1. 1.
  zeka'nın olmadığı insanları çekilebilir kılan alternatif zeka türü.
  5 -5 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  yoklugu, zeki insanlari bile cekilmez duruma getirir. onemlidir yani. aslinda marketlerde satiliyor olsa, cok iyi para getirir. oyle de temel bi ihtiyactir yani. gerci temel ihtiyac para getirmez ama, pahaliya satarsan niye olmasin dimi? (bkz: entry sicmak), (bkz: farkindayim).
  9 ... child
 3. 3.
  empati gücünün eş anlamlısı.
  6 ... mosquito
 4. 4.
  emotional intelligence=eq
  5 ... panapa
 5. 5.
  bir bünyenin ıq ve eq su yüksekse vay halinedir..O bünyeyi fazlasıyla acı bekliyordur hayatta...ıq olan biten her şeyi görmesine ve algılamasına eq da tepkisiz kalamamasına yol açacaktır...bitmiştir o canlı...
  14 -1 ... panapa
 6. 6.
  tecrube konusurken dinleyiniz pur dikkat.
  evet ne diyoduk. duygusal zeka guzel bi seydir. oyle midir? nerde nasil kullanildigina baglidir. tepkisiz kalamamaksa olay, neye tepki vereceginiz, nasil bir tepki vareceginiz ve en onemlisi kimin adina tepki veriyor oldugunuz onemlidir. ben sevmedigim icin tepki gosteriyorsam bir seye durup dusunmem gerekir. ben kimim? bunlar zor islerdir tabi. yurek isidir.
  duygusal zeka guzel bi seydir. ama olay gurur mu tevazu mu ikileminde kopar.
  3 -1 ... child
 7. 7.
  duygularını kontrol etme, kendini tanıma ve iyi ifade edebilme, başkalarını anlama, rahat iletişim kurma gibi yetiler için gereklidir. Okulu birincilikle bitirip, iş yaşamında başarılı olamayan kişilerde yokluğu muhtemeldir. iq ile 2+2=4 eder denilebilir ama 2+2 yi 5 yapabilmek için eq ya ihtiyaç vardır.
  2 ... oylumunelumune
 8. 8.
  duygusal zeka yani eq ilişkilerde, kişinin kendi duygularını ve diğer insanların hissettiklerini algılayabilme, tanımlayabilme, duygularını kullanarak kendini motive edebilme ve yönlendirebilme kapasitesine sahip olmasıdır. ıq, kavramaya ilişkin kapasiteyi ölçerken, eq akademik zekanın destekleyicisi olan yeteneği tanımlamaktadır.
  eq, ıq'dan farklı olarak insanın her türlü kişisel ve sosyal hayatını kontrol eden, kullanıldıkça gelişen bir zeka türüdür. ıq'nun ileri ya da geri olması eq'nun ilerlemesine ya da gerilemesine sebep değildir.
  3 ... asiti kaçmış kola
 9. 9.
  Bir kişinin kendi duyguları ve başkalarının duyguları ile ne ölçüde uyum içinde olma yeteneğinin ne ölçüde var olduğu.
  1 ... lilith
 10. 10.
  bir yöneticide bulunması şart olan zeka türüdür.
  ... unexpected paradox