bugün

kendi elini nerelerine soktuğu hatırlatılması gereken yazar beyanı.
El öpmek arap adetidir, tokalaşmak bize ait olan selamlaşma biçimidir.

edit: araplar eksilemiş.
para veriyorsa eyvallah da vermiyosa sıkıntı büyük.
El öpmek yoktur musafaha vardır arkadaşlar. Kul kul önünde eğilmez. Tikkat edelim.
Dede, nine olmadıkça başvurmadığım yol.
Doğru bir gelenektir.
Doğru bir gelenektir.
para koparabilmek amaçlı düştüğümüz acınası bir durum.
yapmayın amina koyayim dediğim eylem ve anlatın karşınızdakilere neden opmediniginizi muhtemelen sizi siklemeyecektir.
Ardından para gelmezse sıkıntı büyük...
Türkiye dışında diğer türk ülkelerinde olmayan gelenek. Sami kökenli olduğunu düşünüyorum ve hiç hoşlanmıyorum. el öpmek bana araplardaki biat kültürünü çağrıştırıyor. Anne ve babama değil ama izah edemeyeceğim kişilere yapmak durumunda kalabiliyorum. işin acı tarafı, türkiye'nin her yerinde ve türk ailelerde de var.

Medeniyetler çöplüğü ve etnik lağım olan anadolu coğrafyasında kim bilir hangi etnik artığın icadıydı... neyse ki azalarak bitiyor. Türk töresinde büyüğe saygı vardır, kulluk yoktur.
(bkz: eli çeneden alına götürme saçmalığı)
Yeni neslin saygısız yetişmesine örnek olacak bir başlık çok yazık. Başlığın açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederiz.
Saçmadır.

(bkz: ama para verenler öpülür aşkım onlar benim)
Benim büyüklerim pek el öptürmediğinden genelde el öpmem gerektiğinde bir garip olurum. huzur evi ziyaretimde artık yaşlıların el öptürmeyi tercih etmemesi bile bu adetin yok olmaya mahkum olduğunu bana göstermiştir. Ki yok olmalı da. Allah nasip ederse, Yaşlı bir adam olduğumda kimsenin elimi öpmesini istemem.
yanaklar salya sümük öpülmesin de ele razıyım.
Elini öperim eyvallahta para vermezsen sıkıntı büyük..
insanı bırak bayramdan, hayattan soğutur. Öyle gereksiz saçma bir adet.
Artık o bile olmuyor eski geleneklerden saygıyı belirten bir tür ve bana göre gerekli büyüklere hürmet göstergesi güzel bir şey aslında.
Kucukken harcliktir cocukluktur diye yapilir lakin belli bir yasa geldikten sonra anne baba disinda el opmenin sacmalik oldugu asikardir.
devlet bahçeli'nin sık sık maruz kaldığı durum.

https://www.youtube.com/watch?v=huimIrvNFRM

geldi, öptüler, gitti.
yüzlerce yıllık bir kültürü hiçe saymaktır.
gerçekten çok saçmalıktır. ne biliyim eli temiz mi pis mi her yere dokunuyor insan gereksiz bir eylem sonuçta.
Başka yerleri öperken sorun yok oraya gelince sorun var. Komik yazar beyanı.
tokalaşmak saçma. akraba ziyareti saçma. her şey saçma size zaten.