bugün

entry'ler (36)

uğur dündar tarzı habercilik

Doğru bulmadığım şeyler var evet ancak portakal tarzı habercilikten bin kat daha iyidir. Zira Portakal' ın haber sunma tarzı 90' ların ''sabah şekerleri'' tadında tek fark faks yerine tablet kullanıyor. Ayrıca yapmış olduğu programlarda Cumhurbaşkanı adaylarına karşı takındığı tavır ve üslubu ise oldukça çirkindi. Mesafeyi korumak ya da yancı olmadığınızı belirtmek için saygısızlık yapmanıza girmenize gerek yok. Ayrıca Portakal bir gazeteci olarak her kanalda dürüst ve tarafsız gazeteciliği savunmak yerine Amerikan şirketine bağlı bir kanalda gazetecilik yapması ile övünüyor. O yüzden keşke hepsi Uğur Dündar kadar şakşakçı olsa.

oy ve sandık güvenliği ile ilgili uyarılar

Bu seçimlerde bizlerde kendimizce önlemlerimizi almalıyız. Sadece oy vermek yetmiyor. Bu anlamda faydalı bir rehber olmuş, çok doğru tespitler var. Daha fazla kişiye ulaşabilirsek çok daha güzel olur tabi.

en çok gurur duyduğunuz özelliğiniz

Hatalarımdan ders çıkarmayı öğrenmek.

film önerileri

''wonder- mucize'' olaylara hikayede yer alan karakterlerin her birinin gözünden bakması filmi çok daha güzelleştirmiş.

akepeye oy vermemek için bir neden bırak

(bkz: geleceğimiz için bir ak partiliyi ikna ediyoruz) bu başlıkta birçok neden var. Tek tek yazmayayım dedim.

edit: hızlıca göz atmak isteyenler için;

http://i.hizliresim.com/9N5GjN.jpg

http://i.hizliresim.com/WDZqYE.jpg

geleceğimiz için bir ak partiliyi ikna ediyoruz

Merhaba arkadaşlar, Ekşi Sözlük' te şöyle bir kampanya gördüm. Gerçekten ciddiye alınması gereken bir konu.

https://eksisozluk.com/ge...yi-ikna-ediyoruz--5690232

içerik ise şöyle;

merhaba dostlar,
geçen gün açtığımız "bir ak partiliyi ikna et" başlığına çok güzel tepkiler geldi.
emek verip yazan, tavsiyelerde bulunan, belki de sözlüğe yazamayıp da bu konuda emek harcayan herkese yürekten teşekkür ederim.

her şeye rağmen umut dolu olan insanları görünce çok mutlu oldum.
buradan aldığım cesaretle bu konuda çaba harcamak isteyen insanlara bir nebze olsun kolaylık sağlamak için bir rehber hazırladım.

1. görselde; neden bu iş için çaba harcamamız gerektiğini anlatmaya çalıştım.
2. görselde; insanları hatırlatmamız gereken bazı bilgiler var. bunları pek çok farklı kaynaktan araştırdım. net bilgiler bulmaya gayret ettim. bu sayede karşınızdakinin sizi bir tartışmanın içine çekme ihtimalini de oldukça azaltmış olduk. her şeyi anlatmak zorunda değilsiniz ekleyin çıkarın. tavsiyelerinizi varsa eksik ve hataları bildirin yeniden düzenleyelim. ayrıca çeşitli sorular hazırladım ki insanlar cevapları kendileri bulabilsin diye.
3.görselde; çeşitli rakamsal verilerin yanında ek bilgiler de yer alıyor. bu bilgileri gerekli olursa isterseniz kullanın çünkü bazı gerçekler apaçık belli iken bazı insanlar olayları çok farklı yorumlayabiliyor.

ne kadar çok insana ulaşabilirsek o kadar iyi.
bu sebeple seçim boyunca başlığı yukarıda tutmak ve arkadaşlarımızı mesajla bilgilendirmek çok önemli. keşke bir web sayfası olsa da videolu içerikleri de oralarda paylaşsak. konu ile ilgili destek olmak isteyen varsa yeşillendirebilir.

görsel

http://i.hizliresim.com/9N5GjN.jpg

http://i.hizliresim.com/WDZqYE.jpg

donanım haber, diğer sözlükler forumlara üye olanlarda bu başlığı forumlarında paylaşılırsa sevinirim. ne kadar çok kişiye ulaşılırsa o kadar iyidir. haksız rekabetin olduğu bir dönemdeyiz ve insanlara bir şekilde ulaşmamız gerek.

havuz mu deniz mi

deniz yoksa havuz.

breaking bad

nick name için ilham aldığım dizi.

yalnızlığa iyi gelen şeyler

yalnızlığın kişiler için ne anlam ifade ettiği o anki duygusal durumuna göre değişebilir. Yani bazen insanlardan, işlerden sıkılıp kafa dinlemek isteyebilirsiniz bu bir tercih olduğu için de size neyin iyi geleceğini zaten bilebilirsiniz. Ama etrafınızda konuşacak insanlar bulamıyorsanız veya herhangi bir sebepten ötürü kendinizi mutsuz ya da depresif hissediyorsanız bu durumda daha çok sevdiğiniz şeyleri yapmak, hobilerinizle ilgilenmek, spor yapmak, dışarı çıkıp iki yeşillik görmek biraz müzik dinlemek iyi gelebilir. Ancak bence yalnızlığa en iyi gelen şey çocuklarla vakit geçirmek. Hele yeğeniniz, kuzeniniz filan varsa şanslısınız. Sevdiğiniz yerlere onlarla gidin, onlara yeni şeyler öğretin, oyunlar oynayın, gülün, güldürün, sevin ve sevilin işte o an yalnız olmadığınızı da anlarsınız iyi gelir.

2018 rusya dünya kupası

Başlasa da izlesek artık, 4 yıldır bekliyoruz dile kolay

kendi kendine çiçek gönderen kadın

kendini çok seviyor zaar.

doların ateşini sirkeli su düşürür mü

şimdi sirkeye de zam gelir.

samimiyetine inanılmayan kişiler

samimiyetsiz kişiler de denilebilir.

kütahya denince akla gelenler

etnik desenlerle bezenmiş seramik.

bir insan kendini nasıl geliştirebilir

Felsefe ile başlayabilirsiniz. Felsefe hakkında bilgi edinmeye başladıkça daha çok merak etmeye, evreni, hayatı, insanları ve toplumu sorgulamaya başlayacaksınız. Sorguladıkça öğreneceksiniz, öğrendikçe öğrenme isteğiniz de artacak. Çünkü neleri bilmediğinizi, bildiklerinizi de aslında ne kadar az bildiğinizi fark edecek ve yeni neler öğrenmek istediğinize odaklanabileceksiniz.

bugün içilecek içki

şalgam çok efkarlıysanız acılı şalgam.

popüler olmayan yazarın yazma amacı

Çünkü yazabiliyoruz.

en çok kaybettiğin şey

Zamanım. Entry girerken bile 15 saniye kaybettim.

kadınların en azından saygıyı hakediyor oluşu

kadın erkek demeden her insan ve her canlı saygıyı hak ediyor. Yalnız burada insanın tanımını da iyi yapmak lazım tabi.

edit: insan suretine bürünmüş, saygısız, sevgisiz, kuralsız da pek çok yaşam formu var.
bu arada neşet baba' nın dediği gibi kadınlar insandır, erkekler insan oğlu.

sabah ciğer öğlen lahmacun akşam kebap

yer: gaziantep olay: tam bir yeme çılgınlığı