1. 1.
  80li yılar filmlerinden biri.patrick swayze başrolundeydi.film boyunca danseden bir çift ve zengin-fakir aşkı temaları vardı.
  1 ... veritaserum
 2. 2.
  ikincisinin 2oo4te çekildiği*;birincisinden çok daha iyi olduğunu düşündüren;aynı zamanda kalkıp iki dönsem mi şurda dedirten film
  2 ... mozambik tavsani
 3. 3.
  bir swayzak albümü.

  1. Make Up Your Mind
  2. Buffalo Seven
  3. In The Car Crash
  4. Celcius
  5. i Dance Alone
  6. Punk Era, The
  7. Halfway To Yesterday
  8. Take My Hand
  9. Sob 1
  10. Ping Pong
  1 ... kisa sureli bellek kaybi
 4. 4.
  sırf finalindeki dans sahnesi için bile izlenebilecek bir film. tabi finaldeki dans sahnesinin değerini anlayabilmek için de filmi izlemek gerekiyor. patrick swayze'nin gençlik halleri ve nostalji duygusu zaten bambaşka entrylerin konuları.
  2 ... bagdagul
 5. 5.
  Tek seansta onlarca holivut klişesini birden izlemek isteyenler için kaçırılmayacak fırsat.

  Ey senarist(ler),
  konu bütünlüğünü tutturamadın(ız), zevzek bir kurgu yarattın(ız)... ulan bari, ver(in) coşkuyu da erotizmin doruklarında salın(ın). Hedef kitleni(zi) genişlet(in), be() user friendly!

  dirty dancing gibi gayesi belli bir filmi, denyo klişelere haiz diye eleştirmek de akıl karı değil tabi, o ayrı. mamafih yine de duramıyor bazen ademoğlu. zamanımız değerli zira. kimsenin, kimseye rezil filmler izletmeye hakkı yok! (bunu ileride tagline olarak kullanabiliriz, yakışıklı durdu. hımm. hakikaten ha!)

  genç adam onlarca rezil film izlemişti o hafta. yurtta ve yavru vatan kıbrıs'ta "fazlasıyla pohpohlanan lakin aslında rezil olan filmler haftası" mı kutlanıyordu yoğusa? yo yo yo! bu ancak kötü bir şaka olabilirdi. "artık yeter" dedi. "sinemaseverleri kimse yemesin artık kardeşim".

  "kimsenin, kimseye rezil filmler izletmeye hakkı yok!" yazdı önündeki mis kokulu bembeyaz sayfaya. rezil filmlerden intikam alacak bir üçlemenin ilk cümlesi buydu. genç adam "şimdilik ilk cümle dursun bakalım şurada, devamını ileride yazarız" diye düşünerek intikamını öteledi. zira diğer yanda hala izlemediği tonlarca şahane film onu bekliyordu.
  1 ... nickless cage
 6. 6.
  rivayete gore, ilk donemler bu filmi izleyen herkesi bir dans etme meraki almis ve cilginlar gibi dans kurslarina yazilmaya baslamislar. o degilde filmin sonundaki dans gercektende izlenmeye deger.
  1 ... alinyazisi tipeksi
 7. 7.
  gölde yaptıkları dans çalışması için bile izlemeye değecek sıcacık film. ayrıca 1963 amerikası olarak tasvir edilen ve filmin geçtiği tatil köyü muhteşemdi kanımca.
  3 ... m ilginc olsun istedim
 8. 8.
  çok şuh hareketler sergilenmesi gerekecek olan dans.
  1 ... thebalkanboy
 9. 9.
  bugün tekrar izleyip tekrar hayran kaldığım film.

  (bkz: yapılmıyor artık böyle filmler)
  ... queen b
 10. 10.
  how i met your mother'da barney'in sallayarak anlattığı hikayelerden biri. *
  lily'nin işe uyanmasıyla kimse yemiyor tabi.
  burada da canlandırması, oldukça başarılı.
  https://video.uludagsozluk.com/v/dirty-dancing-40327/


  (bkz: lover boy)
  ... donmuskola