bugün

entry'ler (15)

siemens

ne şarjı dayanır, ne menüsü hemen gelir...hiç bir zaman nokia'nın yerini tutamayacak olan olan telefon markası.

diablo

blizzard'ın elinden çıkma oldukça başarılı bir rpg.

dedemin sırf bulmacaları için aldığı gazete.akşama kadar onları çözer, hiç de sıkılmaz.

atari salonlarinda duyulan sesler

aduuuuuuuuukettttttttt ya da aaaaaaaaaar yuuuuuu keeeeeeeennnnnn(street fighter)

alaylı

müzisyenler için de kullanılır bu tabir.herhangi bir eğitim almamıştır,ya kendi kendini eğitmiştir ya da birieri elinden tutmuştur bu insanların.

dm

tabii "tek bir arıza"derken onun hangi arıza olduğunu da belirtmek gerekir.si bemol'dür kendileri.

lost

yüzüklerin efendisi'nden bildiğimiz Dominic Bernard Patrick Luke Monaghan'ın da(charlie) rol aldığı, son zamanlarda benim de acaip derecede kaptırdığım çok başarılı bir dizi.

abaza gençlik

illa genç olması gerekmiyor. her yaşta rastlanabilir abaza bir şahsiyete. "kırkından sonra azdın mı?"cümlesi de bunu bir nebze de olsa kanıtlar.

cranberries tutkunlari

genellikle 14-18 yaş grubu kızların dinleyip,özendiği kadındır bu grubun solisti.Kendine has bir tarzı vardır aslında.ama sonradan çıkan kadın solistlerden bir çoğu bunu taklit eder.

bir arkadaşım ekolü

Eski ev arkadaşım kullanırdı bunu çok fazla.
-Nerdeydin dün gece abi?(öylesine sorulmuş bir soru,sadece meraktan yani.)
-hiç! bi arkadaşımdaydım.
-hııı!tamam.

işte bu muhabbet belki 10-15 kere tekrarlandı.en sonunda kendi itiraf etti.meğer bi arkadaşım diye gittiği insan kız arkadaşıymış.niye söylemiyosa?bana ne yani.alla allaaa!!!!

davulun ırzına geçen çocuk tony royster

ilk 12 yaşındaki bir videosunda izlemiştim.oldukça iyi bir tekniğe sahipti.hocası da bildiğimi kadarıyla dennis chambers.ancak yakın zamanlarda bir videosunu izledğimde gördüm ki eski tekniğinden,tuşesinden eser kalmamış.neden ki?hatta bir rivayete göre hip-hop şarkıcısı olmuş.

beetlejuice

1988 yılında çekilen, Tim Burton'ın elinden çıkma, başrollerin alec baldwin, geena davis, winona ryder ve batman'den bildiğimiz michael keaton tarafından paylaşıldığı, müzikleri danny elfman imzalı zamanına göre oldukça başarılı bir fantastik bilim kurgu filmi. hatırlıyorum da ilk defa ilkokuldayken izlemiştim. hem de sabahın 10'unda.bu sıralar sırf müzikleri için tekrar tekrar izliyorum.

cok espri yapan insanlar

Espri yaptıktan sonraki yüz ifadesine göre kendini kanıtlamak,arkadaşları arasında komik çocuk(!) olabilmek için mi yoksa hakkaten içinden geldiği için mi yaptığı kolayca anlaşılabilen insanlar bütünü.

ayhan oztoplu

2 aydır ders aldığım çok iyi bir tekniğe sahip,Türkiye'deki en iyi davulculardan bir tanesi.

deli

Gitaristlerinden birinin ev arkadaşım olduğu "deli" tarzı müzik yapan bir grup.Hatta "taştan" adlı parçalarının ilk hallerinden birini dinletmişti bana.Ama normal kafayla değil.Çok komikti.