bugün

sevgilimin makyaj masrafı:2000
fuckbuddymin içki parası:2500
elektrik:350.
doğalgaz:1500
mutfak:3000
sigara:2000
alkol:3000
tablo sanat eseri:2000
eylence:5000
eski karımın ve çocukların nafakası:5300
asgari ücret:8500
lan millet bu parayla nasıl geçinsin !
Konuyu "yarra yedi" şeklinde yorumlayanlar da vardır. farklı görüşlere saygı duymak lazım. Farklılıklar zenginliğimizdir.
Siktirsin gitsin.
Mesele ekonominin kötü olması değil. Aslında dikkatli inceler iseniz ekonomi çok da değişmemiş. Rakamsal olarak 20 yıl öncesinin 3 aşağı 5 yukarısı. Mesele ekonomik çöküş değil mesele manipülasyon ekonomisi. Yani ekonomi aynı ekonomi. Değişen şey sanki size çok süper bir şey oldu gibi sunulması. Tabi siz o kadar şey oldu bari bize bir şekilde fayda eder diye hayal kurar iken bir bakıyorsunuz. Aslında bunun ekmeğini de siz yiyememişsiniz.
ekonomimizden daha iyisini bilen veya bulan varsa nereye başvuracağını biz söyleriz.
görsel
günaydın efendimm.
kandırılmışlar ve aldatılmışlar üstüne üstlük at gözlükleri daha da sıklaştırılmıştır ki etiketleri okumasınlar.
https://twitter.com/Hakan...Zae2tCNcsn3fM9pg&s=19

Böyle bir dünyaları var. Hayal âleminde yaşıyorlar. Evlerine giren para (karı koca, çocuk olmadan) 10 bin liradan az ise aç olduklarını bile algılayacak akıl seviyeleri yok demektir. 2 çocuklu bir aile 15 bin lira aylık geliri varsa insan gibi yaşam standartlarını sağlamıyor demektir.
Tuvalet kağıdı 250 lira olmuş.salatalik 25 .çok iyi canım çok.
ekonomi iyi olmasa bile normal ancak ben bugün benimkinden daha eski telefon kullanan bir adamı görünce ekonominin çok da iyi olmadığını düşünmeye başladım ancak kendi tercihi de olabilir. ekonomi normal gidişatında devam ediyor.
yav he he denilip uzaklaşılabilir.
mecidiyeköy'de bile kiralar ortalama 15.000 lira oldu. diyeceklerim bu kadar...
Bugün nikahında şahitlik ettiğim arkadaşımın kollarına 10 tane 22 ayar bilezik taktım. Ekonomi gayet iyi bence.
aynen çoh eyi beaaa

görsel
Biriyle tartışıyorduk. "Diyelim ki baban müteahhit. 500 bin dolar borcu var. 3 yıl sonra borcu 100 bin dolara düserse mi başarılıdır, 1.5 milyon dolara çıkarsa mı başarılıdır" dedim. Yüzüme aval aval baktı ve Cevap vernedi.
fiyat algım kalmadı, eminim kimsenin de kalmadı. önceden bir şeyin kafamızda belli bir fiyatı vardı şu an kafamdaki fiyattan ucuz görünce 'buralar değerlenir' diye geziyorum.

önceden 200 lira versem kazıklanmış hissedeceğim saç düzleştiriciye 1200 lira verip ucuza aldım bence ya dedim.

gözlerim dolu dolu lamy kalemlere bakıyorum. hayvan gibi pahalandılar. en ucuzu nasıl 600 lira olabilir ya? her geçen gün üzerine 10 lira 10 lira koyuyor. 1 litre süte dün 28 lira verdim. gençliğimi helal etmiyorum.

iyi diyene de, iyiymiş gibi davranana da.
görsel
Dolar 19 tl
Euro 20'yi geçti
Çeyrek altın 2000 tl
Gram altın 1215 tl
Kısa vadeli dış borç 153 milyar dolar
Yıllık Cari açık 45 milyar dolar
Dış ticaret açığı 110,2 milyar dolar

250 Gram doğru düzgün pişmemiş ekmeğe 6 tl veriyoruz. Sigara ve alkol fiyatlarına yapılan fahiş zamlar, alınan haksız vergiler ve bu yüzden uyuşturucuya kayan insanları saymıyorum bile. G20'den düşme ihtimalini de unutmadan ekleyelim.

Yersen büyüyor ekonomi...
görsel
fuckbuddymin içki parası:2500
çok knk karıdan fazla yedirme.
bazıları için iyidir, başta ihracat yapanlar, kiraya verecek evi olanlar vs. ama bir kısmı da kuyruğu dik tutma refleksi ile iyi olduğunu iddia ediyor. hollanda basını: "türkiye iflas etti, ama bundan bir tek orada yaşayanların haberi yok" diye haber yapabiliyorsa biraz düşünmekte fayda var.
Sorsan ardındaki don yırtık, manava bakkala borç yazdırıyor ama ekonomi iyi diyor ardını gıdıklayayım!
Artık bunlara bir şey demek için kendini yormana gerek yok.

Yobazlara laf anlatamazsın. Boşver.
Tıpkı Tevfik Ağabey'e pırasa bıyığın yakıştığını söylemek gibi bir şey bu sanırım. Elinizi vicdanınıza koyun da söylen gadasını aldıklarım: Yakışmış mı, güzel mi bu şincik?

görsel