirmiyorlar.

nivea desen full parafin, paraben, vs vs... insan düşmanına hazırlamaz öyle karışımı
insanı paramparça eden bir "ulver" şarkısı.
canon'un <elektro optical sistem> adı verilen fotoğraf kayıt/yazım teknolojisi.
gerçek değeri spacex'ten daha fazla olduğu ortaya çıkan kripto para birimi.

inanması güç ama gerçek. an itibarıyla eos'un piyasa değeri 3 buçuk milyar doların üzerinde. fakat farklı detaylar da var. yanıltıcı haberler ve spekülasyonlar EOS’un gerçek değeri üzerine baskı yapıyor. piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük 5. parasının dahi böyle dev bir firmadan büyük olduğu düşünüldüğünde, aslında kripto paraların yabana atılmaması gereken bir sektör olduğu ortaya çıkıyor.

kaynak: https://kriptoparahaber.c...pacexden-daha-yuksek.html
Bir çeşit kripto para birimi.
Bitcoin %1 düşer bu %10 düşer, bitcoin %10 çıkar bu %1 çıkar.
Bir daha alırsam siksinler. Amk gereksizi.
bu hafta %3.03 değer kazanmış kripto para.
yavrum benim, 2x verdi bir haftada.