entry'ler (81)

arkadaş ortamı

nerede olduğunuzun pek bir önemi yoktur. çok küçük bir yerde bile eğlenceli sizin kafanıza uygun arkadaşlarla olduktan sonra her yer güzeldir, yapılan her şey eğlencelidir.

sözlük yazarlarının itirafları

5 aydır telefonu elime almayan ve lazım olduğunda yerini çaldırarak bulan ben gerçekten yeni bi sorumluluk almaya hazır mıyım bilmiyorum bunu düşünüyorum sürekli. değer mi ? ya bu kişi içinde yapacağım her şey günün birinde 'boşunaymış' dedirtirse.

sözlük yazarlarının son zamanlarda fark ettikleri

üniversiteye gelince herkes mi spor salonuna mı gider yahu.

ben bu yazıyı sana yazdım

beni bir kez unutmuştun. öyle anlık kaçışlar gibi değil, öyle küçük savruluşlar ve geri dönüşler gibi değil, öyle küçük vazgeçişler ve sonra yeniden sarılışlar gibi değil... sen beni bir kez ve gerçekten unutmuştun.

yokluğu huzur veren insan

yokluğu huzur veren insanın varlığı doğal olarak dert, tasa, sıkıntı, gereksiz tartışmaları beraberinde getirir fakat öyle insanlarda vardır ki yokluğunda daha huzurlu olacağınızı bildiğiniz halde yine de hayatınızda olmama ihtimalini düşünemezsiniz, düşünmek istemezsiniz. kötüdür bu, zordur.

ileride berkcan adında dedelerin olması

bir dönemin daha geride kaldığının göstergesidir.

asiti kaçmış kolayı içmek

sonrasında sidik gibi yaa! diye isyan cümlelerini beraberinde getiren eylem.

bu yazıyı babama yazdım

baba ya hep seninle filmlerdeki gibi önemli çook önemli yalnız bir konuşamız olsun istiyorum. şöyle flashback yapınca hatırlayabileceğim cinsten birşey hani.

(bkz: the pursuit of happiness)

alternatif hastane isimleri

(bkz: önce sağlık)

türbanlı takımın fantazi iç çamaşırına olan merakı

(bkz: kabuklu fıstık)

özel msj kutusunda 999 mesaj olması

fazla değer verip her şeyi saklanası görmüş kişinin yapacağıdır.

ben bu yazıyı sana yazdım

bu başlığa yazanlara yazıyorum bu yazıyı. buradaki yazıları okuyunca dünyada ki tek sorunlu, tek seven, tek özleyen, tek pişmanlık duyan insan olmadığımı hatırlıyorum. sizi seviyorum.

açlıktan nefesi kokan sınıf arkadaşı

bazı insanlar yemek yesede hiç geçmeyen bir ağız kokuları vardır. aynı anda bir şeyler yemişsinizdir yani arkadaşınızında aç olmadığına eminsinizdir. bu koku nerden geliyor diye düşündürür insanı.

nightwish

mustafa ceceli ve iskender paydaşın sensiz olmaz ki adlı şarkısının klibinin nightwish çakması olduğunu düşünmüşümüdür çıktığı günden beri. her görüşümde beni güldürür, bu ne benzerlik kardeşim tamam klibi sevdin madem de bir baksana şarkına uygun mu o hareketler diye.

http://www.youtube.com/watch?v=8Sf-AlC6B80

http://www.youtube.com/wa...UsKlo&feature=related

moda diye bildiğin lastik bot giyen kızlar

her ne kadar kanalizasyon işçisi gibi dursalar da hiç su geçirmediğini ve aslında bazen güzel desenlere sahip olduğunu biliyor muydunuz?

edit:canım benim sen beğenmiyosan giyme, görmeye bile tahammülün yoksa bakma. neden eksiliyosun?

kahvaltının mutlulukla ilgisi

kahvaltı var kahvaltı var şimdi. bir evde tek başına yapılan sıradan bir kahvaltıyı düşünelim, birde kordonda en sevilen arkadaşlarla yapılan ve oraya sınırsız çay yazan işletmeciyi pişman etmeye yetecek kadar çay içerek güle oynaya kahvaltı yapmayı.. maksat midemize birşeyler girmesiyse eğer ikisi de aynı kapıya çıkar, fakat alınan haz çok başkadır.

insanın nefes almadığını fark ettiği an

bazen bir filmi izlerken o heycanlı geçtikten sonra uzun süre nefes alınmadığı farkedilir.

sözlük yazarlarının itirafları

4 aydır sözlük yazarlarının itiraflarına yazsın diye bekliyordum. yazdı sonunda ve büyük bir heyecanla baktım, hani söyle pişmanım, hata yaptım falan der belki buraya itiraf eder diye.. ne büyük bi ümitti içimdeki. gel gör ki öyle saçma öyle alakasız bir konu hakkında yazmış ki bi kez daha anladım ondan ne köy olur ne kasaba.

eski sevgilinin düğününde herkesten çok oynamak

üzülmemiş görünmeyi baya baya abartan kişinin yapacağı eylemdir, komiktir.

120 kiloluk sevgiliye hayır ya zayıfsın demek

(bkz: yalanlar üzerine kurulmuş ilişkiler)