türk rock denince akla gelen.

duman kardeşimi çok çok iyi tanırım. kendisiyle 1994'ten bu yana "tanış" durumdayız. kendisi çok başarılı bir müzisyen, sahne performansına da diyecek yok doğrusu. ben biliyorum ki siz de bu hususta farklı düşünmüyorsunuz lakin ben başka bir husustan, dumanın uzun saçlarının hikayesinden bahsetmek istiyorum müsaade varsa. teşekkür ederim.

hiç unutmam, 1994'ün sonuna doğru duman kardeşim kederli vaziyette kapımı çaldı, içeri buyur ettim. boğazını temizleyip söz alarak, "erkan ağabeyciğim (kendisi bana böyle seslenir) ne yapacağımı bilemiyorum. ses desen var, özgünlük desen var, beste yapmaksa beste yapmak, grup kurmaksa grup kurmak... gel gelelim biz niye patlamıyoruz? artık sıkıldım non-meşhur olma durumumdan. offf yhaaaa!" dedi.

bu kederli hali beni endişeye sevk etmişti. hemen söz alarak "bak duman kardeşim, senin sahnen çok iyi. sözler, besteler falan oofff yıkılıyor yane. lakin bir şeyler eksik. hani muazzam bir çorba içersin ama bir şeyi eksiktir ya. hani o çorbaya iki pinçik tuz atınca ziyadesiyle leziz oluverir ya sanki öyle. sanki ufak bir rötüie ihtiyacın var gibi gibi." minvalinde destek cümleleri sarfiyatına giriştim.

duman kardeşim "hıı hımm sanırım haklısın erkan ağabeyciğim bunu düşüneceğim" diyerek evimden ayrıldı. bu konuşmanın üzerinden birkaç ay geçtikten sonra karşılaştım duman kardeşimle. kendisinde bir değişiklik vardı, vardı ama neydi? işte tam da o esnada duman kardeşim boğazını temizledi ve söze başladı:

"değerli erkan ağabeyciğim, en son görüşmemiz bende derin etkiler bıraktı ve sarf ettiği tümceler üzerine kafa yordum. dediğin gibi her şey vardı ama bir şey eksikti. saçlarımı uzatmakla altın rötuşu yapmış oldum"

dedi. o an nihayet anlamıştım, duman kardeşimdeki değişikliği. daldığım düşüncelerden duman kardeşimin sözüyle ayrıldım:

"tam bir rocker oldum artık. daha seçkin barlar bana iş teklif etmeye başladı. her geçen gün fan sayımız arttı ve finally bir yapımcı beni keşfetti. allah senden razı olsun erkan ağabeyciğim, artık seni baba bilirim" diye noktaladı sözlerini.

sözlük vesilesiyle hem duman kardeşimi ve hem de bu tatlı anıyı hatırlamak müthiş bir haz verdi bana. hemen telefona sarıldım "duman kardeşim ne günlerdi bee. sana her baktığımda gururlanıyorum. başarılarının devamını dilerim, allah senin iyiliğini versin e mi!" minvalinde bir övgü dizinine girişmek için lakin telefonu kapalı olunca sesli mesaj bırakma zaruretim hasıl oldu. ben inanıyorum ki duman kardeşim mesajımı alır almaz bana döner ve eski günleri yad etme fırsatına erişiriz zira duman kardeşim adamdır, insandır, adam kerrre adamdır!

--spoiler--

sponsurlu link: görsel

--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=hxEtaxWgUCA

darmaduman albümünün ilk klibi.
yürek şarkılarına çektikleri kliple insanı aptal eden grup. klibin sonunda insanın içi acıyor be. ve bu klipteki darmaduman abimiz de kaan'ı canlandırıyor olabilir. çünkü mezar taşında 2002 yılı vardı. kaan tangöze'nin acı senesi...
darmaduman albümündeki yürek şarkısı ve aynı şarkının klibi çok şahanedir.

mor ve ötesi ile birlikte en iyi pop rock grubu.
sadece 3-4 şarkısından zevk alanların kirletmemesi gereken grup. sizin küçük beyinlerinize sığamayacak şeyler söylüyor duman. duman bütün bu tiplerle taşak üstüne taşak geçiyor! iyi ki varsınız!
Duman olmayan yerden müzik çıkmaz.
Bir türk rock grubu.

Sevdiğim tek popüler gruptur ayrıca.

Köpekler adlı parçası efsanedir.

"Oteli kökünden yakmalılar ki senin için ölsün yarınlar."
ah adlı parçayı nejat işler'den kötü söyleyerek sıçmış gurupdur. sikeyim öyle işi. büyüksün neco.
Taksim barlarının vazgeçilmez grubu.
dinlendikce daha cok sevilen bir üsluba sahip rock grubu.
Oksijeni bilmem de Duman şart.
Bal sarkısındakı sozler ınsanı erırtır cınstendır.
Mutluyken, mutsuzken, ağlarken, gülerken, yalnızken, arkadaşlarla dinlerken eşlik etmesi en keyifli türk rock grubu.
Müzik grubudur. (bkz: senden daha güzel)
Aşktır. Her zaman her yerde dinlenebilir. Müzik hocasıyla kavga etme sebebidir.
güzel müzik yapan ender gruplardan.

(bkz: manası yok) gibi bi şarkı yapıp yakın geçmişte yaşanan şerefsizliklere tepki göstermiş;

(bkz: senden daha güzel) gibi bi şarkı yapıp aşkı en sade haliyle anlatmış;

(bkz: eyvallah) şarkısıyla da tabiri caizse, çocuğu koymuştur.

severiz.
son albümünde öyle dertli şarkısı mükemmel olan grup.
şu sıralar ergenlerin vazgeçilmezi olan grup.
yürek şarkısıyla beni yine benden almış olan gruptur. günlerdir kafamın içinde çalıyor resmen.
kendimi bildim bileli sempati duyduğum bazı şarkıları insanı kendinden geçiren başarılı fakat kıymet bilinmeyen güzel rock grubudur.
duman türk ve kürt gençliğini arabesk müzik kültüründen kurtarmak için
kurulmuş bir banddır. Devlet desteklidir.
bir berksan parçası...
(bkz: texas smokehouse burger)
Abartı bir gruptur. Konserlerinde Kaan Tangözde ritim bozuklugu var. Sevemedim gitti, bir iki şarkısı hariç.
Kim ne derse desin her daim dinlenebilen nadir gruplardan.