bugün

(bkz: amsterdam)
insanoğlunun hiç bulunmadığı herhangi bir yerdir.
(bkz: Antalya)
sevdiklerin yanındaysa ve de sorun yoksa her şehir.
(bkz: muğla)

(bkz: istanbul)

(bkz: antalya)

(bkz: amsterdam)

(bkz: kingston) *
dünyaları dolaşmış hıncal uluç ve kenan ışık'ın deyimi ile:

(bkz: izmir)
izmir dir. Çünkü ruhu var, duruşu var.
kesinlikle amsterdam.
(bkz: vancouver)
dünyanın en güzel şehri; karnını kimseye muhtaç kalmadan doyurduğun şehirdir.

kimseye muhtaç olmadan, çoluğunu çocuğunu kendi alın terinle kazanıyorsan ve bunun farkında isen; işte orası orta çağdan kalma bir şehir olsa da sana göre dünyanın en güzel şehri orasıdır.

ama dünyanın en güzel şehrinde yaşadığın halde, ele güne muhtaç oluyorsan; işte orası dünyanın en bok şehridir.
istanbulda en az bir haftasını geçirmemiş insanlar için herhangi bir şehir olabilir ancak yaşanılacak ve ölünecek en güzel şehirdir istanbul.
(bkz: istanbul u dinliyorum gözlerim kapalı)
gezip gördüğüm kadarıyla barcelona'dır. hemen ardından budapeşte gelir şahsım için.
konya'dır.
(bkz: selanik)
(bkz: mersin)
(bkz: barcelona)
sevdiklerinin içinde olduğu şehirdir.
Eskişehir değil.
dünyanın en... li sorularına bazen karşı çıkıyorum buda onlardan birisi, bu çok ama çok göreceli bir kavram kime ve neye göre dünyanın en güzel şehri, bir modacıya göre dünyanın en güzel şehri milanodur, daha çok romantik olan bir insana göre paristir, sanatçılık ruhu olan bir insana göre valenciadır, seks ruhu olan bir insana göre riodur, şöhreti ve ihtişamı arayanlar için monakodur, kalabalığı arıyorsan meksikodur, teknolojiyi arıyorsan tokyodur. kısacası olabildiğince göreceli bir kavramdır, bana kalırsa dünyanın en güzel iki şehri bağdat ve istanbuldur. çünkü tarihin kokusunu alırım buralarda. tabi bağdatta artık bomba ve barut kokusu alıyoruz o ayrı.
istanbuldur her daim.
Daha gezip görmediğim o kadar çok yerler olmasına rağmen gördüklerimle beni benden alıp mest etmeye yetmiştir.
Her ne kadar çok sıkıntılar, sorunlar, dertler, pislikler olsada bu yaşadığım şehrin içinde yinede çok sevilir/severim ben bu şehristan'ı...
üçtür. mekke medine kudüs.
(bkz: yozgat)

(bkz: bilecik)
insanın içinde bulunduğu ruhsal gelgitlerden- durumlardan bağımsız düşünülemeyecek şehir.* * * * *
izmir olduğu herkes tarafından bilinir ama kabullenilemez.
benim için yalova.
güncel Önemli Başlıklar