bugün

Din dersi veren kişidir.. muahhahaha süper tanım yaptım lan..

1990
konu: sozlu

- evet cocuum, ikindi namazinin son rekatiyle , yatsi namasininkinin farki nedir
- ee yoktur hocam
- otur 0

- evet cocuum, ikindi namazinin son rekatiyle , yatsi namasininkinin farki nedir
- yokki hocam
- otur 0

- ama yoktur hocam
- otur 0

- valla yoktur hocam
- otur 0

sonrasinda velilerden birisi bu hocayi sikayet eder. ve ahmet altan kosesine konu yapar. ayrica diyanet islerine sorar var midir diye, oradan da yoktur cevabini alir.

1990 iki hafta sonra
konu: sozlu

- ee yoktur hocam
- otur 0, evet cocuklar on sayfaya manset olarak cikmadikca devam edecegim. hadi simdi bir de yazili yapalim bakalim
4 yıl üniverste okumasına rağmen boynuna asılan "dinci" yaftasından kurtulamamış öğretmendir. tabi ki öğrencilerin kendsini "dinci" diye nitelendirmesi artniyetli değildir ama unutulmamalıdır ki o da tarih, coğrafya v.s branşlardan birine sahip bir öğretmendir. ince bıyıklı , dünyadan kopuk din kültürü öğretmeni imajının silinmesi için yeni nesil din kültürü öğretmenlerinden umutlu olmak umuduyla.. esen kalın . her nerede yaşanıyor ve yaşatılıyorsa.*
derste pencereden dışaraya bakan öğrenciye alakasız bir şekilde "öğle güneşinden sonra kerhaneye giden gençten hayır gelmez" lafını diyen psikopat hocadır.*
sık sık "suretiyle" lafını kullanan hocadır.
aynı zamanda müdür yardımcısı olanları çok meşgul insanlar olmalarından sebep derse ara sıra uğrar, yerine öğretmenler odasında aylaklık eden boşta hangi hoca varsa onu gönderir.
11 kasım 1999 tarihinde okuldaki son ders sırasında meydana gelen ve tam 30saniye süren 5.7 şiddetindeki artçı deprem sırasında telaşlanan öğrencileri sakinleştirmek yerine ellerini havaya kaldırıp kelime-i şahadet getiren hocadır. tabi bahsettiğim bir tanesidir sadece.
bu gün derste beni aciz ilan etmiş hocadır. bi siktiriniz gidiniz denesidir.
geçen senenin ilk din dersinde gelip burnundan konuşarak "bu yaz internetten 1000'e yakın kitap özeti taradım." diyen insandır. genelde kel, göbekli, badem bıyıklı olur bu hocalarımız. hatta bir ara kalemini sigortalatan bir hocam bile olmuştur. kendisi bir dolma kalemini kaybettiğini sanmış, sonra ceketi yıkanırken kalemin iç cepten ceketin astarına kaçtığı anlaşılmıştır. bundan sonra kaleminin başına başka bir olay gelirse diye sigortalatmış, ayda 7 lira ödemiştir. hala devam ediyor mu bilmiyorum.
insanin din hakkındaki ilk düşüncelerine yön verecek önemli kimsedir. Ne yazıkki kendi önemlerinin farkında değiller.
ilk okulda din dersim çok iyiydi. nedenini anlayamasam da düzenli olarak dualarımı ezberler, hocanın gözüne girmeye çalışırdım. güzeller güzeli bi din hocamız vardı. beni gerçekten çok sever, sınıfta benimle birlikte en fazla 2 3 kişinin performansını 100 verirdi. sonra ateist oldum.