1. 1.
  türk futbolunun evliya çelebi'si olarak bilinen sempatik futbolcu. vakti zamanında anadolu'da oynamadığı takım kalmamıştır. 1972 yılında mali'nin bamako şehrinde doğmuştur.

  türkiye'ye geldikten sonra müslümanlığı seçtikten sonra, türk vatandaşı da olmuştur. adını peygamberimizin adı olan muhammed, soyadını da gaziantepspor başkanının soyadı olan doğan'ı almıştır.

  türkiye'de sırasıyla adana demirspor, gaziantepspor, ankaragücü, *gaziantepspor, vanspor ve denizlispor takımlarında forma giymiştir.
  5 ... salca
 2. 2.
  (bkz: adama coulibaly)
  ... delgado
 3. 3.
  yamulmuyorsam 00-01 sezonunda siirt jetpaspor, denizlispor ve diyarbakırspor da oynayan, oynadığı 3 takımda da gol atarak ilginç bir rekora imza atan oyuncu. hatta o sezonun ilk haftalarında istanbulda oynanan fb-jetpa maçında takımını öne geçiren golü atmıştı. maç 4-2 fb lehine bitmiş fakat coulibaly 2 golün altına imza koymasını da bilmişti.

  bu maçtan 4-5 hafta sonra ise denizli formasıyla fb karşısına çıkınca maçı izlediğim kahvede orta yaşlı amcanın teki "lan bu araptan kurtuluş yok mu her maç bu oynuyo karşımızda" diye çıkış yapıp futbola bakış açımı komple değiştirmiştir.
  10 ... avedis
 4. 4.
  vakt-i zamanında bir maç sırasında ali sami yen'in ortasına işemişliği bulunan oyuncu. televolenin bize sevdirdiği afrikalılardandır kendisi. her gittiği takıma bolca gol kazandırsa da deliliğinden midir bilinmez bir yerde dikiş tutturamamıştır. şu an nerededir, ne yapmaktadır; doğrusu merak konusudur.
  2 ... schenardi
 5. 5.
  şöyle bir soru üzerine verdiği cevapla yarmıştı;

  -sahada kızınca türkçe mi, fransızca mı küfrediyorsun?

  +türkçe daha iyi. sahada o kadar küfür var ki zaten ben türkiye'de merhabayı bilmezken orospu çocuğunu biliyordum.
  8 ... tanimadinmiben
 6. 6.
  94-95 adana demirspor
  95-96 gaziantepspor
  96-97 gaziantepspor
  97-98 1.yarı gaziantepspor 2.yarı ankaragücü
  98-99 1.yarı gaziantepspor 2.yarı ankaragücü
  99-00 vanspor
  00-01 siirt jet-pa spor
  01-02 denizlispor
  02-03 diyarbakırspor

  oynadığı 9 sezonda 8 kez transfer olup 7 takımda forma giyen sempatik futbolcu.
  4 ... delgado
 7. 7.
  1994-1995 sezonunda Adana Demirspor tarafından Türkiye'ye getirildi. tam 7 anadolu takımında oynayarak bir daha kolay kolay kırılamayacak bir rekorun da sahibi olan coulibaly türkiye liglerinde toplam 194 maçta 71 gol atmayı başardı.

  Fernand coulibaly'nin hayatının mottosu ise şu cümle:

  "Banim işim gol, gelsin şakarım!"

  Hürriyet'e verdiği röportaja bir göz atalım:

  Hangi macera seni Türkiye'ye sürükledi?

  - Afrika Kupası için Tunus'ta maç yapıyorduk. Beni bir Türk menajer görmüş ve beğenmiş. Tuttu kolumdan beni Adana Demirspor'a getirdi. O sezon Adana Demirspor küme düştü.

  Sekiz yıldır Türkiye'den başka bir yere kımıldamadın hiç. Seni buraya maddi mi yoksa manevi aşk mı bağlıyor?

  - Mecburen burada kalıyorum. Fransa'ya dönemem. Ama buraya alıştım, çok seviyorum. Rahatım yerinde. Türkiye'de futbolda iyi para var. ingiltere için bir teklif getirmişlerdi bakmadım bile. Futbolu bıraktıktan sonra menajerlik yapacağım, belki de Türkiye'nin ilk zenci teknik direktörü ben olacağım.

  Didi vardı. Onu zenci saymıyor musun?

  O sahte zenciydi. Melezdi.

  Fransa'ya girmen mi yasaklandı? Niye dönemiyorsun?

  - Askerlikten kaçtım. 18 yaşında Arabistan'da oynarken, gel askerlik yap dediler. Burada kazandığım paraları verin, hergün askere giderim dedim. O yüzden Fransa'ya giremiyorum. Yedi sene memlekete girmeme cezası veriyorlar. Altı yılım doldu.

  Paragöz olduğun söyleniyor. Dinin imanın para mı?

  - Coulibaly'nin parasını ver Coulibaly sorun olmaz. Ben profesyonelim. Türkiye'de kimsem yok. Eşim bile yok. Akşam eve gidince hemen yatak odasına gidiyorum. Sabah da antrenmana. Ben neden bunu yapıyorum? Para kazanmak için. Sözleşme imzalıyoruz. Para ödenmesi konusunda sorun çıkar diye bir madde yok. Baştan söyleseler o zaman sorun çıkarmam. Ama pazartesi gel paranı al diyorlar, olmuyor çarşamba gel diyorlar. Günler bitmiyor bir türlü.

  Futbolu bıraktığında kazandıklarını afiyetle mi yiyeceksin? Ticaret mi yapacaksın?

  - Buradaki bankalara güvenmiyorum. Bir bankanın tabelası bir gün var birgün yok. Mali'ye de güvenmiyorum o yüzden paralarımı Fransa'ya yatırıyorum. Ama memlekette bir diskoteğim var. Türkçe bir isim verdim. Bir Tanem.

  Sahada kızınca Türkçe mi, Fransızca mı küfrediyorsun?

  -Türkçe daha iyi. Sahada o kadar küfür var ki zaten ben Türkiye'de merhabayı bilmezken orospu çocuğunu biliyordum.

  http://webarsiv.hurriyet.....tr/2002/04/06/109462.asp
  3 ... the uffspring
 8. 8.
  1971 doğumlu mali'li golcü futbolcu. fransa'da stade lavallois,st.etienne ve suudi arabistan'da al-wahda takımlarında oynadıktan sonra adana demirspor'a transfer olarak türkiye'ye gelmiş ve kariyerini türkiye'de tamamlamıştır. adana demirspor'dan sonra gaziantepspor, ankaragücü, vanspor, denizlispor, siirtspor ve diyarbakırspor takımlarında oynamıştır. türkiye liglerinde toplam 194 maçta 71 gol atmayı başarmıştır. ruud gullit gibi ördüğü saçları, bozuk türkçesi ve sempatik hareketleriyle türk futbolseverlerin sevgisini kazanmıştır. mali milli takımının formasını da uzun süre giymiş bir oyuncudur.
  1 ... from getto
 9. 9.
  'allahummm neydu gunahummm' diye sarki soyledigi gunleri nasil unutabiliriz ki..
  2 ... robert terk
 10. 9.
  an itibariyle show türkde allahim neydi günahim klibi gösterilen eski futbolcu.*
  1 ... gurbetci yazar