bugün

"türkiye'de enflasyon, sermaye birikiminin en önemli aracı olmaya devam ediyor, işletmelerin çoğu enflasyonsuz yaşayamıyordu."
"MACBETh, aziz DUNCAN'a acıyor, ama o bir ölü! ve yürekli banquo yürüyüşe çıkıyor ve öldürülüyor".

william shakespeare-macbeth
''havada nihayet ölüm kokusu vardı ve ben o kokuyu sevip sevmediğimden o kadar da emin değildim.''
charles bukowskı-pis moruğun notları
türkiyedeki insaların yüzde 95 aptaldır, yüzde 5'ide içerdedir.
"boyalar solmuş ama haritacının işaretlediği yabanıl köylerini görebilirsin."
evlen benimle julliet asla yalnız kalmayacaksın.
"lysa arryn korkak bir inek." game of thrones
Biz de Firavun ile kavminin yapageldikleri sanat eserlerini ve diktikleri binaları yerle bir ettik.
cinsellik dişi-eril kişi arasındaki en büyük bağ. kabul etseniz de etmeseniz de "elektriklendim" dediğiniz hissin açıklaması bu.
ayşenur yazıcı- sensin mağara adamı
Buton6. addeventlistener(mouseevent. mouse_over, fonksiyon6) kitap adobe flash cs5.
dikkatini topla.
dur! bi koşu bakıp geliyorum.
"Belki bu mahallede daha çok köpek vardı."
(bkz: Ölümsüz ve Bekar)
çoğu acılaşmış insanlar toplum için herhangi bir tehdir oluşturmaksızın dışarıda yaşamayı sürdürebilirler, çünkü çevrelerine ördükleri duvarlar öylesine yüksektir kitoplum yaşamına katılır gibi görünseler bile dünyadan tümüyle yalıtılmış durumdadırlar.

paulo coelho - veronika ölmek istiyor
--spoiler--
meanwhile, imperial china reached the apogee of its power.
--spoiler--
olduğu gibi yazıyorum.

uygun bir entelektüel rakip değilim. bu yüzden konuya hemen girdiğim için kusura bakma. Bayan brown nerede ?
--spoiler--
mustafa kemal yeni hükümeti izzet paşa'nın kurmasını istemekte ve bir de hükümet listesi göndermektedir saraya.
--spoiler--
şahbaba - murat bardakçı
write a story about someone who believes all old wives' tales.
"gerekçesi ise pek ciddiye alınır bir şey değildi."
'' Ah şu zaman makinası icat edilse yapacağımı biliyorum''
(bkz: sorun bende değil sende)
'' sanırım bir şekilde özür diledim ve dışarı çıktım, beni geri çağırmasını bekliyordum. Ama çağırmadı. Bugün, o merdivenlerden inerken utanç ve pişmanlıkla yandığımı çok net hatırlıyorum''

kazuo ıshiguro - never let me go
"...mlle de courton korkardı ki bu tezatların arasında nihal'in zayıf, rakik vücudu muhtelif rüzgarların tesadüm noktasına tesadüf etmiş ince, narin bir dal mukavemetsizliğiyle kırılmasın..."
(bkz: aşk ı memnu) (bkz: halid ziya uşaklıgil)
"biraz daha bekle dedi."
bu fonksiyon(s1 mod s2)değerini döndürür.
GÜÇLÜ GÜÇSÜZÜ YENEBiLiR FAKAT ONUNLA ALAY ETMEMELiDiR.