bugün

havaalanının yakınlarına yukardan bakınca görülen yonca yapılmış.

görsel
irlanda'nın başkenti.
Vasat şehir. Londra varken buraya yerleşenin aklı yoktur. Hayat pahalılığı açısından neredeyse Londra kadar var.
Gerçekten güzel bir şehir. Arkadaşım orada yaşıyor. Bir.fotoğraflar atıyor instagram'a efsane. Ayrıca kimse maske falan da takmıyor sanırım virüs yok orada.
soğuktan kemiklerimi ağrıtıp ömrümü çürütmüş şehir. bütün dünya istanbul'un bokuna kurban olsun.
master bitince sikerim bu hayatı deyip yerleşeceğim yer olacak.

kendime 2020 hedefi koyuyorum şunu.

edit: vasat seviyorum.
alkolün oldukça ucuz ve kaliteli olduğunu işittiğim yer.
bir zamanlar ivar lothbrok un kralı olduğu şehir.
Sözlük bilgilerimde doğum yerim olarak yazan şehir.
35 dereceyle beynimin piştiği bu son günlerde her öğlen hava durumuna bakıyor ve kendimi orada hayal ediyorum. Mesela bu öğlen bulutlu 14 dereceydi. Müthiş be! insanın oraya yerleşesi geliyor. ileriki yıllarda gezmek için bile olsa yazın bulunacağım şehir.
dil öğrenmek için bi kaç ay yaşadığım şehir. insanları gerçekten çok sıcakkanlı ve misafiri çok seviyorlar.
uzaktan çok tatlı durmakla beraber içine girip yaşayınca bir süre sonra ister istemez sıkılmaya başlayacağınız şehirdir. evet sessizdir, sakindir. istanbul gürültüsünden sonra kaymak gibi gelmektedir. ancak barlar ve publar ile işiniz yoksa gerçekten sokağa çıktığınızda yapacak birşey bulmanız çok zordur. bir de her daim rüzgarlı ve bulutlu havası da cabasıdır. güneş özlemiyle kıvrandırır. zannedildiği kadar aşırı da nezih değildir. çünkü ekonomisi avrupa standartlarına kıyasla çok iyi değildir ve okumayan çalışmayan bir it kopuk gençliği barındırmaktadır. çevremde bu gençlik tarafından telefonu çalınan ve gasp edilen çok fazla tanıdığım insan bulunmaktadır. kısacası bir iskandinavya asla değildir.
hayallerimin ülkesinin başkenti. Kaç para ulan bir irlanda vizesi?
yasanabilecek en sakin ve en guzel sehirlerdendir. bir sene yasadim ve hic bir irkciliga raslamadim. sicakkanli insanlari var.
Gercekten gitmek istedigim irlanda sehri. Meave binchy cok ovmus memleketini kitaplarinda. Merak uyandiriyor..
soğuğu adamın gotunu siken şehir.
Gitmek istediğim şehirlerden biridir.
Sıcağı, trafiği, gürültüyü sevmeyenlerin yaşayabileceği bir şehir. Hele bir de yağmuru çok seviyorsanız. Doğal ortamları, doğayı sevenler için de şiddetle önerebileceğim bir yer. Temple Bar'da saat 20'ye kadar bulunmuşluğum var fakat aşırı ayyaş insan yok. Dışarda içmek yasak zaten. Bir iki tane dışarda görmeniz mümkün sadece. Tabii ki her yerde olduğu gibi burada da akşam geç saatlerde tek başına dışarda olmak iyi değil. Gerçi şu ana dek karşılaştığım en kötü şey laf atılmasıydı. Çok şükür.
irlanda'nın başkenti. bir gün mutlaka gitmek istediğim bir şehir. ama istemekle olmuyor ki işte.
Bir kaç yerinde ikamet etme şansı bulduğum sevimli gibi gelen ama oldukça sıkıcı olan şehirdir. o connel streetdeki sipire anıtına hala anlam veremedim zaten irlandalılarda hiç sevmemiştir o anıtı istanbul dan direk uçuş olan çok az türkün yaşadığı diyardır.
bir süreliğine yaşamak için geldiğim şehir. 1 haftası havasına alışmaya çalışmakla geçti. güvenilmeyen tek tarafı havası yani. pubları güzel, insanları sıcak, yeşil-gri bir başkent. ha bide hayat --avrupa'ya oranla, türkiyeyi katmıyorum bile-- oldukça pahalı.
pişman mıyım? asla. sadece guinness için bile değer.
Bencil insanlarin yasadigi sehir.
şüphesiz dünyanın en güzel şehri. * *
(bkz: #17874835)
gitmeye görmeye çalıştığım şehir. yağmurluymuş her daim... temple bar bölgesinde saat 16:00'dan sonra ayık insan bulunmazmış. mış diyorum çünkü görmedim henüz. göreceğim ama umarım...