1. 1.
  Kanımca beşinci ve altıncı nesiller. Adamların ara sıra lütfedip de girdikleri kısacık entryler bile sonraki nesillerden dağlar kadar farklı.

  ilk nesiller için elimizde pek done yok. Çok az entry giriyorlar.

  Sekizler de fena değil. Çok kaliteli olanları var, ama hargürde pek dikkat çekmiyorlar. Nesil bozulması etiketinden zarar görüyorlar.

  Dokuzlar ve onlar felaket. Şimdi herkes kızacak ama kanımca onuncu nesiller dokuzlara göre daha çok gelecek vaat ediyor. Dokuzlar geleli o kadar zaman oldu büyük çoğunluğu hala hiç ışık vermiyor. Onuncu nesil arasında facialar var ama daha yeni olup da dokuzları bariz şeyinde taşımaya yatkın yazarlar da var.

  Onbirinci neslin kalitesi daha yüksek olabilir mi? bir umut.

  Edit: Yedileri unutmuşum, çok özür. Onlar da sekizlerin üstünde ama beş ve altıların yanında sönük kalıyor. Bu piramit tarzı yaklaşımdan birinci neslin süper olduğu kanısına varabiliriz.*

  Edit iki: Dokuzuncu nesil kızmak yoh, çok çalışmak var, arbeit macht frei.*

  Edit üç: Arkadaşlar dokuzlar beni haklı çıkarmayın. Başlık bir tespit değil, başlık bir anket başlığı tarzında. En kaliteli nesil, yedilerdir deseydi tespit olacaktı. Benim entryime göre yazmayın, başlığı kaale alın. Sizin en beğendiğiniz nesil nedir ne değildir? Yeni gelenlerin sorunu burada, başlığa değil üstteki entrylere cevap vermeye çalışıyorlar. Benim entryimi eksi veya artıyla oylayabilir veya nickaltımda eleştirebilirsiniz.

  Bir kez daha söylüyorum benim entrym değil, başlık önemli. Başlık da bir tespit değil. O yüzden kalkıp da yanlış tespit demeyin komik oluyorsunuz, başlıkta bir tespit yok çünkü.
  5 -4 ... stephen king is my buddy
 2. 2.
  onuncu nesildir.
  -3 ... bay ilginc adam
 3. 3.
  bütün herkesi nesile göre yargılamamak gerekir. sözünü unutan insancık söylemi.

  ola ki her nesilde vardır parlayan yıldızlar, kayan yıldızlar.

  zira daha beni keşfedemişsin. *
  1 ... dediydidersin
 4. 4.
  her neslin kendine has güzelliği vardır.
  1 ... rancho
 5. 5.
  En kaliteli nesil "Allah'ın onlardan razı olduğu, onların da allah'tan razı olduğu ayetle ifade edilen sahabelerdir.(TEvbe suresi 100. ayet)
  Sahabe: Hz. MUhammed zamanında yaşamış, onu görmüş ve ona iman etmiş insanlar demektir.
  Hadis-i Şerifte buyrulur:
  “En hayirli nesil, benim dönemimde yasayanlardir. Sonra, onları izleyenler, sonra onların ardından gelenlerdir.”(Buhari)
  ... tellal
 6. 6.
  (bkz: kendi adına konuş)
  (bkz: eksini verdim güzel kardeşim)
  1 ... scrikss
 7. 7.
  Beş ve altının yanına yedilerin de eklenmesi gerektiğini düşündüğüm başlık.

  En kötü ve sayıca en çok troll dokuzlardan çıktı. O yüzden o görüşe de katılıyorum.

  Ama eski nesillerin iyi olmasını biraz da şuna bağlayabiliriz: Birçok kalitesiz yazar ve troll zamanla silindi ve kala kala gerçekten yazmaktan hem zevk alan hem de zevk veren kaliteli isimler kaldı.

  Sekiz, dokuz ve on da böyle bir işlemden geçecektir sanırsam. Sözlüğün ömrü yeterse tabi.*
  1 -1 ... asuregibisurat
 8. 8.
  "kanımca" olmayan nesildir.

  şu sözlük erbabının, nesil yarıştırma hevesi yedi bitirdi beni kardeş. yazılacak çok şey var ancak herkes gibi genelleme tuzağına düşmek endişesi beni bu kelimelerden alıkoyuyor.
  1 ... scrikss
 9. 9.
  yanlış tespit. Sekiz, dokuz ve onuncu nesilleri kendi aralarında karşılaştırmak dokuzuncu nesillere hakaret olur.
  ... xocolatl
 10. 10.
  yoktur öyle bi nesil, bunu sorgulamakta saçmadır ama niye onuncu nesil yazarlara bim poşeti muamelesi yapılıyor amk? lan genellemeyin hiç değilse.
  ... sik in dick out