entry'ler (37)

çin mallarını boykot etmek istemek ama edememek

Çin malının boykot edilmesi için daha ucuz mala gereksinim vardır. Bunuda yapamayağımıza göre se se olmasa si si çin malı durumudur

ismet inönü

efendi ve vatanperver topluluğun içindeki tek çakal vatanperverdir.

mahsun ibo izzet alişan özcan

her biri ayrı ayrı sonradan görmelik üzerine tez yazıp doktora yapmış, sanatçı kelimesinin net bir anlamının olmadığı bir ülkede sanatçı yerine konulması durumudur.

aşkın matematiği

Beni çoğalt
Beni artır
Beni benimle çarp
Seni bin yürekle seveyim
Beni kendinle çarp
Seni bir milyon yürekli seveyim
Beni yerden yere çarp
Duvardan duvara
Öleyim
Seni bir milyar yürekle seveyim

Ümit Yaşar Oğuzcan'ın hipotezi

ben gamlı hazan

Nigar uluerer'den dinlenesi ve manadar bir şarkıdır. Aynı zamanda Önder Bali'nin enstürmantal olarak icra ettiği şarkımız Alın Yazısı filminde de yer almıştır.

le fabuleux destin d amelie poulain

izlediğinizde sevgi pıtırcığı olabileceğiniz bir film. Film müzikleri ise yemede yanında yat türünde

they live

bu gün bile halen bir çoğumuzun göremediği gerçekleri 95 yılında anlatan, özellikle de fikir açısından şahane bir film.

bir dakikalık baba

bir dakika boyunca birisinin anasına sövdüğümde duyduğum his.

atatürk ün örnek alınacak yönleri

Kendisine karşı savrulan tehditlerden asla korkmaması. Dönemin italyan Büyükelçisi Hatay'ı ne zaman vereceksiniz sorusuna "Biz hazırız buyrun gelin alın" örneğinde olduğu gibi hazır cevaplılığı.

devlet bahçeli

sessiz kurt; hiç kimse ondan böyle olmasını beklemediği halde inadına sessiz

oliver stone

katıksız türk ve müslüman düşmanı sözde yönetmen özde piçin biri ... meslegi yönetmenlik basyapıtı denen film katil doganlar herbişey süperdir oyunculara kadar ama yönetmen hariç adam adeta sikip atmıstır böylede bi maldır... daha türklere karsı sevgisini dile getirdigi dogu toplumunu ne kadar cok sevdigini vurguladıgı filmlerinden bahsetmiyorum bile

edit : bosnada yasanan vahsete bakıs acısını (bakıs acısını sikiyim bu arada) anlamak için savas günahları tavsiyemdir

oliver stone kankam olur

Türklükten aforoz edilmesi gereken piçler listesinde üstlere oynayan sahıs ..

mustafa kemal atatürk ün sevilmeme sebepleri

Atatürk bize öğretilmedi dayatıldı. Çağımızın eğitim öğretim sisteminin bir hatası ve bazı kurum kuruluş yada şahısların Atatürk arkasına gizlenerek yaptıkları yanlışların tümü Atatürk'e yansıdı. Atatürk sadece bizim değil tüm dünyanın kabul ettiği okuduğu incelediği büyük dehadır..

fethullah gülen çağımızın atatürk üdür

Yüzyılın hatta kainatın kurulduğu günden bu güne en büyük safsatasıdır. Atatürk'ün hangi bir yönünü sinesinde barındırabilir ki.

sigara tiryakisi

sigara içmek için her şeyi bahane eden kişidir. Çayla sigara içmeyen eşek kahveyle içmeyen eşekoğlueşek gibi atasözleride yine tiryakinin bahanesinden doğan atasözleri olarak literatürümüze girmiş bulunmaktadır.

her halti yiyen kizin 0 km erkek istemesi

bu duruma afedersiniz ama "bok yemenin arapçası" denir.

elektrik alamamak

bir kişinin diğerine düşük voltajla yaklaşması durumudur..

velhasıl

velhasıl kelam lafı uzatıpta kafa ütülemeyeyim manasında kullanılır.

kazım karabekir

Bu gün bile kendisi hakkında net fikirler belirmemiş olsa da Kazım Karabekir Türk dünyasının en önemli paşalarındandır. Hayatı boyunca savaşlar içerisinde olsa da hayatının bir döneminde limon satarak evinin geçimini sağlamak zorunda kalmıştır. Yazdığı kitaplar toplatılmış kitaplarına kaynak olabilecek belgeler yakılmıştır. Cihan yıkılsa Türk yıkılmaz sözü yine ona aittir. Doğuda savaşta annesiz ve babası çocuklara yaptırdığı okullar yurtlar onun Türkiye'ye kattığı önemli eserler arasındadır. Halk için açtırdığı bir çok kurs evleri ismet inönü tarafından kapatılmıştır

ben gamlı hazan

nigar uluererden dinlenildiğin de insanı madara eden şarkı...