bu çorba yapımı ile ilgili çok kötü anılarım var.
Gastronomi'de ilk öğrendiğim yemektir. sınav için çalışırken tam sekiz kere denemiştim evde çok zor tutturabilmiştim kıvamı.
yaparken evde de misafir vardı sağ olsunlar hiç demediler 'ne beceriksizmiş' diye çünkü annem elime küçük tüp tutuşturup bana git odanda yap demişti.
soğuk çorbalardan hiç bahsetmeyeceğim, çok kötüydüler.

t: ekşi ve sıcak sıvı bir yemek.
içine kıtır ekmek de konulunca ansızın efsaneleşen çorba.
Üzerine kaşar rendelendiğinde mükemmel olan çorba. Dur canım istedi akşam yapayım da içeyim ellerime sağlık olsun.
Salçayı güzel kavurursaniz eşkimsi tadi ve kokusu gider.

Kansizlik ve kan basincinin dengelenmesi icin ozellikle tavsiye edilir.
Cam şişede satılan domates suları ile pratik bir şekilde yapılabilen çorbadır.

Un ve tereyağını kavurun, üzerine domates suyu ekleyip biraz kıvamını su ile açın. Biraz tuz ekleyip içine bir adet defne yaprağı atın kaynarken.

içerisine taze kaşar rendeleyip servis edebilirsiniz.
(bkz: gece gece yemek başlıklarını canlandıran insafsız)

yapmayın gözünüz seviyim, kalkıp domates çorbası mı yapalım şimdi?
Kıvamı çok önemlidir.

Ne su gibi olacak, ne lapa...
Üzerine de kaşar rendeledin mi harika olan çorbadır. Çok da güzel yaparım övünmek gibi olmasın.
Üzerinde kaşar parçaları gezdirilmiş ve kıvamı tutturulmuş ise tadı muazzamdır.
yedi tane entry girilmiş beşinde kaşar ve kıtır ekmekle daha güzel olduğundan bahsediliyor. anladık arkadaşlar tamam. domates çorbasını öyle içeceğiz, valla bak.
Şu çorbaya kesinlikle salça katılmaması gerekiyor. Taze domatesten yapıldığında müthiş keyifli içilen çorbadır.
Domatesin kırmızı renginden elde edilen bir tür çorba. En sevdiğim yiyeceklerden birisidir.
öğrenci evlerinde en fazla pişirilen hazır çorba cinsidir. lezzeti iddialı değildir, ortalamadır, ne aşırı sevilir nede nefret edilir. öğrenci evlerinde genelde fazla kişi için yemek hazırlanacağından, uzlaşma için idealdir.

a:hacı kremalı mantar mı yapsak bu sefer?
b:o da bi değişik kokuyo mına koyım, ezo gelinmi yapsak ne!
a:o da çok baharatlı oluyo be hacım
b:koy dotune domates patlatalım,
a:kaşar rende de yaparız üstüne,
a,b:hay lay lay tralallomm..
En sevdiğim çorbadır. Annemin çorbasına en yakın olanı mado da içmiştim. Gerçekten enfesti. Birde yanına kızartılmış küp şeklinde ekmekcikler gelmişti. Ne kadar güzeldi...
üzerine rendelenecek kaşar ile mükemmel bir lezzet olan çorba. kolay yemek olarak ne yapılsa diyenlere can damarı olabilir.