bugün

The guardian ın inTernet sitesinde haftada bir makale yazan türk yazar.ilk makalesinde namus cinayetlerini konu almıştı.
Yazarlığı çok şişirilen, aslında orta düzey bir yazar. Romanları hiç de öyle abartıldığı kadar iyi değil. Ama bazen döktürmüyor da değil. Aşk romanı başarılı
"aşk" adlı romanın yazarı. kitapta mevlana sıradanlıktan kompleksliğe götüren şems i tebrizi anlatılıyor. yani hepimizin tanıdığı mevlana aşkı şemsten öğreniyor. işin garibi sevgi güneşi diye andığımız mevlana aslında ışığını şemsten (arapçada güneş demek) alıyormuş.
Peyami Safa ve Halide edipadıvar tarzına yakın tespit niteliğindeki hissedişlerini ruh çözümlemeleri şeklinde tasavvufun ışığında ortaya koymayı başarabilen derin ruhlu kadın yazarımızdr.
Zamanında, 'aşk' romanının finaliyle beni göz yaşlarına boğmuş yazardır.
bu kadına büyük bir önyargım vardı 4 yıl öncesine kadar. okumadığım halde romanlarını, atıp tutuyordum hakkında. sonra önyargımı kırmak adına okumaya başladım, bırakamadım. lakin aynı şeyi orhan pamuk için söyleyemeyeceğim, adamın kitaplarını okumaya çalıştım, olmuyor. velhasılı elif şafak'ı okuyun, özellikle onu sevmeyenler bir denesin.
çok asil bir görüntüsü var.
kalemi güçlü ama olması gerekenden çok daha fazla göz önünde olduğunu düşündüğüm, başarılı yazar.
akıcı yazı dili ve sürükleyici kurgusuyla tanınan bir yazardır. en ünlü kitabı ise aşk' dır.
Türkiye'de genç, popüler yazarların öncülerindendir. Yüreğiyle yazan kadın yazardır.
'Aşk' adlı kitabında Mevlana-Şems ilişkisini çarpıtmış ve saçmalamış popülist yazardır. Üslup ve tarz yaratmaktan ziyade para basma peşindedir.
kitaptan para kazanmayı iyi beceren tüccar.
favori kitaplarımdan "araf"ın değerli yazarı...
iyi ki vardır, yüreğine ve kalemine sağlık!
kitabını okuyunca harcadığım vaktin eksikliğini hissettim.
ilk dönem yazdıkları güzel. mahrem araf pinhan bitpalas. hepsi nitelikli edebiyat ürünleri. köşe yazıları ise çok sıradan. bana göre elif şafak nitelikli edebiyatla yetinemedi. piyasayı tercih etti. düzene yenik düştü. ona göre eserler vermeye başladı. bestseller olarak anılacak. yazık çok yazık...
elif şafak' ahmet ümit' ile beraber yazarlık piyasasını fena şekilde rant sistemine dönüştüren gizli ateist, abartılı popülizmine mevlana ve şems'i alet etmiş en büyük oportünisttir. ayrıca kişiliksiz tavrını son dönemde yazdıklarıyla iyice belli etmiştir.
yalnızlık bu kadar guzel anlatılır mı ?

yalnızlık ne ıssızlıktır ne kimsesizlik. yalnızlık insana en çok başkalarıyla çevriliyken gelen bir histir ki, kimileri buna “etraf kalabalıkken kalbin yalnız olması hâli” derler.
kaç hayat yaşayınca yorulur insan? kaç seneden sonra yaşlı, kaç hezimetten sonra bezgin, kaç sevdadan sonra kalpsiz; kaç kelimeden sonra lal olur kişi?
elif şafak/aşk... tebriz-i şems'e hayranlığımı,mevlana'ya bağlılığımı arttıran kitabın yazarı.
baba ve piç, pinhan, aşk, araf, kağıt helva, siyah süt gibi kitapların yazarı. son dönemde kitapları çok sık rağbet görmekte ve en çok satanlar listesinde yer almaktadır.
populist olmuş artık. yaratıcılık kokan kitap kapaklarından vazgeçerek kendi fotoğrafını bastırmış yeni kitabına. iskender'i henüz okumadığım için keskin bir yorum yapmak doğru olmaz ancak eski kitaplarının çok daha doyurucu olduğu ortada.
hiç bir romanını denemesini beğenmediğim kitaplarını doğan kitaptan çıkaran vede doğan grubuna ait olan d&r mağzalarında bütün kitaplarını ön taraflarda teşir yaptıran iskender kitabını 24 tl ye satan değersiz bir yazar ...Firarperest kitabı nasıl satmadıysa bu kitapta satmayacak artık bilinçsiz okuyucu yok bilinçli okuyucu var 3 ayda bir kitap yazılmaz sallıyosun bizim halkta bunu yiyor ama biz bilinçli okuyucular seni okumayacağız....
iskender adlı yeni kitabı raflarlarda yerini bulmuş yazardır.
terapistimin sınıf arkadaşı.
Mevlana'nın öğrencilerinden;
"Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol."
sözünün takipçisi,
Ruhunda ki saflığı ve masumiyeti bedenine yansıtabilen ve yazdığı her şeyi o masum kalbinde hisseden "tapınılası" yazar.