bugün

devlet hastaneleri mhrs üzerinden randevu verirler. 15 günden uzuna randevu vermeye sistem izin vermiyor zaten nasıl 1 aya aldın?

(15 gün de doluysa randevu yok daha sonra deneyin uyarısı çıkıyor)
randevu bulmanın zor olduğu hastaneler.
Her personelin işini savsakladığı ve işi başkalarının üzerine yıktığı fakir sağlık merkezleri. Bir holter çekeceğim yok doktor yok doktor olunca bu ne yarın gel yarın gelince sana kim yarın gel dedi. Tarzında soru silsileleri mevcut. Birde bizim orada bir sekreter var yüzü sirke satıyor. Bakalım ne olacak.
Şehir hastaneleri yapılan illerde yıkılan hastanelerdir.

Aslında kıt bilgimle şöyle bir öneri sunabilirim,

Bu hastaneleri yıkmak yerine belli bir bölümü covid 19 salgını için kullanılamaz mı?

Örneğin benim yaşadığım şehrin şehir hastanesinde covid bölümü dolmuş diyolla,

Buralarda gözetim altında tutulabilir bu hastalar.
dün gittiğimde bina önünde sıraya sokularak alındığımız mekan, ki o da sadece randevusuna 5 dakika kalanlar. girişi böyle çileli, izdihamlıydı, ama aynı sebepten binanın içi de oldukça sakin durumda idi.
soyleyecek cok seyim var ama susuyorum. bir ara yazacagim.
Suriye'li hastaneleri olarak adını değişmesi gerek. Gittiğim hastanede 10 hastadan 7'si bunlar amk ninja gibi de giyinmişler ter kokusundan oturulmuyor.
Aksine çoğu özel hastanelerden daha iyidir diyorum, çünkü sağlıkta ticaret olmaz. Günümüzde gercekten durum nasıl peki?
Zombilerin buradan çıkacağına eminim.
Bir zombi istilası yaratmak için gerekli tüm malzemeler var.

Ölüme yakın insanlar
Hastane virüsleri
Binlerce hastalık
Sırada bekleyen yaşlılar.
Devlet ve hastane iki duzgun calismayan kurumun birlikteligi.
Tek cümle ile özetlemek gerekirse:

(bkz: allah düşürmesin)
gidildiği taktirde psikolojinize ciddi zarar verecek yerlerdir. zira temizlik personelinden uzman doktoruna kadar hiçbiri size insan gibi davranmazlar. sanki orada zorla çalıştırılıyorlarmış gibi davranırlar. istisnalar olsa da kaideyi bozmaya yetmiyor.

dizimin ağrısından duramadığım için hastaneden randevu aldım. yakınımdaki hastanelerde en yakın randevu 15 gün sonra olduğu için evime otobüsle 1.5 saatte gidilebilen bir hastaneye gittim. mr ve röntgen istediler. mr çekmek için randevu alınıyor ve bunların sonuçlarının verilmesi içinde ayrı bir gün isteniyor sizden. en yakın randevu ise yaklaşık 15 gün sonra gece 3.30 daydı. güler misin, ağlar mısın?

ayrıyeten iktidara sitem üzerine sitem ettiğim konulardan biri de budur. koskoca türkiye devletinin sağlık bakanlığına ayrılan bütçe 4 milyar dolar. doğru sağlık hizmetleri eskiye oranla çok gelişmiş durumda ama ben bu sağlık hizmetlerini doğru düzgün ve zamanında kullanamadıktan sonra hiç kullanamamakla arasında ne gibi bir fark olabilir ki? zira olmadı da. aldım bütün o verilen kağıtların hepsini yırttım ve bugün itibariyle devlet hastanelerine gitmeye tövbe ettim.

allah kimseyi devlet hastanesine düşürmesin.
bilhassa ağız sağlığı ve diş polikliniklerinde müthiş yoğunluk var. diş çekilirken çene kırılma ihtimali had safhada. millet özel dişçilere yöneliyor. kazığı da yiyor.
ölümden önceki son durak.

olmayan bademciklerim için "senin bademciklerin şişmiş" dediklerinden beri uğramıyorum.
insana değer vermeyen, kibirli ve kaba doktorları ile ünlüdür.
Tanığım bir göz doktoru devlet hastanesinde çalışırken günde 85 90 hasta bakmaya zorlandığını belirtiyor. Bu adam çok genç olmasına rağmen izmirde tanınmış göz hekimleri arasındadır. Sonuç olarak devletten istifa edip özel hastanenin birinde rahat rahat çalışıp bilimsel çalışma yapmasına da zamanı kalmaktadır.
Az önce üniversite kaydı dolayısıyla sağlık raporu alabilmek için zorunlu olarak bulunduğum ortam. Hizmet kalitesi yerlerde, hastaya ilgi yok, kontrol kan alma işlemleri kaba bir şekilde yapılıyor. Üstüne bir de Suriyeli mülteciler cabası. Allah kimseyi düşürmesin bu yerlere.
Fatih sultan mehmet hastesini acili gerçekten çok pis insanlar orada mikrop kapma olanağı çok yüksektir. Devlet hastanelerinin çoğu insanlara, hayvan muamelesi yapmaktadır.
ak partimiz sayesinde dünya standartlarına ulaşan hastanelerdir. genel müdür zamanında afedersiniz bok götürüyordu hastaneleri yatacak yatak yoktu be. neyse ki ak partimiz sayesinde artık çok lüks hastaneler oldular. sen çok yaşa uzun adam.
girdi çıktı parası alıyorlarmış...
görsel
özellerle arasındaki ilişki; fırınlarla halk ekmek büfeleri arasındaki ilişki gibi olan hastanelerdir.
bir apandist ameliyatı için karìnda 12cm yarık açan doktorları barındıran hastane.
Koridora sıçanların olduğu hastahanelerdir, tam anlamıyla bok götürür hem gerçek hem mecazi anlamda.
prof ve uzman doktorlar yerine asistanların kontrol edip ilaç yazdığı hastanelerdir. yazıklar olsun denilir.