bugün

Hayvani atmosferik motoru ile ki bu v10 8.0 lt en karizmatik muscle arabalarından birisidir.

Saygılar sunuyorum azizim...
iki arada bir derededir...
para ile alınabilecek en karizmatik aradadır.

bizim nesil onu test drive 5 ile tanıdı.

saygılar sunuyorum azizim...
Sadece bu arabayla ilgili bir dizi bile yapıldı ama zaman geçtikçe viper'a ilgim azaldı.
Bir zamanlar 10 m. Kadar ileriye alma fırsatım olmuştu sanayide. allah allah diyorum başka da birşey demiyorum.
american muscle car'ların, seri üretim olarak en yüksek motor hacmine sahip olan canavarıdır. V10, 8400 cc, 640hp, 817nm tork üretip ejderha ve dinazor karışımı bir güce sahiptir.
ilk olarak test driver 5 ile tanıştığım modern amerikan kası.
Abartısız olarak motor şasisi bizim arabanın uzunluğuna yakın olan 8.4 lt'lik V10 motoruna sahip araçımsı.
kessinlikle, bir insanın alabileceği en karizmatik arabadır. aksini idda eden mini cooper'a biniyodur, arabadan anlamıyordur, ve yüksek ihtimalle karıdır.
gran turismo da oynadığımda süremediğim araba. çok hızlı lakin spin atmadan sürülmüyordu. gerçeği de böyle ise her adam süremez bunu.
görsel
(bkz: dodge viper gts)
en yüksek devri 6250 olan bir motorun 5000 devirde en yüksek torkunu vermesi -ki onun da 760nm olması garip. 3500 devirde vereceği tork ufak bir hesapla (kw x 60000 = nm x 2pi x rpm) yaklaşık 1300 nm yapar, ki bu bile az.
8.4lt, 10 silindir... bugatti veyron'a 2 milyon dolar vermek yerine viper almak daha iyi. hemen alayım...
an itibari ile dünyanın en süratli seri üretim notoruna sahip otomobil. ayrıca tasarımı ve görüntüsü bir otomobil tutkununa her bakışında haz verir.
hayallerimi süsleyen otomobil olmuştur kendileri. ayrıca bir zamanlar atv'de yayınlanan dizisini kaçırmadan izlemekteydim.*

(bkz: tasarımına kurban olunası otomobil)
(bkz: otomobil değil sanat eseri) **
http://www.dodge.com.tr/tr/fiyatlar.html

adresinden görüldüğü üzre 192.950 Euro'ya anahtar teslim satılan arabadır.
118000 $'a yurt dışında satılan, ama ülkemize sokma girişiminde en az yaklaşık 250000 dolara mal olacak araba. enterasan bir nokta ise arabanın bir güvenlik pakedinde abs konulmamış. canavar gibi bir araba ama fren yok.
chrysler in ürettiği tasarım harikası,performans abidesi,fiyat akibeti çok yüksek spor otomobil..bi ara dizisi vardı bu dodge viper'in atv de.sıçtı batırdı sonra..
güncel Önemli Başlıklar