bugün

Metin2 oyununda bir kılıcın ismidir. Oldlar bilir *
(bkz: Dolunay kılıcı)
en çok istanbul boğazı'na yakışır.

(bkz: mehtap)
hele bir uğursuzluk vardı. bana uğursuz geliyor dolunay günleri
görsel
Efsanevi metin 2 itemi. 2007-2009 yılları arasında her metin 2 oyuncusunun "len 30lw olsamda şunu taksam" dediği, düşürmek için uğruna saatlerce vahşi uzman aradığı silahtır aynı zamanda.
(bkz: mehtap)
En iyi Ekim kasım aylarında görülür denemesi bedava.
görsel
Bir gün gelecek, seninle iki kişi konuşacağız.

Az kaldı, o gün gelecek mâhım…
hazreti muhammed s.a.v. efendimize bu deniyormuş.
Astronomik olaylarda, ay yavaş yavaş küçükten doluya ve yuvarlak hale geldiğinde dolu hale gelir.
ay'ın hem romantik, hem egzotik, hem masalsı, hem destansı evresi. ufukta iken sarımtrak hali gümüş parlak bir tepsi gibiyken, en tepedeki hali de karpuzlu balkon lambası gibi.
bedriye'nin anlamıdır.
Ay'ın Güneş'e göre Dünya'nın ters tarafında kaldığı evresi. Dolunay, Ay ile Güneş'in jeosentrik zahir boylamlarının farkı 180 derece olduğunda gerçekleşir. Bu durumda Ay, Dünya'ya göre Güneş ile ters noktalardadır.
ay"ın en romantik halidir.
geçen demirci yakmıştı +9 dolunayı.
lan ne zaman rahatsız edecek olsa yay burçlarını etkiliyor galiba.
bizimle ne işi var anlayamadım.
hakkat ta geriyor ha.
Yay burcunda gerçekleşti anamızı ağlatacağı söyleniyor.
Bak bak doyamıyorum. Harika bir parlaklığa sahip, güneşten aldığı ışınların da açısıyla tam şeklini gözler önüne seriyor ay. Tam bir, mükemmel nedir sorusuna verilebilecek nadir karşılıklardan biri gibi sanki.
kanlı ay dediler değil. pasparlak ve soğuk bir dolunay var. balkonu yıkadım oturdum kanlanırsa haber veririm ilerleyen saatlerde.
kimse bana inanmıyor ama benim de her dolunayda ilk gün yahut ikinci gün mutlaka başım ağrır. gerçek anlamda. çok tuhaf değil mi?
Kendimi şartlamayayım diyorum ama görüntüsüne ne kadar bayılsam da ne zaman dolunay olsa ben illa bir buhran yaşıyorum, illa bir bunalıyorum. Ay dolunay olduğu zaman hemen gecesinde bir gözyaşı, bir güçsüzlük, bir bunalmışlık.. neden olduğu bilinmez, nasıl engellenebilir bilinmez ama oldukça can sıkıcı bir durum.

Zira durum şu: her zamanki şeyler. Ben onlar için hiç duygusal, kötü anlamda bir tepki vermemişim. Sonrasında ay dolunay, ve ben tüm bunlar için ne kadar duygusullaşılabilirse o kadar ileriye gidebiliyorum. Halbuki her zamanki şeyler işte..
göründüğü an romantik bünyelerde yaşama dair heyecan uyandıran ay evresi.
ay'ın güneşe göre dünyanın ters tarafında kaldığı fazı.
uyutmuyor oç.
bir beta şarkısır.

--spoiler--
bugün farklı bi gün değil aslında
aslında hep sen benimlesin kalktığımda

hayalin var yastığım altında

onunla uyuyorum, dolunay dolunay
--spoiler--

https://youtu.be/jUAyZXWwHbM