--spoiler--
her insan nezaket ve saygıyı hak eden bir varlıktır.
--spoiler--

dediklerinizde çok haklı olmakla beraber, şurası biraz mantık dışıdır.
hayvandan bile daha aşağı insanlar olduğu düşünülürse, kimse sadece insan olduğu için saygıyı hak etmez.
lanet olası, adi bir insana da bu bakış açısıyla saygı duymak zorunluluğu doğmuş olur ki, çok yanlış olur-du böylesi!
adamına göre muamele diye bir şey vardır bu hayatta.
kişilerin tavrına, tutumuna ve davranışlarına göre değer ve önem ve kıymet verilir. vs.
(yani belki de, bu denli kucaklayıcı ve iyimser bakmamalısınızdır, vesselam)
Dedikodu yapan orospu çocukları.
O şair her kimse çok doğru demiş.. Birde en sevmediğim davranış birçok konuda elalemin ağlayıp sızlanması. Sağa sola yazdığınız şeyler kimsenin umurunda değil..
Kadınların erkekleri yedeğe atması. Mesaj atılan kişinin geri dönmemesi. Sağda solda ilgi manyağı kızların foto paylaşması. Meriçlik falan..
her işe karışmayı seven herşeyi en iyi ben bilirim kafasındakiler.
Çok var da.

Garsona kuryeye, emeği olan insana kötü davranan insan direkt kalbimden firak olur. Hemen de yüzüne söylerim, bunu bir daha yapma, yapacaksan da benimle olma.

Her insan nezaket ve saygıyı hak eden bir varlıktır.
Karşısındakine değer vermeyen.
Bir başkasının kusuru, kendisinde yok diye o kusurla dalga geçmeye çalışmak.
Görgüsüz, kendini beğenmiş, çok bildiğini sanan, sürekli bir şeyleri eleştiren, yalan söyleyen, doğruluktan uzak, itici insanlardır.
Dinlemeyi bilmemek. Sürekli sürekli konuşmak , karşısındaki insan vereceği cevabı unutuncaya kadar konuşmak. Yahu kibarlıktan sözünü kesmiyoruz diye sonsuza kadar seni dinlemek istediğimizi mi düşünüyorsun gerçekten ?
siklemediği halde sikliyormuş gibi yapmak.
tehditkar konuşup kuru sıkı olmak.
- konuşurken umursamaz bir tavır takınması.
- diş gıcırdatması.
- gereksiz konuşması.
Boş beleş tehditvari insan davranışı nefret Edip tokat manyağı edesim geliyor.
Başkalarının hayatını sürekli merak edip sorular sormak.
Kfur etmeyen tip. Ne kadar sevimsiz samimiyetsiz. Resmi makamdamiyiz amk. Et iste.
ağız şapırdatmak. cinayet sebebi.
kendini vazgeçilmez sanan tipler.
bugün telefonda mutabakatı yanlış gönderip, sonra doğrusu bu diye e-posta atmama istinaden telefonda cahilce bağıran insandır. Bilgisizliğini avaz avaz bağırarak anlatamayan, emir kipli cümleler ile ezikliğini gizleye eğilimi olandır. bu insanlara yazıktır, yaşamaları mucizedir.
Ses, ses, ses. Toplum içindeki kasten yapılan gürültülere katlanamıyorum. Örneğin; toplu taşıma araçlarında bağırarak konuşan gülen insanlar, saygı beklenilmesi gerekilen ortamlarda ani çıkış yapan insanlar. Katlanamıyorum hiçbir şekilde eğer tekrar ediyorsa kişi direkt dile getiriyorum. Ne olur siz de bu tür şeylere önem verin, her insan veya her ortam bir olmuyor.
Ara bozmaya çalışan insanlar. Aslen samimiyetsiz olduklarını da gösterir çünkü seni seven insan çözüm bulmaya çalışır, iki insanı birbirine kaybettirmeye değil. Dolayısıyla bunlar hem samimiyetsiz hem de riyakardırlar. Bir taşla 3-5-10 karaktersizliği bünyelerinde bulundururlar.
Kibirli, insanlara üstten bakmaya çalışan zıbıdı davranışlarını hiç sevmem.
kendini beğenmişliktir. Ayrıca sevilmeyen ne kadar özellik varsa kendini beğenmişliği temel alıyor.
adama bi konuda yol gösterirsin. neyse faydalanır, sorununu çözer.
yarın öbür gün yeri gelir konu açılır. bırak senin yol göstermiş olduğundan bahsetmesini, senin öğütlerini sana vermeye kalkar.

lan tamam teşekkür etme tamam da hiç değilse ukalalık yapma.
insanlara olduğu gibi değil de kendilerini göstermek istedikleri şekilde davranan kişilerden nefret ediyorum. Neden kendin olmak yerine rol yaparsın ki, masken elbet düşmeyecek mi? Şüphesiz ki benlik duygusundan başka bir şey değil bunun sebebi.