1. 1.
  putin'in eski arkadaşı. başbakan birinci yardımcısı ve gazprom 'un başkanı.
  1 ... roy mustang
 2. 2.
  tam adı Dmitri Anatolyeviç Medvedev'dir. 2008 başkanlık seçimleri için son duma seçimleri galibi edinaya russiya (birleşik rusya) partisi tarafından aday gösterilmiş ve putin tarafından da adaylığı desteklenmiştir. rusya federasyonu'nun muhtemel 3.başkanıdır.
  ... ernest everhard
 3. 3.
  1965 doğumlu hukuk mezunu kişi. iş dünyasına yakınlığı ile bilinen medvedev, ideolojileri zararlı görüyor ama bunu yaparken kendisi de liberal ideolojinin ideolojileri faydasız ve gereksiz gören söylemini tekrar etmiş oluyor.

  http://www.radikal.com.tr...1319&tarih=11/12/2007
  http://en.wikipedia.org/wiki/Dmitry_Medvedev
  ... walter klemmer
 4. 4.
  putin'in sağ kolu. önümüzdeki günlerde rusyada yapılacak olan devlet başkanlığı seçimini kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor.
  ... hezarfen hariciyeci celebi
 5. 5.
  Rusya'da yapılan devlet başkanlığı seçimlerini kazanmış olan kişidir. putin'in yakın arkadaşı olan yeni rusya devlet başkanı da diyebiliriz.
  ... ogzi
 6. 6.
  rusya anayasasına göre devlet başkanlığı görevi üstüste 8 yıl yapılamadığından, vladimir putin'in halefi olarak göreve gelmiş başkan.
  90'lı yılların sonunda girilen ekonomik krizin izleri, brent petrolünün fiyatının artmasıyla silinmişse de, etkileri hala sürüyor. o yüzden medvedev'in önünde çok uzun bir özelleştirme listesi var. sanırım öncelikli hedefi 90'lı yılların sonunda gerçekleştirilen kamulaştırmayı tersine çevirebilmek.
  klişe hedeflerinden bazıları da: bankacılık, vergi sistemi ve para biriminde istikrar. sanıyorum komünizm ertesi gerçekleştirilen kapitalistleştirme işlemi henüz tamamen gerçekleştirilemedi.
  görevini tamamladıktan sonra koltuğu tekrar vladimir putin'e devretme olasılığı da var.
  ... sbbz
 7. 7.
  yarın putin'i kabineyi kurmakla görevlendirecek yeni başkan.
  1 ... regulus
 8. 8.
  putin'in gerçekleştirmek istediklerinin bir parçası. ayrıca başkanlık durumu geçmişte gözlenen olayların derlenmesi durumunda bugün rahat bir şekilde görülebilirdi.
  ... bin teselli kar etmez
 9. 9.
  ilk resmi ziyaretini siyasi ortagı olarak gördügü kazakistan'a yapmış olan rusya devlet başkanı. hem ziyaret hem ticaret.
  (bkz: nabucco projesi)
  5 ... muddeiumumi
 10. 10.
  rusça' da medved ayı demek olduğundan isminin türkçe anlamı ayıoğlu olan rusya lideri.*
  ... frosty