bugün

çoğu insanın "tv'de ne izlersiniz?" sorusuna, kültürlü görünmek uğruna "discovery channel" diye cevap verdiği, oysa sadece adını bildiği kanal.
aynı programları tekrar tekrar yayınlayan kanal. bu nedenle hiçbir şeyi kaçırmazsınız.
bu kanal sayesinde hayvanların bile özel hayatının bile bizim eve girdiği ve ara sıra -ohaaaa be şuna bak lan helal olsun hayvana"dedirten kanal.
mühendislik ve mekanik programları harikadır.
hayvanların hiçbir özel hayatının kalmadığını apaçık önümüze seren kanal. (bkz: yararlı kanallar)
günün her saati izlenebilecek şeyler yayınlayan tek kanal.
(bkz: deadliest catch)
hayvan dunyasinin televolesi olan kanal.
yepyeni konsept kanalları ile türkiye'de dsmart üzerinden yayın yapan kuruluş.
iyice dağıtmış, Cumartesi saat 9 da myhtbusters var diyip ölümcül avı yayınlayan,40 yıllık myhtbusters'a hayal tacirleri diyen bir dublaj ekibine sahip kanal.Doğrusu efsane avcıları olacak.
ara ara şifre giren kanal.
eskiden ne izlersiniz diye sorulduğu zaman belgesel izlerim denilirdi şimdi ise discovery izliyorum demek moda oldu.
doğan medya grubu'nun d-smart bünyesine katarak, digiturk'e atabileceği en sert tokadı attığı kanaldır... ancak, d-smrt bünyesine geçen kanal tekrar programı olmaktan başka bir şeye yaramaz hale gelmiştir... 3 ay önce 1 hafta boyunca gösterdiklerini yine göstermekteler... türkiye yönetimince yenilenemeyen kanal... dublajlar kötüdür ayrıca... d-smart, digiturk'e attığı tokadı, adam gibi yayın yapamamakla bir de kendisine atmıştır...
turksat 1c uydusunda da yayına başlamasıyla tv başından kalkmanın zorlaştığı günleri beraberinde getirmiştir. brianiac, american chopper ve dirty jobs izlenesi en iyi programlarıdır.
gittikçe sıçmaya başlayan kanal. zırt pırt garanti leasing'in reklamını $ak diye ekrana getirip "biz bunu yaptık" hesabı programın anasını belliyorlar. eskiden böyle değildi, oturur adam gibi belgesel izlerdik.

şimdilerde prime time'i doldurmaya çalışan aptal tv kanalları imajını vermeye başladı.
d smart almama sebep olan, izlediğim tek kanal. nasıl yapılıyor adlı proğramı kaçırmayın derim, hafta içi her akşam 20.30 başlıyor. birde seslendirmeleri eskisi kadar kaliteli olsa...
tanım: belgesel kanalıdır.
istediğimizi yazalım kısmı: önceleri* doğa, denizlerdeki hayat, canlılar, teknolojiler, efsane avcıları, tarihi belgeseller, bilim adamlarının hayatı, icatlar, inşaat programları gibi çok sevdiğim programları sıklıkla yayınlayan kanaldır. öyle ki çoğu belgeseli tekrar tekrar yayınlamalarına rağmen izlemişliğim vardır. yalnız şu sıralar sürekli amerikan savaş makineleri, savaş uçakları ıvır zıvırı hakkında fazlasıyla yayın yapmaktadır*. kalan zamanlarında da kullanılmış arabaların alıp modifiye edilip satıldığı programları, orange country choppers gibi artık kabak tadı veren motorsiklet programlarını*, araba programlarını ve eğlencelik olarak brainac gibi bilim programlarını yayınlayan kanal olmuştur. artık national geographic belgeselcilik adına yükseliştedir*.
kablo tv'den çatır çatır izlenen kanaldır*.
dandik bir tv kanalı. izlemeye değmez.
bu kanalın yayın bilmemnesine sesleniyorum.

bak kardeşim burası avrupa-asya herneyse.

Biz burda hot road ,chopper filan sevmeyiz burda benzin 3 lira.

motor yapımı,araç yapımı ayağına günün 12 saatini doldurup çakallık yapıyorsun gözümden kaçmıyor.

eski güzel discovery yi istiyoruz diyicem ama aydın doğanın elini atıp çürütmediği olaymı var.
(bkz: mythbusters)
seri şekilde motor yapan belgesel kanalı. fabrikaları mı var nedir. anlamadım gitti. arada bi mythbusters verip gönlümüzü kazanıyor ama gerisi fasa fiso.
d smart'a girince şifrelenen ve kendi adıma cahil kalmama neden olan kanaldır halbuki ne kadar güzel programlar izlerdik favorim de brainiac'tı benim.
dünyanın en güzel ve sempatik tanıtım şarkısına sahip, mükemmel kanaldır. malum şarkı için buyurunuz efendim. I love the whole world. Şarkıda belgeselleri çeken tüm ekiplerin kendi sesiyle, esprili bir şekilde katılmaları 2 dakikada bu kadar güzel bir klip olmasının ana sebebidir.
http://www.youtube.com/watch?v=at_f98qOGY0
tanıtım şarkısında stephen hawking'in de boy gösterdiği izlemesi çok eğlenceli kanaldır. ayrıca an itibariyle ingilizce yayın vermektedir ya da sadece bende böyle bilemiyorum ancak çok şükela olmuştur.
digiturk üzerinden hd yayını da bulunan belgesel kanalı, gayet eğlenceli ve bilgilendirici programları vardır.
Yapılan deneyler ve verilen bilgiler vay be dedirtir.*
Yayınladıkları bazı programlar için:
(bkz: bear grylls)
(bkz: mythbusters)
(bkz: fifth gear)
(bkz: Brainiac)