1. 1.
  one piecein mangakası.Rurouni Kenshinin yaratıcısı Nobuhiro Watsukinin asistanlıgını da yapmıstır.
  3 ... elijah snow
 2. 2.
  Japon manga artistidir. en iyi bilinen anime ve mangası One Piece'tir. daha 17 yaşında Wanted isimli mangası ile bir çok ödül kazanmıştır. 19 yaşında Watsuki Nobuhiro'nun Rurouni Kenshin adlı mangasında asistan olarak çalışmıştır. Ardından da Japonya'da en popüler mangalardan biri olan One Piece'i çizmiştir manga bu sene 11. senesindedir ve bir 11 sene daha sürecek gibi görünmektedir. Eiichiro Oda bir çok shounen mangakası gibi en çok Dragon Ball efsanesinin mangakası Akira Toriyama'dan etkilenmiş.
  1 ... mic har
 3. 3.
  sbs (ingilizcesi: im taking questions'un kısaltılmışı) diye bi olayı vardır bu adamın. one piece ile ilgili gelen mailleri mangada yanıtlar. one piece fanlarıyla arasındaki diyaloğa birebir şahit olunur bu sbslerde, şahane bir insandır. hatta öyle ki, üşenmeyip thousand sunnynin 26 sayfalık plan ve kesitlerini vermiştir. bu sbsler de çizimli falan olur. örneğin bir hayran chopperın normal halindeyken nasıl taş-kağıt-makas oynadığını sormuş, oda da bunu çizerek anlatmıştır. karakterlerin doğumgünlerini ve yaşlarını da buradan soranlara söylemiştir. hatta robin'in doğumgününü bir hayranın "şu gün olsun mu" diyerek kabul ettiği de olmuştur. şimdiye kadar çıkanları okumak için buyrun ve bu dehaya bir kez daha saygı duyun dear otakons!

  http://onepiece.wikia.com/wiki/SBS
  1 ... forever young
 4. 4.
  Rabbimden uzun ömürler dilediğim insandır. One Piecesi burada bırakıp ölürse çok kötü küfür yiyecektir. Henüz 37 yaşında olması ise yürekleri bir nebze olsun ferahlatmıştır.
  Kafadan bir 10 yıl daha sürecek One Piece'i nereye vardıracağını merakla beklemekteyiz.
  ... echoesoffrance