bugün

sevimsiz.
Kırmızı hap videolarıyla bakıs açımı değiştiren insandır.
Çogu şeyi güzel bir uslupla elestiren nadir kışilerdendir.
Bazı fikirlerini kısmen beğendiğim ama ateizm konusunda çok basit mantıki şeyleri ya anlayamayan ya da bi tarafından anlayan şahıs.

Kendisine 70 milyonun önünde sesleniyorum.

Lütfen bize dini eğitim vermeye kalkma. Sen siyaset yap yada bişeyleri eleştir çünkü diğer olayı belli ki gtünden anlamışsın.
tarafsızlığın ortasında, mantığın içinde bir insan.
Güzel bir mizahı var iyi tamam, Ama burda siyaset yapacak kadar fanatikleşmeyin, izle geç işte. Evet.
Huzur ve irfan, humuslu toprak yaşlı ataist hikayeleri gelir aklıma hep.
Maymundan geldiğinu savunan, ama tipi maymundan beter olduğu için kendi iddiasını çürüten çöp bir youtuber. Kendinin de bir videosunda dediği gibi hülya avşar' ın selüliti kadar değeri yok bu primatın.
Bomboş bi insandır.
Dünya üzerinde din, sosyoloji, politika, ideoloji görüşü olarak düşüncelerimin sistematiği bile uyuşan 2 3 insandan biri. Kendisinden etkilenmedim. Ben 25 yaşında biri olarak son 2 senedir kendisini ara sıra takip ederim. Yani öyle ergen gibi takip ettiğim aşırı bir bilgi sahibi olmayan bir internet fenomenine göre ideolojimi geliştirecek yaşı çoktan geçtim. Fikirlerimiz paralel gelişmiş diyebilirim. O da kendisini çok bilgili olarak tanıtmıyor zaten. Kendisi astronomi açısından evrimsel biyoloji açısından branş gereği bilgilidir. Örnek tarih okuyan ben de kendimi bu konuda normal birine göre bilgili sayabilirim. Dünya görüşümüz neredeyse uyuşuyor bu adamla. Videolarda söylediklerini 2 3 gün evvel düşünmüş oluyorum genelde. Ve düşünceleri hoşuma gittiği için değil benim gibi düşündüğü için takip ediyorum bu adamı. Faşist olarak suçlanması ılık götlüler açısından bakınca bir miktar doğru. Ama Kendisinden daha sertlik yanlısıyım da diyebilirim. Ayrıca Bence kibiri falan yok. Sadece nefreti var. Ve bunu doğru fikirleriyle sert bir dille dışa vuran her insan biraz kibirli olarak algılanabilir sadece.
son şeriatcı bükücü.
Kürtçü, islamcı, ılık liberal götü yakan güzel youtuber.
Ateistlerle dalga geçen Oğuzhan Uğur'a sallamış.

https://www.youtube.com/watch?v=FthUWDmuRpo

tamam haklı olabilirsin de senelerdir dindarlarla taşak geçen benim dayı oğlum falan mı amk?

sen nasıl onlarla dalga geçiyorsan birileri de ateistlerle dalga geçecek elbette ne bu kadar gerildin ki yiğidim?

olmaz öyle 'sadece biz bakalım dalgamıza' ayakları.
Tam da oğuzhan uğurla ilgili videosunu izliyordum. Elohimin işine bak sen.
Astronomi serisi güzel olan bir youtuber. Ateist mi değil mi henüz anlamış değilim. Yine de güldürürken düşündüren yorumları var.
Sürekli sorgulayan, düşünen, kendisinin bildiğinden hep şüphe eden,

ve aynı zamanda yığınlara da sorgulatmaya çalışan tr'de sayılarının bir elin parmağını geçmeyecek kadar az olan kişilerdendir.

iyi ki vardır. Var olsun.
misvak mecmuası neyse bu karın ağrısı da tıpkısının aynısıdır.

cringe reis...
Türkiye'ye fazladır. Podcastlerini dinlerken uyumayı seviyorum.
cahil cuheylayi pesine takan yari cahil. provakator.
cümlelerin içine koyduğu çok zekiyim, diğer sanatçılar popüler ama kalitesiz işlerle zengin olmayı seçti, ben tek çalıştım tarzı mesajlarına çok fena tav olduğum adam. Bir tek ses getirmiş işi olmayan bir adamın ben böyle mükemmelim, sistem dandik ama benim gibi zeki insanlar da var türü yorumları bence sorunsalları olan şeylerdir. Bir şey çok tüketiliyor diye kalitesiz değildir. Harry Potter bunun güzel bir örneğidir. Adamın tek bir düzgün eseri, filmi yok otoriteymiş gibi konuşuyor ya nasıl kıl oluyorum. Birde 20 sene önceden haberi olmayan jöleli sanal bir tarikatı var. haydi maşallah zeki çocuk
alışık olmayan bünyelere hazımsızlık yaratan kişidir. her sabah kahvaltıda podcastlerini dinlerim. katıl, katılma farklı bir görüşü mantık tabanına oturtarak değerlendirmektedir.

ayrıca bu şahıs konya'da ben şifa dağıtıyorum diye sokak sokak gezmektedir.
Efecast leri bir dizi sezonu gibidir, insanın tekrar baştan başlıyası gelir.
felsefe cahili sünni ateist.
Soramazsın'ın 7. Bölümüne bir 'ateist' olarak katılmış kişilik.

https://www.youtube.com/w...847A&feature=youtu.be

sorular daha iyi olabilirdi.
kendini gözü açılmış, büyük resmi gören insan olarak kabul ediyor. minik anştayn..
Soramazsın'ı 7 dakika kadar izledim. Adamın daha çok basit mantıksal bağlantıları bile yap(a)maması cidden çok ilginç.

Girilecek sözlü bir diyalogda söylediği herşey kolaylıkla yanlışlanabilir çünkü her meseleyi 0-6 yaş grubu zeka düzeyinde ele almış. Bunu o zeka seviyesinde olduğu için değil, öyle istediği için yaptığını düşünüyorum.

Ve verdiği cevaplardaki en can alıcı nokta da şurası:

Diyorki gökten haşa biri inse, ben tanrıyım dese(yani yaratıcının kendisi inse demek istiyor), zamanı durdursa olağanüstü şeyler yapsa bile teknoloji öyle bir hale geldi ki buna bile inanmam başka birşey bu derim diyor.

Yani ne olursa olsun ateistim diyor. Bu da gösteriyor ki o gerçeği arayıp sonunda inançsızlığa ulaşmış değil. O zaten reddetmek üzere çıktığı yolda reddetmek için kendince sebepler arayıp kendince bulmuş. Tamamen bir algıda seçicilik durumu.

Dediğim gibi çok zayıf argümanlarla inançsız olmuş.