1. 1.
  bir strateji oyunu.
  3 ... mr ben
 2. 2.
  Insanlık tarıhının besyuzbın yıllık gelısme surecını oynayabılme olanagı sunan uc boyutlu, sierra cıkıslı stratejı oyunu.
  3 ... yawuz
 3. 3.
  dünyanın en zor oyunu.
  4 ... nuh tufan
 4. 4.
  oyunu age of empires'ın bir üst modeli olarak görmek mümkün. aslında başlarda gerek menüsü , gerek oynayış şekli , görevleri vs yönünden age of empires'a bir hayli benziyor fakat asıl ayrıldığı nokta şu ki , bunda daha çok çağ var! yani 15 - 20 arası sayıda bir çağ sayısına sahip. * her çağda değişik teknolojiler , yeni askerler , silah , uçak ve alet edavatlar. ayrıca bunun yanında gelen hücum ve defans stratejileri. çünkü birimin fonksiyonu , o çağa özgü ve birlikleri güncellemezseniz , yenilmeye mahkum kalırsınız. bir de oyunun yapay zekası var ki , o zeka sizden muhtemelen üstün olacaktır! çünkü hayatınızda bu kadar gelişmiş bir yapay zekaya sahip bir oyunu az görürsünüz , bunun garantisini size oyunu oynayan herkes verebilir. o yüzdendir ki , oyun ''zor'' damgasını hakkıyla hak ediyor.

  oyun başında size verilen ve birbirlerine ellerindeki o taş atmaya yaran garip aletle ''hebele hübele'' diyerek taş atan adamlara ilk başta çok gülebilirsiniz ama oyun sıfırdan başladığı için gayet normal. daha sonragit gide çağlar atlayacak ve günümüz teknolojisine erişeceksiniz. bu arada atom bombaları , nükleer başlıklar , uçaklar vb havalarda uçuşacak tabi ki. günümüz teknolojisine eriştiğinizde oyun bitiyor sanmayın çünkü asıl oyun ondan sonra başlıyor denebilir!
  çağ , androidlerin çağı haline geldiğinde , bir android ile zayıf ve geride kalmış çağlarda sürüne rakibin koskoca ordusunu bir androidle yok etme zevkine erişebilirsiniz!

  oyun hakkaten oynanası ve super bir oyundur. oynayın işte... *
  7 ... aby
 5. 5.
  küçük boyutlu fakat çok işlevli bir oyundur. grafikleri çok güzel olmasa da savaşın tadını verir ve zevk alırsınız, grafikler ve sesler uyumlu olmuştur.
  3 ... can bogazdan gelir
 6. 6.
  çoklu ortam seçeneği ile oynandığı zaman dünyanın en eğlenceli ve bir o kadar da zaman alan oyunu olmaya aday strateji oyunudur.
  2 ... don quixote
 7. 7.
  Single Player'i iyi tasarimli, multi de yapay zekanin hileli kaynak cikarttigi oyundur. Single Player Campaign'i sasirtici derecede cesur ve ilginc konulara sahiptir.

  1. ve 2. Dünya Savasi'ni Almanya olarak oynamaktan tutun, ingiltereye cikartma yapan almanya sonrasi abd ile denizde gene almanya olarak düelloya gecersiniz.

  kesmedi mi? Cyber age campaignde Ekonomik krizle sallanan rusyayi canlandirip tüm avrupayi nükleerlerle paramparca edip, cin'e, oradan abd ye cikartma yapabilirsiniz, bu sirada katliamlar ve ruslarin sebep oldugu aci dolu haberleri de duyacaksiniz. Ama dogunun intikami dünyada patlayacak.

  Expansion pack de uzaya cikma da eklenmis, iyice yuh artik dedirtmistir, burada da sikintili cin ve japonya ittifaki olarak abd nin sizi uzaya cikartmamak icin finanse ettigi sayisiz terör örgütüne karsi mücadele vereceksiniz. Sonunda mars a ilk adimi atarak abd yi göt edeceksiniz.

  Güzel oyundur vesselam.
  2 ... illuminasyon
 8. 8.
  oyuncunun kendini kaptırdığı anda aralıksız 8 ila 11 saat oynadığı oyun. tabi bunun sonucu olarak boyun tutulması problemini yaşamak mümkün. velhasıl böylesi bir oyun olamaz dedirtiyor adama. tam kabileyi yok ettim kurtuldum bunlardan derken o uygarlığa ait son köylü bir anda yeni bir şehirle karşınıza çıkıyor. edebileceğiniz en uç küfürlerden sıyrılıp saldırya geçecekken bir de bakmışsınız ki o kabile diğer kabilelerle beraber size saldırıyor. tabi bunun sonucu olarak helikopterle köylülerinizi daha güvenli bir bölgeye kaçırıyorsunuz.
  3 ... patlak fermuar
 9. 9.
  abimle çift kişilik oynayıp hep yenildiğim oyun. adam önce adanın etrafını kuleyle donatıyor sonra saldırıyor, tabii ben kuleleri farkedinceye kadar gemilerin yarısı helak oluyor. yani tam anlamıyla bir strateji oyunu.

  unutmadan, oyundaki büyücülerin ses efektleri muhteşemdir.

  veba, deprem, volkan, yangın, bitlenme gibi büyüleri yaparken:
  heyosop-heyosop skomdiptoss, iğihihihiii iğihiihiihiii tipi çıkardığı sesler dilime şarkıymışçasına dolanmıştır.
  2 ... dastaprimecatelnosti
 10. 10.
  zor sıfatını hakkıyla alan oyun.
  2 ... oinone