Advertisement

 1. 1.
  (bkz: burj el arab)
  3 ... painkiller
 2. 2.
  son zamanlarda, bir zamanlar tatil cenneti olarak görülen hawai'nin tahtını sallayan, yaşanası, olmadı gidip görülesi zenginlik ülkesi.
  1 ... asiti kaçmış kola
 3. 3.
  arabın amerikalısı
  4 -2 ... cnnturk
 4. 4.
  Birleşik Arap Emirliklerinin para nelere kadir dedirten muhteşem şehri. Adamlar parayı ne yapacaklarını şaşırmışlar artık gelinlere çeyiz parası veriyorlar evlenirken. Birkaç yıl önce her yer çölken adamlar parayı bastırıp cennete çevirmişler. Ayrıca alışveriş merkezleriyle ve çok ucuza satılan elektronik eşyalarıyla ünlü. Ancak şunu da belirteyim ki bazı eşyalar da sorun olabiliyor. Bunun dışında safarisiyle (midesi dayananlar için) Burj Al Arab'ıyla Emirates Mall'ıyla görülmesi gereken bir yer.
  1 ... marnie
 5. 5.
  arkadaşın yalancısıyım, geçen hafta ordaydı, hala ve ısrarla yemeği elleriyle yiyorlarmış. ekmek kullanmıyor yerine pilav yiyolarmış vs vs....
  2 ... suvari
 6. 6.
  çölün ortasında bir nevi las vegas tarzı yerleşim yerleri imar ederek köklü bir tarihlerinin olmayışının acısını,insanların gözlerini sahte güzelliklerle boyayarak çıkarabileceğini düşünen petrol babalarının yönettiği bir arap ülkesi.
  2 ... gothic evil
 7. 7.
  en(tek) gelismis arap sehri kadinlar yanlarinda erkek olmadan lokantalara girebilliyor diger arap sehirlerinden farkli olarak.. ayrica birsure ayni homestayde kaldigim arap bir arkadasimin dogdugu sehir
  -3 ... scurtel
 8. 8.
  -birleşik arap emirliklerinin 7 emirliğinden en populeri ve zenginidir.
  -zenginliğinin temeli petrol değil ticarettir. zira petrolun yüzde doksanı abu dhabi de bulunur.
  -tam bir vergi cennetidir, cin ali serilerinden birini andıran küçücük bi vergi kanunu kitapçığı vardır okadar.
  -nüfusunun sadece yüzde yirmisi araptır, onlarda yağı bol bulup şeylerine süren tiplerdir hep, silme zenginlerdir.
  -işçi kısımının büyük çoğunluğu pakistanlı ve hindistanlıdır, çok cüzi rakamlara geçinir giderler.
  -dünyada suç oranının en düşük olduğu bölgelerden biridir.
  -20 sene önce büyük çoğunluğu çöl olan Dubai, globalleşmeye inanılmaz şekilde ayak uydurmuştur ve binlerce gökdeleni ticaret merkeziyle birlikte, halen 24 saat aktif kocaman bir şantiye gibidir şehir.
  -tabi ki toprak mahsulu ve hayvan ürünleri hep ithaldir. sadece deniz mahsulleri zengindir.
  -iyidir hoştırda kültürel anlamda pek bir ruhu yoktur. birde sıcaktan nefes aldırmaz, hep iç mekanlarda klimanın sahte rüzgarlarıyla avunursunuz.
  şükraan
  (bkz: sharjah)
  (bkz: abu dhabi)
  6 ... woolloomooloo
 9. 9.
  nedense ulkemizde dubaiye giden herkes burj el araba gitmiş sanılmaktadır. halbuki cogu bu otelin yanına bile yaklasamamıstır.
  3 ... kostebek
 10. 10.
  yaygın kanının aksine, ülke, sadece gelirinin yüzde 6'sını petrolden kazanıyor. geri kalanını ise ticaretten elde ediyor. *
  1 ... beyazyelkenli