1. 1.
  başka şeylerle meşgulken o sırada yaptığımız anlamlı veya anlamsız karalamalara verilen isimdir. hepimiz yaparız; telefonla konuşurken, müzik dinlerken, birisi size birşey anlatırken, boş boş otururken vs.. elimizde kalem, çiziktiriveririz birşeyler. özellikle öğrenciyken derslerde çok yaptığımız birşeydir. henüz bilinen türkçe bir karşılığı yoktur ve büyük bir ihtimalle bu kelime de bu şekliyle dilimizde yer edecektir. çeşitli doodle örnekleri için: http://doodlebug.desktopcreatures.com
  6 -1 ... irfy
 2. 2.
  konser esnasında müzisyenlerin sahnede emprovize veya değil, öylesine takılmalarına da denir. metallica'nın cunning stunts konserinde fevkalade bir örneği vardır.
  2 ... ghost whisperer
 3. 3.
  Kişinin ruh haline dair ipuçları da veren bir karalama şeklidir. Örneğin : insan çizen sosyal ve samimi, simetrik ve düzgün çizgiler, şekiller çizen obsesif ama güvenilir, çiçek çizen özünde iyi ama bir yandan içinde hafif kıskançlık duygusu da barındırabilen kişiler olabilir derler.
  3 ... jane doe
 4. 4.
  dershaneden arkadaşım olan yazar. daha yeni öğrendik buraya yazar olduğunu. *
  1 -1 ... yendik mi lan
 5. 5.
  geçenlerde muhtelif bir olaya muhteşem sinirlenmem sonucu kendisini plansız da olsa ektiğim kankam, seviyorum.
  ... the godfather
 6. 6.
  Sıkıldığınızda hayal gücünüzün fırlama yapması sonucu yaptığınız karalamalara verilen ad.hoş gelmiş yazar ayrıca hoşça gelmiş.
  ... matu enuygunu
 7. 7.
  google için bugün belirlenen doddle takdir edilesidir.*
  3 ... misshippi
 8. 8.
  les paul için yapılanı kuşkusuz en güzelidir.
  bugün ise freddy mercury'i anmışlardır.
  2 ... legend atk
 9. 9.
  Tekno müziğin öncülerinden Robert Moog'u anmak için interaktif doodle yapmışlar: http://www.sosyotrend.com...ni-interaktif-doodle.html
  ... sosyalmedya
 10. 10.
  ertesi günün doodle'ı için: http://www.google.co.jp/
  ... tamam tamam sensin