bugün

bu ara herkes hasta malum hasta,
bir şekilde dr a gittiğinizde aldığınız ilaçları kontrol edin.
etrafınızda dr giden birileri var ise karşılaştırın.
hep aynı ilaçlardan oluşuyor reçeteler...
antibiyotikler bile aynı neredeyse.
Isyeri hekimlerinin yaptığı davranış. Utanmasa Tc.leri de aynı yazacaklar.
Hastalık aynıysa ne versin aq.abi sana bi majezik.abla sana daaaaa bi asprin verim maksat heyecan olsun.mu desin.
Nedeni en düşük maliyet ile sorun çözme yaklaşımı. Jenerik ilaçlar bu yüzden varlar. Belki bu yöntemin de bir Plasebo etkisi söz konusu olabilir.
Ne versin aq içesin diye fren hidroliği mi versin?
çünkü ilaç sabit hasta değişken !..
4-5 tane soğuk algınlığı ilacı var zaten.
Hangi ilaç şirketinin temsilcisi arpayı daha fazla verdiyse.... Brnim doktorum işini bilir.
hastalık aynıysa ne versin aq.
insan biraz yaratıcı olur ya boşuna mı para kazanıyorlar.
--spoiler--
insan biraz yaratıcı olur ya
--spoiler--

tamam sen de aynı ilacı yaz ama hiç olmazsa hastayı ilacın etkisi konusunda daha ikna edici bir yaklaşım sergile, yaratıcı örneklerle destekle ki bir farkın olsun.

bir yaratıcılık örneği;

doktor: buyurun şikayetiniz nedir?
hasta : hocam afedersiniz şu içtiğiniz çay gibi s.çıyorum.
doktor: hımm. şimdi yazacağım reçetedeki ilaçları sabah akşam kullan dişin kesmez b.k s.çarsın!
hocam ben 3. evre akciğer kans...

parol. parol iç sabah akşam bir tane tok, iyi gelir.
Ben oturup ilaç konusunda tartışıyorum. Tartışıyorum derken ukalalık anlamında değil. KBB da Alerji iğnesi oldum aradan 20 gün geçti bu sefer cildiyeye gittim, doktor aynı alerji iğnesini yapacaktı ben de kullandığım ilaçları anlattım. Adamla o olur bu olmaz diye konuşup ortak bi ilaçta anlaştık. Bazen ekleyeceğim vitaminler oluyor. Herkese aynı ilacı yazmıyorlar yani.
(bkz: nurofen augmentin majezik sprey)
bir de bu söylemin "sadece ilaç yazdı, gönderdi." diyeni var. tetkik istesen zamanım yok der. sevk etsen aman hocam kim gidecek oraya der. farklı ilaç yazsan, o bana iyi gelmiyor hocam bundan yaz der. gıvışlasan niye gıvışlıyon der.
piyasada ilac bulunamamasindan oturu olabilir. devlet dolari 14e sabitleyince ulkeye ilac gelmez oldu. gelen ilaci da o kurla kisme satmak istemiyor tabii.
bazı hastalıklar 20 bin yıldır aynı.