bugün

(bkz: ezdim seni şuan)
çok kullanıldığında insanda küfretme isteği uyandıran, şimdiki zaman kipinde, soru cümlesi tadında bir kelime.

iğrenç bir diyalog örneği;

-diyosun?

-onaylıyosun?
gaibe karışan/karıştığını düşündüren, eskilerden bir muhabbet kuşu. *
tek kelimelik denyo cümlesi.
(bkz: vay anam vay neler dönmüş serhat ya)
- hani bu sefer farklı olacaktı !

-- diyosun !
varlığı neşe veren ama artık beni bundan mahrum bırakan, geldiği gibi giden, özlenen, terazi burcu fetişisti insan. * * *
eski ruhsar dizisinde (adını yanlış hatırlamıyorsam) firdevs'in kullandığı ve onunla birlikte tüm türkiye'de popülerliği daha da bir artmış olan tatlı mı tatlı bir kelimeciktir.
- ... diyorum
- ama dikkat et sen de aynı şeyi diyosun
- diyosun ..
(#496431) nolu entrysi ile beni koparmis kisidir, eline sagliktir. * *
ortalarda görülmeyen yazardır. hayroladır. ayran içip de hepberaber apayrı düştüğümüz yazardır. ****
transporter thermal reklamında doruk noktasına ulaşmış laftır. gerçi karşıda ki adamında konuşması bir garipdir.
entrylerinde mizahi unsurların ağır bastığı kaliteli yazar, gece gece karnımı ağrıttı sağ olsun..
aynı tepkileri verirken bi gün yolda karşılaşacağımızı düşündüğüm telepatik uuser.
terazi burcu feşisti olduğunu öğrenince hiç de tırsmadığım, bir küsüp bir barışan, bakışlarıyla hiç de adamı deli edemeyen(!) sevdiğim bir yazar arkadaşım. o da olmasa nasıl eğlenirdim bu sözlükte *
ne bok desen ''diyosun hastalığı''na tutulan tarafından söylenir ve insanı deli eder:
-...
-diyosun?
-ee sonra da işte .......
-diyosun?
-ama işte .........
-diyosun?
-bir de şu var ki!?!? bi dakika sen ne sayıklıyosun iki saattir? ne diyosun sen?
-diyosun?
-hah onu soruyorum işte! diyosun? ne o öyle..
-diyosun?* *
sohbet esnasında karşındakinin söylediğine hiçbir anlam katmayan, yorum içermeyen, sadece laf olsun diye söylenen saçmasapan kelimedir.
irc ttnet net tr uludağ sözlük ortamının neşe kaynağı.
en nefret ettiğim kelimelerden birini nick olarak seçen yeni bir yazar adayı. *
güncel Önemli Başlıklar