bugün

herkesin en azından ilk orjinal sagasını izlediğini varsaydığım, tenkaichi turnuvalı bölümleri ile efsane olmuş über anime. goku candır, muten roshi canandır.
bir zamanlar star tv'de türkçe dublajla yayınlanan japon animesi.
içinde cinsel çağrışım yapan göndermeler olan süper ötesi anime.
(bkz: bulma)
(bkz: of ulan of)
dragon bolları...topla onları... * diye şen şakrak şarkısın söylediğim efsane anime.
bir türlü serisini bulamadığım süper ötesi animedir.altmışıncı bölüme kadar çizgiport denilen siteden bulabilirsiniz. * *
atv'de yayınlanmış anime. uçan bir buluta sahip kahramanımız pek çok çocuğun rüyalarını yaşamaktadır.
http://www.resimsec.net/d...ia/83/dragon-ball-z-2.jpg
çocuklardan ziyade büyüklerin sevdiği çizgi film.
yedi adet topu bir araya getirdikten sonra sadece bir dilek hakkınız vardır. dilekten sonra toplar dünyanın dört bir yanına dağılır ve bir yıl taş olarak bekler.
tartışmasız en güzel çizgifilmlerden ama çocuklar için olanlardan değil. espiriler genelde cinsel içerikli. ayrıca sürekli dönen taş-kağıt-makas geyiği de mükemmel.
çocukluğumun animesidir. *
songoku nun arkadaşı budha rahibi kılıklı küçük çocuk ile songoku nun hocası olan yaşlı amca da sağlam karakterlerdi. isimlerini unuttum lan. yaşlanıyorum galiba.
bir çizgi film için fazla cinsellik içeren yapımdı. kafada iç çamaşırıyla gezen sevimli domuzlar falan...
(bkz: ejderha osuruğu)
Küçüklüğümden beri hastası olduğum bir animedir. Büyük bir fan kitlesine sahiptir. Japonlar tarafından yapılmıştır. Bu çizgi film, yetişkinler için çıkartılmıştır. Etkileyen yanları, transformation yani dönüşümleridir. Super saiyan 1/2/3/4 olarak dönüşümü vardır. Birde karakterlerin birleşimi vardır ki aralarında en güçlüleri goku ile vegeta'nın birleşimi olan super saiyan fusin'dur.
nickimi almamı sağlayan anime songokunun kişiliği benim 14 yaş öncesi kişiliğe o kadar çok benziyor ki benim çizgifilmimi yapsalar bu kadar olmaz
hayatımda izlediğim en güzel animelerden birisidir,fakat gt serisi falan tırttır.kim kimin oğlu,son goku kaç nesil olmuş artık torun tombalak sahibi olmuş,hacca gidip emekli olsun diye bir şey yoktur.zaten izleyici son gokunun sempatikliğine o kadar alışmıştır ki yapımcılar gokuyu öldüremezler.(ölse de gider,çalışır güçlenir geri gelir hep,tuhaftır)çocukları gohan falan da işte bizim gibi kökten izleyici kopmasın bağlı kalsın diye hep goku'nun küçüklüğü gibidir.neyse işte son serilerdeki o saiyan manyaklığı hariç-fakat vegeta'ya laf yok- izlenmesi mutlaka gerekli olan animedir.
hem komedi hem macera içerikli müthiş bir çizgi film.
son gokunun kuyruğunu gören bulmanın ''ben erkeklerinin kuyruğunun önünde olduğunu sanırdım'' dediği an kopmama vesile olmuş anime.
Efsane olmuş anime. Sezon ve bölüm sayısı çok olduğundan bir türlü başlayamama sebep olan animedir kendileri.
Türkiye'de yayımı durdurulan animelerden biri daha. baş karakteri son goku olan on sezonluk bir anime. geniş bir fan kitlesine sahip. sıkmayan ve hikayesiyle dikkat çeken bu eserin filmi de çekildi. ancak film animenin yanında solda sıfır kaldı bir çoğumuza göre.
geçen sene bütün bölümlerini indirip tekrardan izlediğim japon animesidir. ilk serisi çok komiktir. özellikle muten rossi nin sapıklıkları insanı kahkahaya boğar. dbz serisi daha ciddidir. biraz daha büyük kesime hitab etmektedir. sıkılmadan izlenilen serilerden biridir.
naruto, one piece ve bleach gibi animelerin bolca esinlendiği, gerek yarattığı dünya ile gerekse eşsiz ve sapkın espiri anlayışı ile efsane olmuş anime/manga. yaratıcısı akira toriyama penguin village gibi şahane bir seriye ve arale gibi müthiş bir karaktere de can vermiştir.
içerisinde 'Reenkarnasyon' inancının bulunduğu mitolojik bir çizgi filmdir.
bu şahane çizgi filmin şahane jeneriği;

http://alkislarlayasiyoru...dragon-ball-acilis-muzigi