1. 1.
  fikirleriyle ruhçulara yakın duran kişi...
  4 -7 ... demolay
 2. 2.
  reşat halife nin "on dokuzculuk" dinine giren biri. babası sadreddin yüksel, oğlu bu yolu seçince "oğlum mürtet oldu" demiştir. bunlar, tek kaynak olarak kur'an-ı kerimi görürler. 19 rakamını eğip-büküp bir hallere sokmaya uğraşırlar!

  eksi sözlük'te de edip yüksel nickli ve 19 rakamı ile paralellelik gösteren biri, yazılar yazıyor!

  meal okumazsa ölecek hastalığına yakalananlar için ayrıca:

  http://denizbalaban.blogs...mazsa-olecek-hastalg.html
  7 -11 ... zarth vader
 3. 3.
  bir yazar ve eksi sözlük yazarıdır. mürted * falan değildir. sadece dinini samimiyetle allah a has kılmaya çalışan ve bu uğurda araç olarak kuran dan ve kendi aklından başka bir şeye güvenmeyen çok zeki kişi. ruhçulukla alakası yoktur. *

  http://www.yuksel.org/t/yuksel/
  13 -12 ... serbest radikal
 4. 4.
  (bkz: mantıklı tektanrıcılık)
  4 ... serbest radikal
 5. 5.
  1996 yılında ceviz kabuğu isimli programda hulki cevizoğlu ile yaptığı islam ve muhammed peygamberin islâm'daki yeri ile ilgili tartışma ad yayınları tarafından "edip yüksel çöpe at!" başlığıyla kitaplaştırılmıştır.

  dîne mantıklı baktığı yerler yanında "kur'an'ın 19 mucizesi" gibi tuhaf yaklaşımları da vardır. zeki bir adam olduğu aşikâr bir din bilginidir. kur'an'a oldukça hakimdir.

  aynı kitabın ardında tartışmaya tepkileri içeren bir bölüm de bulunmaktadır. burada da zamanın akit gazetesinden ali eren'in hakaretamiz bir üslupla kaleme aldığı 6 yazısı bulunmaktadır edip yüksel'e yönelik.
  9 ... dr cureklibatur ve bay arkin
 6. 6.
  (bkz: Metin Yüksel)
  ... fatal
 7. 7.
  metin yüksel in kardeşidir. yüce allah sadrettin yüksel gibi çok değerli bir insanın iki çocuğunu metin ve süreyya yüksel i kendi yolunda gitmeyi nasip ederken, diğer oğlu edip yüksel i şeytanın yolunda gitmeyi nasip etmiştir. ne büyük bir acıdır ki sadrettin yüksel bu kahrı senelerce için için çekmiştir.
  10 -12 ... imper
 8. 8.
  islami reform bildirisi için : http://www.19.org/index.php?id=66,317,0,0,1,0
  -1 ... ffck
 9. 9.
  19culuk inancının kurucusu olarak bilinen aslında böyle olmayan 19 a uymadığı için 2 ayeti devre dışı bırakan ve resullük ilan eden reşad halifenin görüşlerinden etkilenmişdir...19culuğun fikir babası reşad halife değil 100 yıl önce iranın sahte mehdisi ve sözde tanrı peygamberi hurifi-batıni-şii menşeine sahip babdır.. babın devmcısı sözde ilah resul bahaullah tarafındanda 19un kutsiyeti paylaşılmışdır...19culuğun amacı müslümanları bahailiğe ısındırmak içinmidir..yoksa bahailiğin etkisindemi kalmışdır bilinmez...ama islam düşüncesine aykırılığı gerek menşei gerekse pratik düşüncesi itibariyle ortadadır...
  2 -2 ... ozgurluk duskunu
 10. 10.
  kendi ismi ile ekşi sözlükte yazmaktadır.
  1 ... mellonnim
 11. edip yüksel Başlığındaki Önemli Entry'ler