bugün

balıkesirin bir ilçesi.
çok sıcak, misafirperver insanları olan tamamen ormanlarla çevrili,sadece 4 ay kalmama rağmen çok sevdiğim harika bir ilçe tam emekli olup yerleşilecek yer.
her şeyi bırakıp, arkana bakmadan gitmek istediğin bir yer varsa orasıdır dursunbey...
Suçıktı gibi güzel bir mesire yerine sahip harikulade yeşil renklerle bezeli Balıkesir ilinin bir ilçesi. Kerestesisyle ünlü olup Türkiye'de 2 farklı Orman Müdürlüğünün bulunduğu tek ilçedir.
+napıyosun bey?
-görmüyo musun?koltukların yerini değiştirmeye çalışıyorum.
+aaaaa!yapma, böyle dursun bey!
kütüğümün bulunduğu küçük ve muhafazakar bir yer. Halkı cana yakın ve misafirperverdir. kendine baglı 108 köyü vardır.
ADAÖREN
AKBAŞLAR
AKÇAGÜNEY
AKYAYLA
ALAÇAM
ALAGÜNEY
ARIKLAR
AŞAĞIMUSALAR
AŞAĞIYAĞCILAR
AZiZiYE
BAYIRYÜZÜGÜNEY
BEYCE
BEYEL
BOYALICA
BÜYÜKAKÇAALAN
ÇAKIRCA
ÇALTICAK
ÇAMHARMAN
ÇAMKÖY
ÇANAKÇI
ÇATALÇAM
ÇELiKLER
ÇINARKÖY
DADA
DEĞiRMENCiLER
DELiCE
DEMiRCiLER
DEREKÖY
DOĞANCILAR
DURABEYLER
EMEKSiZ
ERiCEK
GAZELLiDERE
GÖBÜL
GÖKÇEDAĞ
GÖKÇEPINAR
GÖLCÜK
GÜGÜ
GÜRLEYEN
HACIAHMETPINARI
HACILAR
HACIÖMERLER
HAMZACIK
HASANLAR
HiNDiKLER
HONDULAR
HOPANLAR
IŞIKLAR
IŞIKLAR
iRFANiYE
iSMAiLLER
KARAGÖZ
KARAKAYA
KARAMANLAR
KARAPINAR
KARDEŞLER
KARYAĞMAZ
KAVACIK
KAVAKKÖY
KAZIMiYE
KIZILCADERE
KIZILÖZ
KiREÇ
KUMLU
KURTLAR
KUZKÖY
KÜÇÜKAKÇAALAN
KÜÇÜKLER
MAHMUDiYE
MAHMUTÇA
MEYDANÇAYIRI
MICIRLAR
NAiPLER
ODAKÖY
OSMANiYE
ÖRENKÖY
POYRACIK
RAMAZANLAR
RESULLER
REŞADiYE
SAÇAYAK
SAĞIRLAR
SAKIZ
SARISiPAHiLER
SARNIÇ
SEBiLLER
SELiMAĞA
SiNDERLER
SÜLELER
ŞABANLAR
ŞENKÖY
TAFAK
TAŞKESiĞi
TAŞKESiĞi
TEPEKÖY
TEZLiK
TURNACIK
UMURLAR
VELiLER
YASSIÖREN
YUKARIMUSALAR
YUKARIYAĞCILAR
YUNUSLAR

adlı köylere sahip bir balıkesir ilçesi.
balıkesir'e 77 km uzaklıkta bir dağ ilçesi. Alaçam dağının dibinde. mebzul miktarda köye sahip. eski adı balat. izmir'den gelen tren ilçenin beş kilometre aşağısından geçer. halkı hayvancılıkla, ormancılıkla, tarımla iştigal eder. sakin bir ilçedir. can sıkıntısından ölmek için uygun bir mekandır. cuma günleri pazar kurulduğundan köylüler şehre iner. diğer günler ilçe sokaklarında inler ile cinlerin futbol müsabakası vardır.
bugün itibariyle grizu patlaması meydana gelmiş, 17 işçimize mezar olmuş lanetli ilçe. *
balıkesirden sonraki uzun yolu boyunca kendi aracınız dışında bir kamyon bir minibüs görebileceğiniz ıssız yoluyla, her günü karlı kışıyla, büyük ve ucuz evleriyle memurlar için sürgün bölgesidir. çocukluğumun(bebekliğimin) 3 yılını çalmıştır. akşamları feci bir sis olur.
balıkesir'imizin bir ilçesi.
iskenderun acemi birliğindeyken 2 tane saf arkadaş var biri durmadan bana bakıyor gülüyor
diğeride abi çay içermisin soruyor kısa birsüre için bölük komutanın çaycısı olmuş.
2 sinden acayip huylandım nerelisiniz sorunca abi dursunbeyliyiz dediler .
bende antebin ilçesi sandım şahinbey den türeterek..

biraz abi kardeş ilişkisi vs.. (askeregeç gittiğimi daha önceki entrylerde yazmıştım)
abi kola aldım abi cips aldım ulan dedim aileniz ne iş yapar ikiside aynı köydenmiş birinin babası yok 3 kız bir erkek ama 200 dönüm arazileri var başkaları eker biçer zorla geçinirler diğeri ise ondan daha kötü 2 kız o yalnızca erkek.. artık birşey almayın size yazık benim durumum normal amaikisi elimi cebime attırmıyorlar anadolu cocugu bu olsa gerek..

neyse yemin törenine az kalmış biri baklayı düşürdü abi ailemle konuştum iyi bir abi var ister ablamı ister benden bir yaş küçük kız kardeşimi sana verelim diyince o günüm felakete dönüştü.

mesele bizim bu arkadaşlar helal olsun diyeyim saflıklarından iyiniyetlerinden öyle birşey düşünmüşler utandım , bende onlara evliyim olmaz dedim başımdan savmak için abi birşey olmaz imam nikahı kıyarsın diyince onları zorla ikna ettim..

bu dursunbeyi onlarla tanıdım çok saf çok arkadaş canlısı çok iyi insanlarla sahip oldukları için gurur duyulası bir ilçe..
bandırmalıyım ve babam 20 yıldır oturduğumuz sitelerde apartmanlarda yöneticilik yapmıştır. bu süre zarfında hep dikkatimi çeken bütün apartman görevlileri dursunbeyliydi öyle birşeyki dursunbey için sadece kapıcı yetiştirdiklerini düşünmüştüm.
Dortmund oyuncusu ilkay gündoğanın memleketidir.
Orman zenginliği ve işletmeleriyle öne çıkan balıkesir ilçesi.
Yaklaşık 20 bin merkez, 45 bin toplam nüfusa sahip, yüzölçümü büyük Balıkesir ilçelerinden.

Orman zengini ilçelerdendir.
Asayiş sorunu yok denecek kadar azdır.
Şehrin tarihi Lidyalılara dek uzanmaktadır.
Sağ görüşün kalesi olan ilçelerdendir.

Balıkesir'e 77, Bursa'ya 143 km, Kütahya'ya 147 km uzaklıktadır.
Tüm il merkezlerine uzak, kendine ayrı bir yöredir.

Rakımı da Balıkesir ili içinde en yüksek ilçedir.
638 metredir. Dursunbey'i 284 metre ile Savaştepe takip eder.

görsel
görsel
görsel
balıkesir'in kütahya'ya daha yakın olan ilçesi.
balıkesirli olmama rağmen hiç gitmeyip sadece içinden geçtiğim, merak ettiğim bir ilçe.
balıkesir'in kütahya sınırındaki ilçesi. ormanlarıyla ünlüdür.