bugün

Sultanahmet'in hemencecik karşısında bulunan oldukça kaliteli bir mekan. Türk edebiyat Vakfının binasındadır. gariptir ki edebiyatla olan tek ilişkisi isminden gelmekte sanırım.
tatlı yemek isteyenlerin mutlaka uğraması gerektiğini düşündüğüm yerdir.

not: edebiyat aşkıyla sakın ola gitmeyin.
her ne kadar özünde güzel tatlılar eşliğinde karşılıklı fikir alışverişi yapılmak için kurulmuş olsa da şimdiki hali böyle olmayan mekan. Sultanahmette olduğundan içinde türkten fazla turistleri görmeniz olasıdır.
Edebiyatla hiçbir ilgisi olmayan özsüt tadında kasıntı bir mekan. Ortam gösterişli, fiyatlar uçuk. Bu isim için bu kafeye gitmeyi düşünenlere veznecilerde çok daha güzel ve edebiyat adıyla uyuşan kafeleri önerebilirim. Bu mekanın tek artısı pastaları lezzetli ve büyük.
edebiyat Kıraathanesi zaten tatlıcıdır. dışarıdan çok hoş görünen tatlıları var ama nedense yemek kısmet olmadı hiç. oranın üzerinde türk edebiyat vakfı vardır. oraya gitmek gerekir.

sultanahmette'ki türk edebiyat Vakfı'nda sonrasında çemberlitaş'taki Kubbealtı, fetih Vakfı'nda ve türk ocakları'nda edebi ve tarihi sohbetler dinledim birkaç yıl...hakikaten güzel insanlarla tanıştım, konferanslarını dinledim, tavsiye ettiklerini okumaya çalıştım. son bir yıldır uzak kaldım ne yazık ki. ama tekrardan kapılarını çalmak isterim.

istanbul'da yaşayıp da bunları es geçmemek lazım. güzellikler var çevremizde. görmek lazım.