bugün

zonguldak iline bagli, el yapimi bastonlari,simidi,ortasından geçen filyos çayı *,kızları,helvası,yazın şehri dolduran gurbetçisi,dulları ve en önemlisi içinde barındırdığı 2.j.eğt.tb.kom. la ünlü ilçe.
zonguldak'a bağlı, bastonlarıyla meşhur olan, hayatım boyunca çok az gittiğim memleketim.
Eski adı Hamidiye olan Zonguldak'ın güzel bir ilçesidir.
(bkz: elli elli yüz biz devrekliyüz) diyen ardina bir de tahtadan tabanca koyun bokundan saçma götün yiyosa kaçma ekleyen halki olan zonguldak ilçesi.
ilçede bir de hasan basan isimli komik bir adam barinir.
Bireysel muhtarlık sisteminin gelişmiş olduğu kasabalarımızdan biridir. Sizin hakkınızda sizden daha fazla şey bilir insanları. Birgün nasıl olsa barısırız felsefesiyle sıkıntıdan birbirleri ile uğrasıp bundan keyif alan apcalar topluluğu. Her sözünde yaşlı koca kadın muzumsuzluğu bulunan konuşma tarzı. Senden adam olmaz Devrek.
dün itibariyle festivali başlayan zonguldak'ın şirin ilçesi.
(bkz: uluslararası devrek baston ve kültür festivali)
Gidilesi yaşanası bastonu, simidi, üniversitesi, kaosis'si ünlü Zonduldak'ın şirin ilçesidir.
güzel zonguldak ın güzel ilçelerinden birisidir. nüfusu 30000 lere dayanmıştır. kokusu, mimarisi, insanları ve hikayeleri ile mistik bir havaya sahiptir.
filyos nehri kıyısında,yemyeşil vede insanlarının son derece medeni olduğu bir ilçedir.
halkına kıvıcık derler.son derece uyumlu insanlardır.kızları çok güzeldir.
halkı ya almanya da, yada kömür ocaklarında çalışır.emekli olmayan kişi yoktur.
babamın memleketi olmasından dolayı benim de nufusumun bağlı olduğu zonguldakın şirin ilçesi. devrek bastonu ile ünlüdür.
meslek yüksek okulunun merkeze kilometrelerce uzak olduğu, gidip gelmenin kış aylarında eziyete dönüştüğü zonguldak ilçesidir. esnafı öğrenciye değer verir, yardım eder, yardımı sever.

devrek bastonu, devrek simidi, devrek insanı, devrek ağzı ile tanınıya, biliniya, eğlendiriya, özletiya hemide.
bastonunu denemedim ama simidi tam bir hayalkırıklığıdır. liseli kızları sapık, esnafı uyanık genel olarak halkı yardımseverdir.
ev kiraları bölgeye göre fazla pahalı olup okula ulaşım tam bir eziyetttir.
kardeşimin askerliğinin jandarma olarak çıktığı ilçe. e bilgi istiyoruz sözlükçü arkadaşlarımdan.
enişten olacağım lan dediğim ilçe.
eylül ayında amasra'ya giderken geçtiğim, gidildiğinde kağıthane'yi hatırlatan zonguldak ilçesi.
çok güzel bir zonguldak ilçesidir. yazın gece 2ye 3e kadar sokaklar canlıdır hayat devam eder. ayrıca yazın almancıların gelmesiyle nüfus neredeyse 2 ye katlanır ve arabaların yarısı yabancı plaka oluverir. kendinizi ibiza da sanabilirsiniz. *
iki dönemdir çok başarılı bir şekilde belediye başkanlığı görevini yerine getiren ve bugün de zonguldak 3.sıradan millet vekili adayı olduğu açıklanan özcan ulupınar ın memleketi. *
Simitteki rekabet dolayısıyla, simit fiyatinin nerdeyse 1,5 yıldır 25 kr olduğu ilçe. 2 simit 1 çay ile karın duyurmak 1lira lan!
Hükümet enflasyon oranlarını açıklarken burayi baz alıyor sanırım.

edit: entryi okudu sanırım ibneler. 40 kuruşa çıktı simit.
Batı Karadeniz'de bulunan Zonguldak ilinin gelişmiş ilçelerinden birisidir. Bastonlarıyla ünlüdür.
beldeleri:
(bkz: çaydeğirmeni)
(bkz: eğerci)
(bkz: özbağı) olan zonguldak ilçesi.
orda yediğim simitlerin tadı yoktur başka yerde. Kordon da bir aşağı bir yukarı yürümek, aile çay bahçesinde çay içip okey oynamak, yoshi restoranda annem kebap yemek, daha sayamadığım güzelliklere sahip olan küçük ama benim için yeri büyük ilçe.
sanırım sadece bir otele sahip olan ilçe.
Bir yakınımın hakim olarak tayininin çıktığı ilçe..
Yıllar önce bir hafta kaldığım, aynı günlerde de dev baston heykelin sapı düşmüştü.

(bkz: Burnuna tam çekmiyo abi bu suyu)
benüm memlekettür aha orası. doğduğumdan berüdür burada yaşıyom şivesünü aşırı gapmışım herhal.