bugün

Yedidir yedi.
Böyle bir şey yok, ama olabilir de.
kaçıncı nesil olduğunu bilmiyorum ama içinde en fazla milliyetçi olan nesildir.
Gökkuşağına yürüyen rengarenk çocuklar hepsi, Lsd kullanan 68 kuşağı.
En kaliteli nesil diye bir olgu olması bile saçma. Her neslin içinde felsefe yaratma yeni bir metot keşfetme zekasına sahip insan da var fındık kıracağıyla fantezi yapan insan da var. Nesli değil, o neslin fertlerini teker teker ele almak gerekir bu durumda. Genelleme yapmamamız daha mantıklı olacağı gibi nesilleri iti ite kırdırma esasıyla birbirine kinlendirmek de saçmadır.
3. nesil
her nesilde kalite olduğunu belirtmek isterim. ama bazı eski kafalılar sonraki nesilleri hor görüyor.
oytunkaran ve arkadaşlarının temsil ettiği sekizinci nesil. evet.
4.5g hüç olmayan.
onuncu ve dokuzuncu nesilden öncesidir.
oonbirincii nesiiil.
dokuzuncu nesildir.
(bkz: üçüncü nesil)
(bkz: beşinci nesil)

Ne zaman çok çarpıcı bir entry görsem bu adamlardan oluyor.
kaliteli nesil yoktur; kaliteli yazar vardır.
o da her nesilde bir elin parmaklarını geçmeyecek kadardır.

- bir yazar sırf bir diğerinden daha erken kaydoldu diye nasıl daha kaliteli sıfatına sahip olabilir? anlamak güç.
- sözlükte çok fazla boş muhabbet dönüyor; bir çoğu mizahi anlamda doyurucu da oluyor ancak bu nesil kavgası garip bir ırk savaşına evrildi ve amiyane tabirle boku çıktı.
- sözlük ne işe yarar? ne amaçla kullanılır gibi konularda ahkam kesmek haddime değil, kim nasıl isterse öyle kullansın. ama şu önerimi lütfen dikkate alın: birbirinizi saçma sapan mevzularla oyalamayın. okuyanları geçin, yazarken harcadığınız şahsi vaktinizin kıymetini bilin. her yazılan sanat eseri olmak durumunda değil ama gene de bir standardı olsun ki ne siz yazarken sıkılın ne de biz okurken sıkılalım.
- uzun uzadıya yazdım, vaktinizi de aldım kusuruma bakmayın.
yoktur öyle bi nesil, bunu sorgulamakta saçmadır ama niye onuncu nesil yazarlara bim poşeti muamelesi yapılıyor amk? lan genellemeyin hiç değilse.
yanlış tespit. Sekiz, dokuz ve onuncu nesilleri kendi aralarında karşılaştırmak dokuzuncu nesillere hakaret olur.
"kanımca" olmayan nesildir.

şu sözlük erbabının, nesil yarıştırma hevesi yedi bitirdi beni kardeş. yazılacak çok şey var ancak herkes gibi genelleme tuzağına düşmek endişesi beni bu kelimelerden alıkoyuyor.
Beş ve altının yanına yedilerin de eklenmesi gerektiğini düşündüğüm başlık.

En kötü ve sayıca en çok troll dokuzlardan çıktı. O yüzden o görüşe de katılıyorum.

Ama eski nesillerin iyi olmasını biraz da şuna bağlayabiliriz: Birçok kalitesiz yazar ve troll zamanla silindi ve kala kala gerçekten yazmaktan hem zevk alan hem de zevk veren kaliteli isimler kaldı.

Sekiz, dokuz ve on da böyle bir işlemden geçecektir sanırsam. Sözlüğün ömrü yeterse tabi.*
(bkz: kendi adına konuş)
(bkz: eksini verdim güzel kardeşim)
En kaliteli nesil "Allah'ın onlardan razı olduğu, onların da allah'tan razı olduğu ayetle ifade edilen sahabelerdir.(TEvbe suresi 100. ayet)
Sahabe: Hz. MUhammed zamanında yaşamış, onu görmüş ve ona iman etmiş insanlar demektir.
Hadis-i Şerifte buyrulur:
“En hayirli nesil, benim dönemimde yasayanlardir. Sonra, onları izleyenler, sonra onların ardından gelenlerdir.”(Buhari)
her neslin kendine has güzelliği vardır.
bütün herkesi nesile göre yargılamamak gerekir. sözünü unutan insancık söylemi.

ola ki her nesilde vardır parlayan yıldızlar, kayan yıldızlar.

zira daha beni keşfedemişsin. *
onuncu nesildir.
Kanımca beşinci ve altıncı nesiller. Adamların ara sıra lütfedip de girdikleri kısacık entryler bile sonraki nesillerden dağlar kadar farklı.

ilk nesiller için elimizde pek done yok. Çok az entry giriyorlar.

Sekizler de fena değil. Çok kaliteli olanları var, ama hargürde pek dikkat çekmiyorlar. Nesil bozulması etiketinden zarar görüyorlar.

Dokuzlar ve onlar felaket. Şimdi herkes kızacak ama kanımca onuncu nesiller dokuzlara göre daha çok gelecek vaat ediyor. Dokuzlar geleli o kadar zaman oldu büyük çoğunluğu hala hiç ışık vermiyor. Onuncu nesil arasında facialar var ama daha yeni olup da dokuzları bariz şeyinde taşımaya yatkın yazarlar da var.

Onbirinci neslin kalitesi daha yüksek olabilir mi? bir umut.

Edit: Yedileri unutmuşum, çok özür. Onlar da sekizlerin üstünde ama beş ve altıların yanında sönük kalıyor. Bu piramit tarzı yaklaşımdan birinci neslin süper olduğu kanısına varabiliriz.*

Edit iki: Dokuzuncu nesil kızmak yoh, çok çalışmak var, arbeit macht frei.*

Edit üç: Arkadaşlar dokuzlar beni haklı çıkarmayın. Başlık bir tespit değil, başlık bir anket başlığı tarzında. En kaliteli nesil, yedilerdir deseydi tespit olacaktı. Benim entryime göre yazmayın, başlığı kaale alın. Sizin en beğendiğiniz nesil nedir ne değildir? Yeni gelenlerin sorunu burada, başlığa değil üstteki entrylere cevap vermeye çalışıyorlar. Benim entryimi eksi veya artıyla oylayabilir veya nickaltımda eleştirebilirsiniz.

Bir kez daha söylüyorum benim entrym değil, başlık önemli. Başlık da bir tespit değil. O yüzden kalkıp da yanlış tespit demeyin komik oluyorsunuz, başlıkta bir tespit yok çünkü.
güncel Önemli Başlıklar