bugün

10 eylül 1954 doğumlu amerikalı kickbox şampiyonu ve aksiyon filmi yıldızı. kendine has sert mimikleri filmlerinde çokça yer bulur. 3 farklı siklette kickbox şampiyonluğu bulunmaktadır.
tahminimce liu kang karakterinin varlık nedenidir.
küçüklüğümüzde show tv ve star gibi kanallarda gösterilen, olabilecek en düşük sınıf filmlerde oynamış yeteneksiz bir dövüşçü, daha da berbatından bir oyuncu. şimdi böyle desem de çocukken ağzım açık izlerdim filmlerini.
yanılmıyorsam atari salonlarındaki snk yapımı dövüş oyununun kahramanı. telif hakkını oyun şirketine veren aktör.
bugün bez bebek fox tv için ne kadar önem taşıyorsa, bu adamda bir zamanlar atv için o kadar önem taşıyordu. atv haftanının en az dört beş günü bu adamın birbirinden sikko filmlerini yayınlardı. (gece yarısından sonra olsa da ne yazık ki günümüzde de eşsiz filmlerini yayınlamaya devam ediyor.) o zamanlar don dragon'u atv'nin kadrolu oyuncusu zannederdim. artık götündeki kılların kadayıf kıvamına gelmesinden olsa gerek eskiden olduğu gibi çok film çevirmiyor ama atv'den aldığı emekli maaşı sayesinde ömrünün sonuna kadar rahat yaşayacağını düşünüyorum.
büyük usta. vay be 5 sene sonra başlığına entry giriliyor. unutulmuş.
(d. 10 Eylül 1954, Cocoa Beach, Florida, ABD), Amerikalı Kick Boks şampiyonu ve aktör.

Wilson Cocoa Beach'de, Florida'da bir Amerikan baba ve Japon annenin çocuğu olarak doğdu ve büyüdü. Uzun ve başarılı bir kariyeri vardır. Wilson belki de dönemin en iyi bilinen ve en başarılı Kickboksörüdür. Lakabını Beyaz Ejderha Kung Fu olarak bilinen Pai Lum Tao adlı Kung fu bir öğretmeninden almıştır. 3 kere WKA Dünya Kick Boks şampiyonu olmuştur.

https://tr.wikipedia.org/...n_%22The_Dragon%22_Wilson