bugün

Bir akademisyen arkadaşımın bu öğretim yılında göçtüğü şehir. Dayanamadı bu akademik ortama...
Asyalı , Rus kızlar sebil gibi. Onun dışında bir güzelliği yok. Çölün ortasına gökdelenleri dikmişler. Hayat hava sıcak olduğu için avmlerde geçiyor. Avmden Taksiye binerken bile taksiye avmnin içinden biniyorsunuz.
2 aydır yaşadığım yer. ama am demiyorum.
Bir aydır yaşadığım yer. Önemli bir iş için geldim. rush hour filminde dediktif James carter'ın söylediği gibi:
Zenginmiş gibi davran. swh.

görsel
araptan çok hintli, pakistanlı ve filipinlilerin bulunduğu bir şehir olması bir yana, aynı zamanda 2008 senesinde yurtdışına çıkış maceramın başlamasına vesile olan şehirdir.
Overrated bir gökdelenler diyarı, deniz manzarası ve çöl safarisi dışında pek de huzur verecek bir tarafı yok.
Bir kaç kuzenim burada kraliçeler gibi yaşıyor. yabancı bir insan dubai'ye gidip iş kurmak istediğinde dubaiLi bir insanı şirkete hissedar yapmak zorunda. Yani hissedarın ortaya para koymasına gerek yok. Kendi vatandaşını aşırı düşünüyor bu araplar.
görsel
görsel
görsel
görsel
Arapların iki yüzlülüğünü çok iyi gösteren bir şehirdir aynı zamanda.
Zengin Araplar kendi ülkelerinde 5 tane kadınla evlenir, Onları çarşafa sokar ama; günah işlemek için de bu şehire giderler. Burada uyuşturucu, alkol, sex, kumar gibi her türlü şeyi yaparlar.
Dubai, aynı zamanda çok para kazanmak isteyen bir çok orospunun da geçim kaynağıdır. Buraya giderek araplarla birlikte olarak para kazanan orospunun gözde şehirlerindendir. Türk lirasının planlı olarak değersizleştirilmesi neticesinde orospular, türkiyede yeterli para kazanamadığı için burayı tercih ederler. Türkiyede sağ kesime yakın bir çok iş adamı da burayı bu amaçlar için kullanır.
Sırf bu konu ile ilgili bir belgesel yapılsa neler neler çıkardı...
Basın özgürlüğü olsaydı bu belgeselin bir çok türünü görürdük.
görsel
görsel
alkolden alınan %30'luk vergiyi kaldırmış islam ülkesi.
gidilirse çöl safarisi atraksiyonunun es geçilmemesi gereken bir memleket.
hayatımda ilk defa dilenci görmediğim şehirdir.
aynı zamanda bir parfüm markası.
f/p olarak kötütdür.
Bir yakınım orada yaşıyor da Arap emirlerini falan anlatıyordu misal o hollywood filmlerindeki Arap şeyhi seçmelerine gidiyorum geyiği gerçek. Kadınlar o zengin arapların haremlerine girebilmek için yarışıyor. Hatta bu adamlar sarışın kadın sevdiği için saç dipleri koyu gelenleri ülkelerine geri gönderiyormuş.
görsel
görsel
görsel
Para tuzağı.
https://www.youtube.com/watch?v=SacQ2YdVOyk