bugün

ekonomiyi veya ihracatı bilemem ancak alım gücü takır tukur düşüyor.

2013 den beri ekonomik anlamda daralmaktayız... nasıl becerdi bunu baştaki elemanlar merak ediyorum.
matematiksel olarak imkansız bir şeyi yaptılar.
birleşmiş milletler'e göre bizim ülkenin gsyh'ı, 2012 den itibaren durmadan takır tukur büyümeliydi. Neredeyse italya ile eşit olacaktı.
Hâlâ, nasıl küçültmeyi becerdiklerini anlayamıyorum.
he amk

eli mızraklı, götü yapraklı bile bizi geldi geçti

biz hala kaldırıyoruz

pardon kalkınıyoruz.
Göremeyen fetöcüdür, net.
görsel

Papua Yeni Gine'den görünmüyormuş mesela.
Tam ikna olacam bir gülme geliyor.
Ben göremiyorum şahsen.
Tırmanışta benim araba sorunlu.
Klima sonuna kadar açıksa güçten düşüyor. Boğuluyor.
Fakat reis ve tayfasında mercedes bmw audi var. Onlar tırmanışta düzlükte fark etmeden uçuyor.
nereye tırmanıyor bu ülke ekonomisi hayret! o kadar tırmalayan var sonuç boş. ha onuda göremeyenler varmış. onu diyolar işte.
Mehmet Y. Yılmaz, AKP'nin istanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın çocuklarının 17 şirketi, 28 gemisi ve iki süper yatı olduğunu belirterek, 'Bu işin sırrı nedir' diye sordu.

https://www.aydinlik.com....ar-turkiye-haziran-2019-1

şimdi ehonomiy göttü olsa sayyın binalli yıldıram beğy
bu duruma gelebilirmi ???

çalllışınca olur ....
ya mal mısınız amk adamlar kendi ekonomilerinden bahsediyor. evet ekonomimiz iyi derken haklılar.
görsel
“Şurada 80-85 milyon başsınız vallaha sataram ülkeyi haaa” dese müstehak bize. Ülke ağanın size noluyor?
Pazartesi günü ilk işim gözlükçüye gitmek.
bu konuşmayı 2 3 gün önce yapmış olsaydı döviz ve altın bu kadar yükselmeyecekti.
fakat belli ki birilerinin vurgun yapması lazımmış bir kez daha gördük.
Ben ikna oldum, hafif miyop astigmatlık var zaten bende.
tırmanıyor tırmanıyor

ama

geriye doğru olduğu için

kimse göremiyor.
çok alt tabakada kaldıysak zaar göremiyoruz bizden yukarısını.
çok yukarı tırmanıldığı için göremediğimiz durumdur. reyiz sağına damadı soluna soyluyu almış dağ keçileri gibi tırmandılar tepelere. o yüzden göremiyoruz kusura bakmasınlar..
Akşam akaryakıt zammı girince görürüz reiz merak etme.
Ekonomimiz ancak buradan bakkala gidip sakız alabilecek kapasitede olduğu için kimse o tırmanışı göremiyor.
gemi batarken, kıç tarafta olanlar yükseliyor zannedermiş...bizimki de o hesap...memleketin kıçında olanlara selam olsun...
(bkz: sana kabaran bir şey var)
tarihte yüz yillar önce en son "ekmek yoksa pasta yesinler" olayi gerceklesmisti. simdi de bu.

halkin bu tirmanisi pek hissetmedigi, aksine cebinde git gide bir azalmayi fark etmelerinden dolayi görememe durumu olabilir.

belki de ekonomideki bu tirmanis sadece zenginlerin hisettigi bir tirmanis olmasindan dolayi da görünmüyor olabilir.

belki de gemicik sahiplerinin gemiciklerini gemiye cevirmesinden dolayi da görünmüyor olunabilir.

"milletin akli ile nasil dalga gecilir?" sorusuna cumhurbaskani´nin uygulamali olarak anlatimidir.
haşmetlimizin yeni açıklamasıdır.

https://tr.sputniknews.co...ki-kiymeti-harbiyesi-yok/

gene bir şeyleri göremiyoruz lan bizde mi bir sıkıntı var acaba?

makarna mı tüketmemiz gerekiyor?

karbonhidrat eksikliği mi var?

neyimiz var lan bizim? biz niye göremiyoruz amq hiçbir şeyi?

bilen yeşillendirsin.