1. 1.
    dünyaca ünlü dolandırıcı şirket. ntvde belgeseli yayınlanıyor, biraz baktım bişi anlamadım şirketi. hamuduyla götürmüşler.
    -1 ... tankut kabza
  2. 2.
    uluslararası denetim şirketi arthur andersen'in dünyadaki bütün popülaritesinin sonlanmasına yolaçan skandalın sebebi olan şirket
    ... firtina
  3. 3.
    arthur andersen'i batırmış, iflas ettirmiş, çökertmiş, ali kırca firma.
    1 ... tankut kabza
  4. 4.
    yimpaş ın amerika daki versiyonu...
    2 -1 ... ardahan
  5. 5.
    adına belgeseller yapılmış,tezler,kitaplar yazılmış ve yazılacak skandaldır.benzer bir olayı parmalat yapmıştır.
    -1 ... imaginary
  6. 6.
    şirketin batmasının temel sebebi şirketin iç tüzüğüdür. şirketin iç tüzüğünde ceo maaşını şirketin yıllık kar ından yuzde olarak alır yazıyor. tabi ceo suda devamlı şirketi yuksek kar larda gosterip nemalanınca olay bir yerden sonra patladı.
    -1 ... giray
  7. 7.
    şirketin batmasından hemen önceki ceo su yıllık 132 milyon dolar maaşla çalışıyomuş. maaş demek bile garip geliyor insana.
    ... pygmalion
  8. 8.
    insanoğlu'nun en zayıf noktasıyla son bulan şirketti; şehvet! -çok asortik oldu, bu kadar abartılı değil öyküsü-

üst yönetim şirketi inceden inceden yerken, bunları denetleyen arthur andersen da 600 milyon $'cık kadar bunlara katkı sağlar. sonra şirketten kovulan üst düzey bir sekreter, kendisini tokmaklayanlardan intikam almak için birkaç kişiyi ele verir ve gerisi çorap söküğü gibi gelir.
    2 ... redwinemania
  9. 9.
    ikinci watergate sayılabilir.
    ... arude50
  10. 10.
    2002 yılında battıktan sonra playboy tarafından soyulan kadın çalışanlara sahip şirket.
    ... taharetmuslugu