1. 1.
  fenerbahce'nin unutulmaz boşnak futbolcusu. manchester'a attığı gol hala hafızalardadır. maçtan sonra yapılan röportajda o sempatik şivesiyle :

  -yav bilmiyorum yav, vurdum gol oldu yav

  diyerek olayı özetlemiştir.
  11 ... denizci cakabey
 2. 2.
  (bkz: elvır baliç)
  ... hasnicktir
 3. 3.
  bu transfer bizi yaraladı başlığı altında habertürk'te röportajı çıkan boşnak futbolcu.

  Kezman'ın yaptığı hareketi Boşnaklar'ı katleden ırkçı Sırplar yapıyor. Biz Kezman'ı bu hareketi yaptığını zaten biliyorduk. Dünya Kupası elemelerinde Sırbistan'la Bosna Hersek aynı gruptaydı. Daha birkaç ay önceki maçta da gol attıktan sonra da aynı hareketi yaptı. Biz de büyük tepki gösterdik. Tribünler karıştı. Maçta tansiyon çok arttı ve sahada tatsız olaylar yaşandı. Ben futbolcuların bu tarz hareketlerini yanlış buluyorum.

  Mesela Galatasaray'daki Iliç, Kezman'ın çocukluktan beri arkadaşı. Ama onu hiç böyle ırkçı bir tavırda görmedik. Ben Fenerbahçe'nin ekmeğini yemiş ve hizmet etmiş bir futbolcu olarak söyleyebilirim ki bu transfer biz Boşnaklar'ı çok yaraladı.
  5 -1 ... salca
 4. 4.
  adaşı elvir baliç gibi bir tarafları kalkmayan, sempatikliği ve efendiliği ile fenerbahçelilerin gönlünde taht kuran insandır. hala milli takımının en büyük kozu olması ne kadar kaliteli bir futbolcu olduğunu da göstermektedir.
  2 -1 ... fewzi1907
 5. 5.
  futbolu da bıraksa , kaybolup da gitse manchester united kalecisi şımaykıl'a taktığı golle , ingiltere'de 40 senedir yenilmeyen takımı bir anda deviren kişi olmaktan kurtulamayacaktır bu adam. bu adam ki saçlarına hasta olunan , lömbür lömbür oynak saçlı , maç sonu yorumları ümit özat'tan beter olan , türkçesi ile tdk'da çalışmasına onay verilebilecek bir adamdır. boşnaktır ama kesinlikle boş bir adam değildir. türk takımlarında çok emeği olan emektar bir futbolcudur. o hep 18 yaşındadır...
  5 ... sungergin bob marleylim ley
 6. 6.
  elvir boliç old trafford'da attığı gol kadar, fenerbahçe taraftarından yediği yumrukla da hatıralara yer etmiş bir insandır. fenerbahçede süper oynarken romanya ya da bulgaristanda kaçırdığı penaltı sonrası kariyeri allak bullak olmuş, fernand coulibaly gibi ligi çok dolaşan oyuncular arasında üst sıralara tırmanmıştır.
  -1 ... tankut kabza
 7. 7.
  türkiye dışında hiç bir yerde para etmeyecek futbolcu.
  -4 ... istanbul icin efkar vakti
 8. 8.
  Fenerbahçe'nin şampiyonluğuyla noktalanan 1995-1996 sezonunda, parrerira yönetimindeki uche'li, högh'lü, oğuz'lu, aykut'lu Fenerbahçe kadrosunun en golcü ve vazgeçilmez ismi.

  Mücadeleci yapısı olmayan ve tekniğiyle işi götürmeye çalışan Boliç, iyi geçen o sezonun ardından "italya'da oynamak istediğini" açıklayarak herkesi kendisine güldürmüştür.
  3 ... entropi
 9. 9.
  fenerbahçe'nin tarihinde en önemli başarısını kazandırıp, 40 senedir sahasında yenilmeyen manchester'ı mağlup eden gole adını yazdıran futbolcu.
  1 ... salca
 10. 10.
  sakıp özberk tarafından forvete yerleştirilmiş, zamanın orta saha oyuncusu. en son hırvat lig nde rijeka forması giymiş ve futbolu bırakmıştır.
  3 ... serander