bugün

yapılırken hiç acı hissetmediğim işlem. uyuşturucu da kullanmadı. neden acaba.
iyi baktığınız taktirde 15 güne kadar iyileşen olaydır. ilk 2 gün duş almamanız yeterlidir ama bu sürede temiz tutulmalı ve günde 4 - 5 defa antibakteriel bir krem ile üstüne hafif tabaka halinde sürmeniz gerekmektedir. 5 gün sonra falanda sadece vazelin yeterli olacaktır. dövmenizin tam oturması için 2 ay kadar gerekmektedir. 2 ay sonra dövmecinize gidin ve gerek görürse üstünden tekrar geçecektir.

şuana kadar vücudumda 6 tane dövme var ilk dövmem soluk olduğu halde hala gidip üzerinden geçirtemedim vakit olmadı. arkadaşlar hayatınızla ilgili önemli olan bir şeyi veya hayatınızı anlatan bir şeyi yaptırsanız güzel olur. ama gidip sevgilinizin adını falan yazdırmayın apaçi gibi.
(bkz: dövmem geldi)
boyunda olanının insana ayrı bir seksilik kattığı tene çizilen resimdir.
yaşlanınca çirkin duran resimsi.
sosyobilmemne kisilik bozukluguymus.
yaptırmak istediğim olay. fakat bir klişe vardır vücüduma cizdireceğim bu resmin sıradan olmaması gerek, eğer bu entryi okuyan birileri olursa bana yardımcı modelleri göndermelerini bekliyorum.
verdiği acı bağımlılık yapmaktadır.
sıkılmayacağıma inandığım bi şekil bulduğuma inandığımda, elime mutlaka yaptıracağım estetik olgu.
Ergenlik dönemindeki metal müzik dinlenilen dönemde gaza gelip yaptırılan ve ilerleyen yaşlarda oturup kendini sorgulamaya sevk eden, lazerle nasıl sildiririm diye tırım tırım dolaşmanıza yol açabilecek zahmetli aktivite.
yapma çocum yapma evladım güzel oluyo zannetme.
kullanılan malzeme ve özellikle boya çok önemlidir. kalitesiz boya sonucunda, vücudun birçok yerinde yumrular oluşabilir.
sağlıklı koşullarda yapılması gereken son derece titiz bir çalışma isteyen geri dönüşü zor bir yoldur.
toplum tarafından günah olarak adlandırılan,vücudun istenilen yerine yapılabilen,derinin iğne ile delinerek özel bir boyayla doldurularak gerçekleşen şekiller bütünüdür. ve kesinlikle alışkanlı haline gelir.bir kere yaptırırısan ardında ikincisi hatta üçüncüsü muhakkak gelir.
bağımlılık yapıyor insanda. birincisini yaptırdıktan sonra ikinciyi istiyorsunuz. ikinciden sonra da üçüncüyü tabi. bakalım daha üçüncü için aklımdaki şekli* kağıda yansıtamadım.
yaptıranları gördüğümde hallerine ağlamamak için kendimi zor tuttuğum son zamanların modası.
bir insan ömrünün sonuna kadar kalacak bir şeyi nasıl vücuduna çizdirebilir? hadi geçicisini yaptırırsın, belli bir süre hevesini alırsın anlarım ama ömür boyu sürecek bir izi insan nasıl kabul eder, nasıl çizdirir anlamıyorum.
yüze yapılması vücuda yapılmasından daha kötüdür.

http://www.enteresan.com/...estetik-faciasi,3,con.jpg
sıkılmamak için görmediğim bir yerime yaptırdığım boya enjeksiyonudur efendim.
en babası mustafa kemal atatürk imzası şeklinde olanıdır.
yapılan ve düşünülen olarak ikiye ayrılan.
bir anlamı olmalı.
erkeğin yaptırdığına karizma, kadının yaptırdığına kaşar*denilen vucut süsü .
vücudu, farklı ve özel kılandır.
sol bileğimde ufak bir orak çekiç olarak var olan deri altı boyaması.
tadında bırakıldığında ve anlamı olduğunda hoş olup, abartıldığında tiksinti yaratan şeydir. hastalık gibi diyolar bi yapan karşı koyamıyomuş her yeri dolup taşana dek. yazık.