bugün

sevgilimin makyaj masrafı:2000
fuckbuddymin içki parası:2500
elektrik:350.
doğalgaz:1500
mutfak:3000
sigara:2000
alkol:3000
tablo sanat eseri:2000
eylence:5000
eski karımın ve çocukların nafakası:5300
asgari ücret:8500
lan millet bu parayla nasıl geçinsin !
Konuyu "yarra yedi" şeklinde yorumlayanlar da vardır. farklı görüşlere saygı duymak lazım. Farklılıklar zenginliğimizdir.
ekonomimizden daha iyisini bilen veya bulan varsa nereye başvuracağını biz söyleriz.
(img:#2295376)
günaydın efendimm.
kandırılmışlar ve aldatılmışlar üstüne üstlük at gözlükleri daha da sıklaştırılmıştır ki etiketleri okumasınlar.
https://twitter.com/Hakan...Zae2tCNcsn3fM9pg&s=19

Böyle bir dünyaları var. Hayal âleminde yaşıyorlar. Evlerine giren para (karı koca, çocuk olmadan) 10 bin liradan az ise aç olduklarını bile algılayacak akıl seviyeleri yok demektir. 2 çocuklu bir aile 15 bin lira aylık geliri varsa insan gibi yaşam standartlarını sağlamıyor demektir.
Tuvalet kağıdı 250 lira olmuş.salatalik 25 .çok iyi canım çok.
ekonomi iyi olmasa bile normal ancak ben bugün benimkinden daha eski telefon kullanan bir adamı görünce ekonominin çok da iyi olmadığını düşünmeye başladım ancak kendi tercihi de olabilir. ekonomi normal gidişatında devam ediyor.
yav he he denilip uzaklaşılabilir.
mecidiyeköy'de bile kiralar ortalama 15.000 lira oldu. diyeceklerim bu kadar...
Bugün nikahında şahitlik ettiğim arkadaşımın kollarına 10 tane 22 ayar bilezik taktım. Ekonomi gayet iyi bence.
aynen çoh eyi beaaa

görsel
Biriyle tartışıyorduk. "Diyelim ki baban müteahhit. 500 bin dolar borcu var. 3 yıl sonra borcu 100 bin dolara düserse mi başarılıdır, 1.5 milyon dolara çıkarsa mı başarılıdır" dedim. Yüzüme aval aval baktı ve Cevap vernedi.
görsel
Dolar 19 tl
Euro 20'yi geçti
Çeyrek altın 2000 tl
Gram altın 1215 tl
Kısa vadeli dış borç 153 milyar dolar
Yıllık Cari açık 45 milyar dolar
Dış ticaret açığı 110,2 milyar dolar

250 Gram doğru düzgün pişmemiş ekmeğe 6 tl veriyoruz. Sigara ve alkol fiyatlarına yapılan fahiş zamlar, alınan haksız vergiler ve bu yüzden uyuşturucuya kayan insanları saymıyorum bile. G20'den düşme ihtimalini de unutmadan ekleyelim.

Yersen büyüyor ekonomi...
görsel
fuckbuddymin içki parası:2500
çok knk karıdan fazla yedirme.
bazıları için iyidir, başta ihracat yapanlar, kiraya verecek evi olanlar vs. ama bir kısmı da kuyruğu dik tutma refleksi ile iyi olduğunu iddia ediyor. hollanda basını: "türkiye iflas etti, ama bundan bir tek orada yaşayanların haberi yok" diye haber yapabiliyorsa biraz düşünmekte fayda var.
Sorsan ardındaki don yırtık, manava bakkala borç yazdırıyor ama ekonomi iyi diyor ardını gıdıklayayım!
Tıpkı Tevfik Ağabey'e pırasa bıyığın yakıştığını söylemek gibi bir şey bu sanırım. Elinizi vicdanınıza koyun da söylen gadasını aldıklarım: Yakışmış mı, güzel mi bu şincik?

görsel
Önceden sürekli her gün çıkıp birileri ekonomi çoh iyi falan diyodu da, bi süredir kimseden duymuyorum. Sözlükte başlık açılmasa aklımdan çıkmış. Sebebi ne acaba.
çıkın bakın bütün kafeler dolu, en pahalı telefonları kullanıyorlar herkesin cebinde ıphone diyen kafanın içi saman dolu dinazor kalıntıları... evet bu gençler en güzel telefonları, bilgisayarları kullanmalı. bir kafede gidip arkadaşlarıyla bir kahve içip muhabbet edebilmeli. adı üstünde lan genç bu çocuklar. gençler iş beğenmiyor. sen bu çocuklara insanı şartlarda çalışma imkanı sunma, köle gibi kullan sonra gençler iş beğenmiyor. bakın sayın dinazor kalıntıları, bakın sayın amına koyduklarım.. siz boktan bir hayat yaşıyorsunuz diye herkesin de sizin gibi yaşamasını beklemeyin, istemeyin.
Anlayacak hepsi yumurta tane on lira olunca merak etmeyin siz kendinizi uluslararası ölçekte geliştirmeye bakın tır şoförü bile olsanız uluslararası geçerliliği var yetmiş yaşına gelip artık ek iş de yapamayacak yaşlı gavat lar düşünsün siz ne düşüneceksiniz.
"Ülkenin % 10 luk cream de la cream tabakası ve onlara özenen çoluk çocuk ölçü değil lan" tepkisi verilir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar