bugün

alternatif rock değil adeta arabesk yapan grup. kaan tangöze dişine göre şarkılarda gerçekten duygusunu katıyor. ama siz onu bir de çile bülbülüm söylerken dinleyin. hele ki ''çileeeeeee! aaaaa! çile bülbülüm!'' kısmı bitene kadar ciddi bir işkence oluyor insana.
ama sezen aksu'nun her şeyi yak coverı diyorsanız, onun gibi kimse söyleyemez hakkını vermek gerek.
miyadını dolduran gruptur. hele son ''another brick on the wall'' coveri ile bunu daha da iyi kanıtlamıştır.
25 eylülde yeni albüm lansmanını harbiyede yapacak olan gruptur. merakla beklemekteyiz.

not : evet, hala duman konserine götürenle olur.
Eurovision'luk gruptur.

Şu grubu bir kere gönderseler başka bir şey istemiyorum arkadaş..
(bkz: darmaduman) yeni albümleri. *
Rock'n Coke 2013ün en fazla ilgi gören yerli gruptu.
en önden en arkaya geçmek zorunda kalışım hüsran olsa da beni yine eğlendirdiler.
hükümete giydirmek neyse onu da yapmış oldular bu festivalde.

aha bu da 5 dakikalık ayrıcalığımın 2 dakikalık videosu
http://www.youtube.com/watch?v=lcBg-_VhI6Q
iyidir iyi, her zaman iyidir.
şu dünyada sevdiğim sayılı şeylerin arasında olan ve doğal olarak ona da ket vurulmaya çalışılan müzik grubudur. yeni albümünü bugün çıkartmıştır.
içerisinde hatun, köprüaltı, bebek gibi parçalarla bize merhaba diyen rock gruplarımızdandır. Hep bir Nirvana taklidi olduğu söylenir ben böyle düşünmüyorum ama. Sonra ki çalışmalarıda oldukça iyidir. Herşeyi yak coverından sonra namı iyice duyulmuştur. Albüm sonrası ilk rock'n coke yer almış ve birçok sevenini hayal kırıklığına uğratmıştır. Sonradan bu durumu toparlamakta çok zor olmadı elbette. Başarılıdır sevilir devamını diliyoruz.
muhteşem bir müzik gurubudur. En sevdiğim parçası eski sevgilime armağan ettiğim için onu dinleyemiyorum artık.
(bkz: senden daha güzel)
son albümlerinde gezi olaylarına, hrant dink'e, sivas olaylarına şarkılar besteleyerek farkını ortaya koyan gruptur. artık aranjörleri de aradan çıkartıp sadece kendi istediği müziği yapan gruptur. bırde kolay değildir parçaları var. kaan şöyle diyor : biz aşık veysel ile karacoğlan ile büyüdük. bunlar bizim müziklerimiz. kaybetmeyelim..
Köpekler ve gönül ister şarkıları içerken dinlenilmeli.
albüm yapmış darmaduman.
konser performansı bir başka olan grup. bütün sahne kaan'a ayak uydurmaya çalışır. kaan esrarlı cigarının verdiği kafayla sahneyi coşturur. şarkı esnasında cigarayı yere atıp şarkı sonunda aradığı çok olur. ve sarhoş kafayla gerçek performanslarını sergilerler.*
Queen ve Duman'dan başkasını tanımam biz onlarla büyüdük birde manga vardı biz onlarla büyüdük onlarsız olmaz.
Çöpün yakılmasıyla çöp kutusundan çıkan kötü kokulu, sis gibi bir şey.
Yeni albümün en güzel parçalarından olan melankoliye arkadaşımın coveri

http://www.youtube.com/watch?v=TpEof1EivvE&feature=share&feature=share
Haberin yok ölüyorum şarkısına takıntılı olduğum grup.
bugün bornova'da halk konseri verecek grup.
Bugün izmirde konser veren müthiş müzik gurubu.
Baştan sonuna kadar herşey mükemmeldi. Ben ve bügün resmen benim sevgilim olan kadın sizlere hayran kaldık.
duman ve erkin koray düetleri vazgeçilmezdir batarist arkadaş queen grubuna rakip derecede.
canlı performansları albümlerinden çok daha iyi olan grup.

fakat eski kalitesini kaybetmiştir. 2013 çıkışlı albümü ile 99 çıkışlı albümü arasında dağlar kadar fark vardır. konserleri bile eski tadında değildir.
yürek şarkılarına kısa film tadında klip çekmişler. http://www.youtube.com/watch?v=WRiO8Lgn644
6 kere konserlerine gittim. Hepsinde ayrı bi heyecanım vardı bi 6 daha gitsem içimde yine aynı heyecan olur diye düşünüyorum. Efsane grup, efsane sözler. Her şarkısında başka bir anlam.
kaliteli müzik yapan bi grup.

ankara fıskiyeyi kim kırdı zirvesinde bi arkadaş gözümün içine baka baka dumana "tırt yeaaağğ" dedi. sevdim çocuğu aslında bas gitardan istanbuldan felan konuştuk. ama o son tırtı demeyecektin yeğen.

"bak dostum. dumanı sevmeyebilirsin. metalcisindir iron maiden senin için daha iyidir. ama kimse dumana tırt diyemez la bebe.

bi metalci abinin bi lafı vardı. metal müziğe laf edenlere söylemişti. "eğer bu müziği duyduğunuz anda tüyleriniz diken diken olmuyorsa boşuna bizi anlamaya çalışmayın. asla anlamayacaksınız."*
biz dumandan müthiş sahne şovları, mükemmel ötesi uzunca elektro soloları felan beklemiyoruz.* sen belki beklentilerin yüzünden dumanı basit şeyler çalan basit bir grup olarak görüyosun.

ama emin ol duman bizim için bundan çok daha ötesi. ve ne yazık ki sen asla anlayamayacaksın dumanın ne olduğunu. o yüzden bok atmayı bırak, metalci abiye kulak ver ve kendi zevkine göre müzikler dinle."

diyemedim lan. hıı diyip geçiştirmeye çalıştım. o dumana tırt diyince yapıştırcaktım böyle lafı. içimde ukte kaldı iyi mi.

ben de burdan diyim dedim. * *