bugün

dünyanın en süslü ve popüler "üzgünüm senden hoşlanmadım,tarzım değilsin,bir halta benzemiyorsun,bana göre yeterinde iyi değilsin" anlamına gelen bahanesi.
gereksiz ifadelerin en basında yerini alan ifade sekli
bir insandan hoslanmamak icin bir sebep olması gerekir, sebep bulunamayınca elektrik alamadım denir fakat bu elektrik alma isinin nasıl oldugu hangi şartlara baglı oldugu kimse tarafından bilinmemektedir
demekki neymis; begenmedigimiz biriyle tanısınca ne diyormusuz "elektrik alamadım"*
bastan savmak için söylenen en uydurma bahane
-senden elektrik alamıyorum
-abi olsa vercem akü boş...
plastiksi yapıda olan bir insanın elini prize sokunca söylediği cümledir
kullananlarına, en harbisinden en icten duygularimla tum iman gucumle bes ayi gucunde kafa sallamak istedigim,''elektrik veremedigin yerine kablo baglansin da sen elektriklere gelesin'' dedigim,son zamanlarin en uyuz ifade bicimi..
doğudaki hemen hemen tüm evlerin yaşadığı durum
elektriğiniz kesilmiş demektir.
(bkz: tedaş)*
karşınızdaki alabildiyse elektriği işte o zaman başınız beladadır. ısrarlar başlar, boğulursunuz.
bir kişinin diğerine düşük voltajla yaklaşması durumudur..
fişin(!) prize(!!) takılmamasından kaynaklıdır.
bir atasözü der ki; "elektirik alamadığın insana trafo sokssan nafile."

sanırım bu durumu en iyi karşılayacak cümle bu oldu evet.
bu işler aura - çakra meselesi demek.
Trafosuna tahta dürtülmüş insan tipinin lafıdır.
reddetmenin, istememenin, beğenmemenin daha bilimsel bir kalıba sokularak söylenmiş saf halidir.
gerçekten de elektrik alamama durumu vardır. bazı insanlara kanınız kaynarken bazılarına karşı hiç bir şey hissedemezsiniz. bunu sanırım kadınlar daha çok yaşar ve elektrik kadınları daha çok etkilemektedir. geçenlerde evlenmiş ama kocasına karşı hiçbir şey hissedemeyen bir kadının anlattığı ve yaşadığı durumdur. kısacası kadınlar bunu daha çok hissederler.
karşı sınıftaki kızın red yanıtına koyulan terim anlam. *
eda yeliz i ümit le tanıştırır. ümit yeliz i beğenir. ama yeliz ümit i beğenmemiş, sonradan eda ya söyler bunu. eda da ümit, eda ve ümit in can ciğer arkadaşı fulya otururlarken ortaya atıverir lafı:
- elektrik alamamış yeliz senden.
ümit bir hayalkırıklığı, bir beğenilmemişliğin verdiği durgunlukla tam suratı bükerken dayanamaz fulyası ona:
- bırak yaa, soketi yanmıştır onun.
evlendirme programlarından saçma replikler.
evlenme programlarının klişe bahanesi olmak ile beraber, artık memleketimizde gerçekten elektrik alamıyoruz. evlilik programlarında dediği gibi taliplerime devam etmek istiyorum. yeni talip lütfen.
(bkz: http://lin.kim/apNgw)