1. .
  Ergenekon operasyonunu açıklamak için geliştirdiğim modeldir. Bu modele göre ergenekon şahıslar tabanlı değil devlet tabanlı bir örgüttür. Yani bir devlet örgütüdür. Buna nerden ulaşıyorum? Bu şekilde bir örgütün devletten habersiz bir şekilde bu kadar sene varlığını sürdürebilmesi imkânsız.

  Muhakkak Ergenekon'un eylemleri arasında devletin yaptığı eylemler de var. işte bu yüzden Ergenekon Davası yarım. Eğer tam olsaydı devlet kendisi ile de yüzleşmek zorunda kalırdı.

  Şimdi şöyle bir soruya denk geliyoruz: Ergenekon Örgütü zorla mı tavsiye ediliyor? Yoksa kendiliğinden mi? Daha doğrusu bu bir danışıklı dövüş mü?

  ilk ve düşük olan olasılığımıza göre devlet Ergenekon Örgütü misyonunu tamamladı. Tavsiye edilmek istendi. Ancak bu yapı işlevini sürdürmek istedi. Operasyon başladı.

  ikinci ve bana göre yüksek olan ihtimale göre, Ergenekon Operasyonu bir çeşit danışıklı dövüş. Amacı ortamı bulandırıp, ülkeyi daha rahat yönetilmesini sağlamak; örgüt içinde geniş çapta temizlik yapmak. Peki bunu söylerken elimdeki kanıtlar ne:

  1. Neden bu kadar şey olmasına rağmen ortada kesin "bu budur" diyebileceğimiz kanıtlar çok az?

  2.ibrahim Şahin ve Veli Küçük. Susurluk'tan bu yana adları çokca anıldı . Peki bu adamlara neden bir şey olmadı? ibrahim Şahin'i Cumhurbaşkanı neden hapisten kurtardı. Çünkü bu adamlar ajan.

  3.Tuncay Güney boşuna Doğu Perinçek'in Abdullah Öcalan ile fotoğrafı/videosu çıksa bir şey olma demiyor. Doğu Perinçek bu konuda yargılandığı davadan sıyırabiliyor. Çünkü Doğu Perinçek Ajan.

  4. Yalçın Küçük: kendi ağzıyla fransa'dayken öcalan'ın yakalanacağına dair devlet sırrını Kürtlere verdiğini söylemiş, Öcalan ile görüntüleri çıkmış ama başına bir iş gelmemiş bir isim. O da ajan.

  5.Geçen gece Tuncay Güney yine TRT'de döktürmüşdü. Söylediklerinin ciddiye alınmayacağını bilerek takım arkadaşı Deniz Baykal'ı açıkca afişe etti. Deniz Baykal, pek ciddiye almasından olsa gerek ana habere çıkarak "ciddiye almadığını" söyledi.

  -Peki ya Tuncay Güney kim?

  Tuncay Güney bu grubun içinde yeralan bir pinpon topu. Yani bu homojen olmayan, parça parça olan örgütün arasındaki iç iletişimi sağlıyor. Bu sebeple örgüt içindeki herşeyden haberdar ve tasviyesinde önemli bir rol oynuyor.
  ... lesley mateas