bugün

dursunbey

iskenderun acemi birliğindeyken 2 tane saf arkadaş var biri durmadan bana bakıyor gülüyor
diğeride abi çay içermisin soruyor kısa birsüre için bölük komutanın çaycısı olmuş.
2 sinden acayip huylandım nerelisiniz sorunca abi dursunbeyliyiz dediler .
bende antebin ilçesi sandım şahinbey den türeterek..

biraz abi kardeş ilişkisi vs.. (askeregeç gittiğimi daha önceki entrylerde yazmıştım)
abi kola aldım abi cips aldım ulan dedim aileniz ne iş yapar ikiside aynı köydenmiş birinin babası yok 3 kız bir erkek ama 200 dönüm arazileri var başkaları eker biçer zorla geçinirler diğeri ise ondan daha kötü 2 kız o yalnızca erkek.. artık birşey almayın size yazık benim durumum normal amaikisi elimi cebime attırmıyorlar anadolu cocugu bu olsa gerek..

neyse yemin törenine az kalmış biri baklayı düşürdü abi ailemle konuştum iyi bir abi var ister ablamı ister benden bir yaş küçük kız kardeşimi sana verelim diyince o günüm felakete dönüştü.

mesele bizim bu arkadaşlar helal olsun diyeyim saflıklarından iyiniyetlerinden öyle birşey düşünmüşler utandım , bende onlara evliyim olmaz dedim başımdan savmak için abi birşey olmaz imam nikahı kıyarsın diyince onları zorla ikna ettim..

bu dursunbeyi onlarla tanıdım çok saf çok arkadaş canlısı çok iyi insanlarla sahip oldukları için gurur duyulası bir ilçe..